Katero pecivo speči za RD?

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Naslednji vikend bomo v eni "gostilni" praznovali RD. Hrano imamo tam...jaz bi samo spekla neko pecivo
In to tako, da se lahko vzame v roko in je - da ne rabimo krožnikov.

Ker so ta peciva vedno ena in ista (vsaj pri nas pečemo vedno ene in iste stvari za take priložnosti), me zanima, če imate vi kak malo "neklasičen" recept ... ali pa vaš najbolj priljubljen recept za to priložost??

Hvala
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
par idej:
-mini princeske
-zdej za to drugo pa nevem točno kako se mu reče. v glavnem testo zgleda kot mini pita ( je pa trdo testo) potem daš pa gor vanilijevo kremo in npr. koščke jagod. pride super slastno. prjatu ma restavracijo in to testo dobi iz neke pekarne.
17758-icon_confused.gif


če se ti pa ne da pacat, pa pejt v maximarket in maš tam neko slaščičarno ki se je odprla nekje pol leta nazaj in imajo veliko sladic za katere ne rabiš raznih krožničkov.
wink-1.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
-zdej za to drugo pa nevem točno kako se mu reče. v glavnem testo zgleda kot mini pita ( je pa trdo testo) potem daš pa gor vanilijevo kremo in npr. koščke jagod. pride super slastno. prjatu ma restavracijo in to testo dobi iz neke pekarne.
17758-icon_confused.gif

mmmm tole s sadjem se sliši odlično!
Daj malo bolj opiši...ali pa če moreš, vprašaj kako se mu reče.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Pri nas grejo ponavadi nabolj v promet orehi, breskve in bananine ali jagodne rezine. Samo sadje.
grin1.gif
Za recepte me pa ne spraševati, ker je teta mojster pri tem, verjetno pa se na internetu tudi kaj uporabnega najde.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
nism 100% ampak se mi zdi da gre za testo ki se ga uporablja za čajno pecivo. velikost enega kosa je pa enaka kot velikost okroglega čajnega peciva. torej ravno za 1x v usta.
bom pa probu poklicat frenda in ga vprašat kako se mu reče, ampak kolikor se spomnem mi je govoru da bo maja v dublinu na irskem. vzadnje čase dost dela v tujini ( atene, london, dublin...)
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Jaz bi naredla potratno potico. Ja pa itaq miljon stvari na voljo, miljon receptov za ful dobre stvari, če je le čas.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Če zmanjka idej, si lahko pomagaš z zgornjo knjižico (priponka).
 

Priponke

  • 340857-receptizapecivazurejenimabecednimkazalom.doc
    750 KB · Ogledi: 1.186

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Hvala obema!

Najbolj primerni (enostavni za delo in se mi zdijo tile:
Je že kdo delal kaj od tega?

Punč rezine
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1467

Čokoladne rezine
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=7221

rožičeve rezine
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2305

SADNI JOGURTOV BISKVIT
1 jogurt
2 jogurtova lončka moke
1/2 jogurtovega lončka olja
1/2 jogurtovega lončka sladkorja
1 kozarec sadja iz kompota ali sveže ali zamrznjeno sadje
2 jajci
1 pecilni prašek
1 vanilin sladkor
2 žlici ruma
Sadje iz kompota odcedimo, posujemo po pekaču in čezenj prelijemo biskvit, katerega pripravimo tako, da vse sestavine zmešamo, zlijemo na sadje ter pečemo približno 3/4 ure pri 200C.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Če boš delala sadni jogurtov biskvit, jst sm dala dva navadna jogurta, pa sadje na vrhu, ker spodi se rado zažge
wink-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik Don_Corleone pravi:
-zdej za to drugo pa nevem točno kako se mu reče. v glavnem testo zgleda kot mini pita ( je pa trdo testo) potem daš pa gor vanilijevo kremo in npr. koščke jagod. pride super slastno. prjatu ma restavracijo in to testo dobi iz neke pekarne.
17758-icon_confused.gif

mmmm tole s sadjem se sliši odlično!
Daj malo bolj opiši...ali pa če moreš, vprašaj kako se mu reče.

evo kot sem rekel. bli so v dublinu in me je zato šele dons nazaj poklicu. skratka, gre za krhko testo v obliki mini pite. na to daš vanilijevo kremo in na koščke narezane jagode, maline... pride pa res zelo zelo okusno.
zmaga.gif
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Ne vem kako vanilijevo kremo naj bi delala? Tako, kot je v kremšnitah?
Ker puding bo pretekoč, če daš nanj sadje.

Jaz bi dala kar sadje z mogoče malo želatine.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ja vanilijevo kot za princeske ali pa kremšnito. v glavnem tako ki ima not želatino da ni tekoče. od pudinga pa samo stran. 1x sm neki probavu torto iz pudinga pa je blo ful pretekoče. blo je pa dobr
grin1.gif