Katero toplotno črpalko

27. jan 2022
4.801
1.738
113
Iz spomina, ne vem pa koliko se ta cas spremenilo...

Imas SE in par jurjev viškov, malo vrtsno hiško, ki ne more porabiti, cetudi je koncna in slabo izolirana. Drži

Avta nisi omenjal oziroma sem falila imas pa ne prav starega trenutno drži in, spet z vidika smotrnosti, ne bos menjal. Ne drži - imamo dva avta in po moji glavi, bo en šel, magari "novi", ker mi pač nekaj manjka - veselje se vsest v njega, je pač avto os A - B.

To zdaj vse na podlagi racunice, seveda. Emocije so drugo, to pa lahko stane, da. Pa spet je najbrž vse skupaj drazje kot morebitno doplacilo kwh. Drži.
Poskusi pri TermoShop.si dobiti ponudbo za Zubadan + HydroBoxP14 + TermoPlusHR200litrov
in poročaj o cenah in velikosti tega ločenega bojlerja TermoPlusHR200, ter kaj te moti pri njemu :)

Ne vem pa če enako ločeno vse 3 komponente zvežejo oni tudi,
če vzameš namesto mickinega Zuba/Eco-dana npr. Fujitsu ali če ponujajo še kaj tretjega ?
Ena notranja enota z integriranim bojlerjem velikosti max 60x60x180 cm!
Ne mislim gledat/poslušat mašin po celi hiši.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
279
31
28
Ena notranja enota z integriranim bojlerjem velikosti max 60x60x180 cm!
Ne mislim gledat/poslušat mašin po celi hiši.

ok.. jaz iščem ravno obratno... "Šumeča" enota 36cm globine, 50cm višine v utility (kjer jo bom najmanj slišal)
in bojler (140cm ? upam da je tih !) pod stopnice na hodnik.

Da obnovim debato.... ja, ste že odgovorili, a nekateri drugače kot drugi :) .... s čim se zajeb*** če grem na split in ne monoblock ? je res split toliko glasnejša v hiši kot monoblock (zunaj hrup ne bo nikogar motil). Žal še nisem uspet pridet do Dolomitov letos, da jih vprašam kako jim grejejo in kolko kurijo njihove 2500€ TČjke :)

Zanima me tudi kako glasne so kaj notranje voda-voda, npr. Etera COP 8 od Kronoterma ?
 
Pozdravljeni,
sem v nakupu nove toplotne črpalke.
Za ogrevanje ima cca 120 kvadratov in dobro izolacijo.
Bi bila tale 6 kw toplotna črpalka dovolj močna?

kje je hiša, izolacija? Greješ tudi sanitarno vodo s TČ? 6kW..jaz osebno bi raje 8kW. Pa glej take z imeni in priimki za dokaj ugdne pare dobiš aristonovo, ki je preverjena roba.
 
Kaj ti ne vidiš da gre za reklamo?
ne tega nism videl..glede na to kaj vse se prodaja in folk kupuje sem sklepal da pač možakar išče za čim manjše pare, pa mu je to prišlo pod roko. BTW lahk bi mu prišel sunrain al pa folansi al pa.....

PS v mojem mestu so sta montirani 2 templarevi TČ...ful kjut na pogled
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
279
31
28
ne tega nism videl..glede na to kaj vse se prodaja in folk kupuje sem sklepal da pač možakar išče za čim manjše pare, pa mu je to prišlo pod roko. BTW lahk bi mu prišel sunrain al pa folansi al pa.....

PS v mojem mestu so sta montirani 2 templarevi TČ...ful kjut na pogled

in ta HeatSun iz reklame je monoblock ? kako ima pa rešeno gretje SV ?
še vedno tudi ni nihče argumentiral zakaj je klump :) ? dajmo tehnično, ne samo reklakazala.

Vabljeni da poveste več tudi o Templare, SunRain, Folansi !
+ cenah (da vidmo al se splača reskirat/špekulirat s klumpom)

Pa kakšne sorte so iz Italije: Mideo, Ferroli, Centrometal, Thermomec ?
verjetno "klima" ? a kdo ve kako imajo rešeno ogrevanje Sanitarne Vode ?
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
še argument:

1710170341004.png
 
  • Haha
  • Objave ne odobravam
Reactions: trance0 in Borg

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Še argument za:
Če te prepriča en, k s e je včeri registriral na forum in če te prepriča tud:
"Na podlagi več kot 20 – letnih izkušenj naših vodilnih kadrov na področju ogrevanja in hlajenja smo dobili idejo, da bi vso znanje ponudili našim kupcem skozi naš produkt."
pol je ta tč taprava izbira :rolleyes:
 
in ta HeatSun iz reklame je monoblock ? kako ima pa rešeno gretje SV ?
še vedno tudi ni nihče argumentiral zakaj je klump :) ? dajmo tehnično, ne samo reklakazala.

Vabljeni da poveste več tudi o Templare, SunRain, Folansi !
+ cenah (da vidmo al se splača reskirat/špekulirat s klumpom)

Pa kakšne sorte so iz Italije: Mideo, Ferroli, Centrometal, Thermomec ?
verjetno "klima" ? a kdo ve kako imajo rešeno ogrevanje Sanitarne Vode ?
eehhh no coment

mideo nism nešel verjento misliš midea....to je kitajc
ferroli je ok
centrometal je iz bolj južnih krajev
thermomec klime so od aristona, ostalega nism tolk gledal..

drgače dobre TČ ima MAXA, EMMETI, kak aermec, tud immergas zna biti okej...jih je vrh glave
 
Še argument za:
Če te prepriča en, k s e je včeri registriral na forum in če te prepriča tud:
"Na podlagi več kot 20 – letnih izkušenj naših vodilnih kadrov na področju ogrevanja in hlajenja smo dobili idejo, da bi vso znanje ponudili našim kupcem skozi naš produkt."
pol je ta tč taprava izbira :rolleyes:
ja no saj golob in svoboda sta bla tud taprava izbira pa poglej dans kaj in kako
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
279
31
28
Še argument za:
Če te prepriča en, k s e je včeri registriral na forum in če te prepriča tud:
"Na podlagi več kot 20 – letnih izkušenj naših vodilnih kadrov na področju ogrevanja in hlajenja smo dobili idejo, da bi vso znanje ponudili našim kupcem skozi naš produkt."
pol je ta tč taprava izbira :rolleyes:

Prepričal me je njihov page glih tolk, kot reklakazala na temle forumu, da so ene klime zaenkurc :)

Forum rabi več primerov (ne samo anegdotičnega 1ga), kaj se je komu pokvarilo, katera komponenta katere klime je šibka, itn..
pa to pri vseh formah, tudi pri Mitsubishi, Kronoterm, Viessmann, Bosch... da znamo ljudje potem mal špekulirat kaj smo pripavljeni požret (ali celo sami poflikat ko gre narobe), kaj vzet od TČ in v kolko € investicijo it.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
SFRJ hiša iz ~1970, bolj slaba okna, par cm termopuca na fasadi, radiatorji so veliki, kakšna TČ ( model, moč) bi bila primerna, sončna lega na ravnini, zemlja okoli je ilovica ?


Dosedaj se je ogrevalo na drva (prejšnjo sezono +20 metrov) + elko občasno.
Zalogovnika ni.