Katero zavarovanje za tujino priporočate?

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Prva pomoč je povsod zastonj.

Ker sem sam v tem poslu, vem da je zastonj. In helikopter v italiji in avstriji, a misliš da če nisi zavarovan te pa kar pustijo umret na gori a kaj?
bonk.gif


No tudi če nisi zavarovan te bodo rešili samo potem boš še račun dobil. Ki pa ga ni treba takoj plačati, lahko se zmeniš naj ti pošljejo račun, če so pa kakšne večje zadeve, recimo zahtevna operacija, potem pa pokličejo na tvojo zavarovalnico če bodo krili stroške, drugače greš po hitrem postopku v slovenijo nazaj. To pa izgleda tako, da te italijani pripeljejo do mejnega prehoda kjer te počaka slovenski rešilec in te odpelje v bolnico. Ali pa te pride iskat slovenski rešilec v tujino, odvisno kako se zavarovalnice odločijo.

Vi kar plačujte ta dodatna zavarovanja, to je isto kot NADSTANDARDNO zavarovanje v sloveniji, ki ti ne prinaša skoraj nobenih ugodnosti (na papirju ogromno, v praksi pa nič). Uglavnem nateg.

LP
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
OK, hvala vsem...sej men tudi vse skupaj malo smrdi na lakoto zavarovalnic po denarju.
No, na Vzajemni sem sklenit tisto Vzajemna 5000 za 1 €, kjer dobim "vse, kar imajo veliki", le da v manjšem obsegu. Pa bomo vidl
wink-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Ja kaj ga pa biksaš ti? Ravno v tem je fora ane, da če greš za en teden smučat in se ti ponesreči kaj zgodi, da te ne useka poleg zlomljene noge še račun za helikopter in druge ostale, mogoče dodatno plačljive zadeve. In to ti krije Coris, do 20.000€ nepredvidenih z zdravjem povezanih stroškov za osnovno zavarovanje. Menda pokrije tudi telefoniranja v tujini (v okviru nezgode) in podobne zadeve. Tako, da ni noben nateg.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Mogoče nisi razumel napisanega :

smučaš v italiji, padeš zlomiš nogo, te pridejo reševalci iskati, te imobilizirajo, pride te helikopter iskati in prepelje v dolino, v dolini te pride iskat reševalno vozilo ki te odpelje v bolnico kjer te operirajo, dajo nogo v mavec, odležiš v bolnici kolikor hočeš in te odpustijo domov.

VSE TO KRIJE EVROPSKA KARTICA - če je nimaš, se dogovoriš naj ti pošljejo račun domov ali pa plačaš potem ti zavarovalnica v sloveniji povrne stroške. Brez kartice in brez denarja pa res lahko kakšno storitev manj pričakuješ. Če pa je nimaš, kartice, pa nimaš niti tega corisa, tako da ne se zdaj na to izgovarjati da imaš vsaj coris če nimaš kartice......

Zdaj pa ti meni povej, zakaj rabiš dodatno zavarovanje, da ti krije stroške ko pokličeš domov a kaj ???

Prva pomoč JE POVSOD ZASTONJ dajte si to zapomniti, nikjer vas nebodo pustili umreti, v končni fazi so pa vsi zdravstveni delavci tam zato da pomagajo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.375
1.003
113
Celje
Obišči stran
Kaj pa ko na Tajskem padem z motorjem in se polomim? Dobro na Tajskem je vse zelo poceni, kaj pa recimo da se poškodujem nekje v ameriki? Sprašujem, ker na srečo te izkušnje nimam.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Citat:
Reševalni prevozi z rešilcem: Za nujne in nepredvidene primere je v vseh Regijah aktivna "Služba za izredne zdravstvene razmere". Lahko pokličete telefonsko številko 118 (prevoz z rešilcem do bolnice in prevoz z helikopterjem za nujne posege. Storitev je praviloma brezplačna z izjemo plačila soudeležbe pri stroških (ticket). Znesek plačila se razlikuje med regijami.

Vir: ZZZS

Cel kup haklcov je po Evropi z evropsko zdravstveno kartico. In če greš na športni oddih je boljše biti dodatno zavarovan. Tudi tebi se lahko zgodi, da boš na Italijanskem smučišču potreboval helikopter, ki praviloma ni plačljiv. Z osnovnim Corisom plačaš kupček 20.000€, ki ti je v takem primeru na voljo. Z evr. zdr. kartico pa lahko praviloma ne dobiš dodatne položnice za oskrbitev zlomljene noge.

Srečno
zmaga.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Eh sploh se mi neda. Če je možno se pelješ z reševalnim vozilom, če to ni možno se voziš s helikopterjem.

Če si na cesti poškodovan, te bo peljal rešilec, če pa v gorah potem helikopter. Tako enostavno je. Samo se spet tukaj izkaže človeška sposobnost kompliciranja. A misliš da ti bodo dali mavec na nogo kar na smučišču a kaj?
hysterical-1.gif


Primer poškodbe na smučišču - padeš, te pride iskat GRS (gorska reševalna) ali pa nekdo ki je tam zadolžen za PP, te imobilizirajo, prepeljejo v svojo ambulanto, tam pa čakaš na prevoz v bolnico. Zdaj a je to reševalno vozilo ali helikopter sploh ni važno. Te odpeljejo v bolnico in ti dajo mavec na nogo. No tole vam krije zavarovalnica z evropsko kartico. Plača vse, razen prevoza nazaj v hotel, za to je treba najeti taxi ali kakšen drug prevoz.



Če pa kdo misli da bo z dodatnim zavaroavnjem dobil kaj več naj se zavaruje dodatno.

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Glej brez zamere, samo se ti vidi, da ne potuješ prav pogosto. Za EU, npr. za Grčijo ti evr. zdr. kartica krije stroške oskrbovanja v bolnicah združenja IKA. Če se poškoduješ doli in se ne držiš postopka - plačuješ. Ker je cela armada zasebnih zdravstvenih zavodov, ki te z veseljem vzamejo in ti tudi z veseljem izstavijo račun.

Tako je v večini EU držav. Le redke so namreč s takšnim zdravstvom, kot je v Sloveniji, kjer zasebnikov skorajda še ni (da bi imeli cele bolnice).

In pa kar je najpomembnejše! Jaz govorim o poškodbah, ti pa o situacijah, kjer visi na nitki od nekoga življenje.

In ne govori no, da Coris brezveze plačujemo, če ne veš kakšna je razlika med evr. zdr. zavarovanjem in med Corisom. Poleg tega sem ga priporočil za športno naravnane dopuste, kjer je večja možnost poškodbe.

Pa LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ja to je res, evropska kartica zavarovanja ti pokrije VSE STROŠKE v javnih ustanovah. Še nisem slišal da bi bila kjerkoli an svetu nujna medicinska pomoč privatna. Razen kje v ameriki mogoče pa še to ne verjamem.

Pa kartica ti ne krije samo stroškov takrat, ko ti življenje visi na nitki ampak KRIJE VSO POTREBNO ZDRAVSTVENO OSKRBO ! To je pa razlika, sem spada tudi kakšen prehlad in podobno.

Naslednjič ko boš v grčiji jim ponudi kartico evropskega zavarovanja in pa kartico CORIS, me zanima katero bodo vzeli
smirk-1.gif


Aja pa še nekaj kar bo mogoče kaj razjasnilo zadevo - evropska kartica vam zagotavlja tako oskrbo, kot jo imajo domačini, ki so zavarovani (to pomeni, da te v italiji obravnavajo kot zavarovanega italijana)

Če pa kdo ne verjame naj se pa zavaruje še dodatno, hvala bogu živimo v demokraciji in vsak dela kar hoče.

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Če še nisi slišal, da imajo privatniki (zdravstvene firme) koncesije od lastnih držav za pokrivanje določenega območja/regije, potem se pa res ne bova mogla nič zmenit.

In daleč od tega, kar trdiš ti, naša "glavna" zavarovalnica nima pogodbe z vsakim zdr. privatnikom v EU. Jaz sem med drugim obrnil telefon, kar se Grčije tiče...

Recimo v Bolgariji in Romuniji imajo komplet zdravstvo praktično enako kot pri nas, vse je javno, medtem ko je v Grčiji praktično vse v privat rokah, samo tisti, ki so v t.i. IKA združenju ali kako bi temu rekel, samo pri zdravljenju v teh ustanovah dobiš povrnjen denar pri nas.

V Avstriji je baje tudi veliko privat zdravstva, nimam je pa poštudirane, kot tudi ne Italije.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Zanimivo da tudi potovalne agencije priporočajo za v grčijo SAMO evropsko kartico. Svetujem da jim pošlješ kakšen dopis ker naategujejo ljudi......

Eh sicer sem pa že povedal svoje, se ne vtikam v to debato več. Očitno prodajaš ta zavarovanja za tujino.

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
stupid-1.gif


Link ZZZS Coris.

Jaz bom verjel kar napisanemu na uradni strani ZZZS in Coris. Malo si preberi, da boš razumel poanto Corisa, sploh če boš šel ven iz EU, da ne boš sam sebe nategnil.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Če si na cesti poškodovan, te bo peljal rešilec, če pa v gorah potem helikopter. Tako enostavno je. Samo se spet tukaj izkaže človeška sposobnost kompliciranja. A misliš da ti bodo dali mavec na nogo kar na smučišču a kaj?
hysterical-1.gif


Primer poškodbe na smučišču - padeš, te pride iskat GRS (gorska reševalna) ali pa nekdo ki je tam zadolžen za PP, te imobilizirajo, prepeljejo v svojo ambulanto, tam pa čakaš na prevoz v bolnico. Zdaj a je to reševalno vozilo ali helikopter sploh ni važno. Te odpeljejo v bolnico in ti dajo mavec na nogo. No tole vam krije zavarovalnica z evropsko kartico. Plača vse, razen prevoza nazaj v hotel, za to je treba najeti taxi ali kakšen drug prevoz.
Čisto tako enostavno spet ni.

Primer iz prakse:
http://www.gore-ljudje.net/novosti/9988/

Hipotetični primer:
Recimo, da se na smučišču izgubiš in morajo sprožit reševalno akcijo?


V primeru športnih udejstvovanj je zanimiva opcija članstvo v Alpenverein
http://www.alpenverein.at/portal/Mitgliedwerden_Vorteile/0100_weltweit_versichert.php
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Tragična zgodba in citat iz članka:

Citat:

v Avstriji helikopterskega reševanja nikoli ne plača zdravstvena blagajna, le v primeru, da bi dejansko šlo za nujni prevoz v bolnišnico, bi blagajna pri izstavljenem računu povrnila pavšalni znesek 894 evrov, vse preostalo je strošek uporabnika. Za povrnitev helikopterskega reševanja se je mogoče zavarovati le pri komercialnih zavarovalnicah. Enak račun bi izstavili tudi avstrijskemu državljanu.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
A mi kdo prosim zna pravno formalno razložiti razliko med smučarsko progo, smučarskim središčem ski ruto.
No, pod razno vem, da imajo zavarovalnice različeno opredeljen prevoz , nekatere samo reševalno vozilo, druge pa tudi zračno reševalno vozilo.
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
180
13
18
Upam, da ste vsi kateri zagovarjate, da se ni potrebno zavarovati dodatno za tujino ogledali odajo na rtv-ju, v kateri so lepo razložili zakaj je potrebno imeti dodatno zavarovanje za tujino, če pa še zdej ne boste spregledali potem Vam pa ni pomoči