Kdaj boste postavili božično smrekco?

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Zadnjič sem govorila z neko Angležinjo in je rekla, da imajo smrekco postavljeno že 14 dni. Se pravi jo postavljajo sredi novembra. Včeraj pa sem v dvigalu zasledila soseda, ki je ravno tako že v svoje stanovanje vlekel smrekco. Meni se vse to zdi malo pretiravanja, da tako zgodaj postavljajo drevesca.

Mi običajno postavljamo božično drevo na večer pred božičem, mogoče en dan prej, zagotovo pa ne več kot to.

Malo se mi zdi smešno, da ljudje že zdaj tako norijo in hitijo s temi prazničnimi opravili.

Tudi mesta so že začeli krasiti, no, saj to ne rečem, ko se začne Miklavževanje je za otroke lepo videti sprevod in okrašene ulice, vendar pa ne že takoj po 1. novembru.

Še malo pa bomo pol leta praznovali božično-novoletne praznike. Sploh ne bo več smisla teh praznikov. Boljše je, če se veseli kratko in takrat bolj intenzivno
smile-1.gif


Kdaj pa vi postavljate božična drevesca?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
evo, dan prej, pred bozicem. sicer pa nismo krscanska familija, ampak bozic jemljemo kot lusno tradicijo
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Itak da se jo postavlja na božični dan. Če bi jo zdele postavl se zgubi ves filing. Trgovine bi moral z zakonom prisilit da jih okrasijo maksimalno 1 teden pred bozicem. Ne pa da je ze vse okrasen, pa se cel januar bo tko.
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:

Citat:
Uporabnik alexx_ pravi:

evo, dan prej, pred bozicem. sicer pa nismo krscanska familija, ampak bozic jemljemo kot lusno tradicijo




Isto pri tej bajti tu.




Pri naši pa ne... Mati so bili vedno za, ostali (partijski
grims-1.gif
mi smo polovico decemberskih praznikov obdelali včeraj, še 1 pa nas čaka 26.

Smreka pa stoji cca 10 dni pred novim letom, ampak ne božična, novoletna jelka je
grin1.gif


Podremo jo pa tudi ne za one 3 maškare
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
ksz

ponavadi jo postavimo nekaj dni pred božičem, podremo jo pa nekaj dni po novem letu.
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
ma ne bomo joo letos sploh. k mi gre tok na živce da pridm v merkator pa use že v lučkah pa zvezdice, pa smrekce pa fejk sneg pa BRUH. kwa če folk nebi pretiravu.. ok ne rečm ta okraševanje tko po miklavžu, kul, ne pa takoj po prumu novembru...
drgač pa pr nm tut postavlamo na božični večer, podiramo pa 13. januarja...
 

Steen

Zelenc'
14. nov 2007
29
0
1
Smrekco sem nazadnje postavljal oz. je bila postavljena najmanj pred desetimi leti, ko smo z bratom in starši še živeli skupaj. Naravnih nočem uničvat, umetne mi niti niso všeč, pa čeprav sem jih že nekajkrat gledal v štacunah. Po pravici pa je ne pogrešam saj nam praznike vbijajo v glavo kart trgovci sami...
Za letos sem odločen in decembra ne bo zapravljanj. Dovolj je bilo že cez leto...
 

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
En vecer pred bozicem, torej 24. Ce bi blo kej prej, bi se zgubil ves tist čar... O trgovinah pa raj sploh ne govorim, itak takoj po 1.novembru ze postavljajo okraske ipd zadeve na ogled
rolleyes-1.gif
Prou zivcnga te nardi in ni cudn, da je nekaterim bozic in te prazniki ze cisto odvec postalo...
Drgac pa pr nas tud ni nekak tko, da bi bli ksna hudo fanaticna verna familja...Ampak pac, tradicija dela svoje
tongue-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Itak da se jo postavlja na božični dan. Če bi jo zdele postavl se zgubi ves filing. Trgovine bi moral z zakonom prisilit da jih okrasijo maksimalno 1 teden pred bozicem. Ne pa da je ze vse okrasen, pa se cel januar bo tko.

Ne meni je kul da je cel december v smrekah pa lučkah zunaj, ti da filing da se bližajo prazniki,
tut ljudje so malo bolj veseli, pa jaz mam izgovor da med tednom pijem.
 

excalibur

Pripravnik
24. sep 2007
321
0
16
je ni
Jst je sigurno ne bom nikoli postavil. Če hoče mama naj jo postavi in verjetno mi bo sikala, da naj ji pomagam. Ampak ni straha, da bi se jst tega lotil. Jst bi najraje videl, da je sploh nimamo.