Katero pecivo speči za RD?

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
ja vanilijevo kot za princeske ali pa kremšnito. v glavnem tako ki ima not želatino da ni tekoče. od pudinga pa samo stran. 1x sm neki probavu torto iz pudinga pa je blo ful pretekoče. blo je pa dobr
grin1.gif

Korl, pa a nisi ti neke kuharske šole dajal skozi?

Ker to pa ja ni problem - v puding med kuhanjem vržeš še želatino in je "problem" rešen.
grin1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
zdej se ne spomnem točno kakšne vse so ble sestavine, ampak ni izpadlo kot bi mogl in je blo zato pretekoče, ko se je rezala torta. želatine pa nism meu doma takrat.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj se kar prav spomniš.
wink-1.gif


Puding je sam po sebi preveč tekoč za torte. Ampak to se reši z želatino, ki se jo vmeša med kuhanjem pudinga. In se krasno obnese.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ja, ampak kokr se spomnem, v original receptu ni bla mišljena želatina, tko da je blo očitno neki druzga mišleno za učvrstitev mase.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Pa je uspelo
cheer.gif


res je, da sem se spravila zadnji večer delati vse skupaj (beri: čas me je povozil
uf-1.gif
).

Naredila sem rumove krogljice (3 vrste). V ene sem dodala zmlete orehe, v druge kokosovo moko, v tretje pa dvojno količino ruma
smile-1.gif

Spekla pa sem rumovo pecivo s čokolado (zgoraj nekkje je objavljen recept).

Korlovih malih pit pa se nisem spravila delati, ker le rabijo malo več časa. Jih bom pa v bližnji prihodnosti sigurno naredila, ker se preko recepta odlično "slišijo"
cool-1.gif