Katero navigacijo izbrati - Srbija?

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
Najprej lep pozdrav vsem znalcem, ki se mudite tukaj.

Naneslo je, da se bom službeno kar nekaj časa preživel v Srbiji inmenim, da bi bilo dobro imeti tudi navigacijo in tako si kupujem prvi primerek.
Po dostopnih podatkih z neta in predvsem tega foruma, že vem, da 99% pokritosti Srbije ni, ampak se oglašuje tam nekje 56% pokritost. Nekako sem prišel do tega, da se odločam med sledečimi modeli:
1. Garmin Nüvi 1350+AR > 209 EUR (http://www.satelitska-navigacija.si/catalog/product/gps-navigacija_garmin_n%C3%BCvi-1350-adria-route):
+ priznana blagovna znamka
tongue-1.gif

- cena
- tudi za AR ne piše koliko % Srbije naj bi bilo sploh pokrite

2. Navigon 2510 Explorer > 143 EUR (http://www.satelitska-navigacija.si/catalog/product/gps-navigacija_navigon_navigon-2510-explorer):
+ lep design,
+ širša uporabnost (tudi za peš hojo)
- pokritost Srbije 6%
tongue-1.gif
- neuporabno (je pri Navigonu možno tudi dokupiti kakšne karte)

3. GoClever 5055 light sensor > 161 EUR (http://www.satelitska-navigacija.si/catalog/product/gps-navigacija_goclever_5055-light-sensor):
+ v vsnovi naložena vsa evropa + Srbija pokrita 56%
- neznana (vsaj meni, kot laiku) blagovna znamka

4. GoClever 5066 FM BT > 167 EUR (http://www.satelitska-navigacija.si/catalog/product/gps-navigacija_goclever_5066-fm-bt/features#anchor):
+ v vsnovi naložena vsa evropa + Srbija pokrita 56%
- neznana (vsaj meni, kot laiku) blagovna znamka

Glede na zgornje linke (seveda, če nisem kaj očitnega spregledal-help me
rolleyes-1.gif
) naj bi bil GoClever očitno najboljša izbira. Na linkani strani je samo zmeda pri opisu, saj oba navedena modela opisuje z enakimi karakteristikami. Ker je razlika v ceni je minimalna, pa me zanima kateri od obeh GoClever modelov je novejši, boljši... (so neke razlike v procesorju a meni to nič ne pomeni)?

Na koncu, če kaj bi pravzaprav moral napisati na začetku, da od "dodatnih" funkcij navigacije potrebujem razvrščanje po voznih pasovih, prikaz hitrostnih omejitev in čim boljšo pokritost Srbije. Bi mi priporočili kaj drugega kot GoClever? Kaj je GoClever sploh za ena blagovna znamka?

Aja še to: kako je pri različnih proizvajalcih navigacij z updatom kart? Je to potrebno plačati?

P.S. sorry ker ne znam pripeti hiperpovezave in sem prilimal cele linke
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
Evo vmes sem že prebrskal internetno stran GoClever in je precejšnja zmeda.
Pol linkov ne deluje. Niti ni podatka o prodajnih mestih v Slo. In tudi podatki o zemljevidih so povsem različni, kot pa na zgoraj objavljenih linkih. Ponuaju (cena??) ali Balkan pokrit 99%, ali pa Evropo 99%. Oboje kot izgleda ni možno
tongue-1.gif
.
Kaj je zdaj to za ena zmeda??
confused-1.gif

Help!
 

vide

Pripravnik
10. avg 2008
239
10
18
Cerkno
Jaz osebno sem za Garmina saj boš dobil zdraven zelo ugodno karto ADRIAROUTE ,sicer ni rečeno da zadnjo verzijo , a jo lahko potem brezplačno nadgradiš z spletne strani NAVIGO.HR . AdriaRoute namreč zelo dobro pokriva Srbijo , sem jo sam preizkusil tam dol . Razvrščanja po pasovih sicer ta model Garmina nima , nariše pa ti v zgornjem kotu ikonico kam boš moral naslednjič zaviti. Hitrostne omejitve so na glavnih cestah že v karti , lahko pa si z programom POI Loader še dodatno naložiš radarske kontrole in podobno. Tudi evropsko karto CNE2011.20 (to je zadnja verzija)si lahko naložiš brezplačno v 60 dneh po prvem sprejemu satelitskega signala. Skratka GARMIN ima zelo dobro podporo za naprej . Meni je bil v veliko pomoč ta forum saj sem dobil vse informacije za nadgradnjo kart , posodobitev naprave in podobno .

Lp vide
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Jz sm bil v Srbiji slab mesec nazaj pa mi je dobro služil Garmin. Malo se potepali po Beogradu in okolici, Guči in preko Bosne nazaj v Slo.

Mam pa gor naložen AdriaRoute 3.10 + CN Europe 2011.10 + SCG Route 2.30
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
Hmm...
Še nekaj sem našel - Navon N660 (http://www.navon.si/Navon-N660.html), za dobrih 200 EUR naj bi imel pokrite vse Evropske države vključno s kompletnim Balkanom in celo Turčijo (saj ne, da bi to rabil
smirk-1.gif
).
Tole se zdaj zdi best buy. Ima kdo kaj izkušenj z navigacijami Navon, in njihovem delovanju po Balkanu?
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
532
82
28
Po srbiji še nisem vozil... ampak predlagam koninacijo Garmin in AR in SCG in CN, ki bo bolj tko uporabna... ampak če veš kam greš potem lahko na map source preveriš kam te vodi in se odločaš katera karta najbolje pokrije področje kamor greš. Itak pa... papirju še nkol ni zmankalo baterije, pa satelita ni zgubu itd... pa najbrž je še najbolj aktualen
smile-1.gif
 

globus1

Pripravnik
18. sep 2007
57
0
6
Jaz sem letos bil v Srbiji in sem uporabljal GoClevr z programom Igo 8. Je šlo vse bp.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Za pirate je edini garmin in bo še nekja časa
tongue-1.gif

milsim, da za skoraj vse navigacije obstaja pirat. Sicer pa smo to že najmanj 50 x obdelali. Ne verjamite tistim procentom o pokritosti, ker večina vseh navigacij uporblja karte dveh največjih dobaviteljev kart. Tako da ne vem od kod take razlike v procentih
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
532
82
28
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Za pirate je edini garmin in bo še nekja časa
tongue-1.gif

milsim, da za skoraj vse navigacije obstaja pirat. Sicer pa smo to že najmanj 50 x obdelali. Ne verjamite tistim procentom o pokritosti, ker večina vseh navigacij uporblja karte dveh največjih dobaviteljev kart. Tako da ne vem od kod take razlike v procentih
Naj rečejo kar hočejo, kolikor vidim HR še vedno ni pokrita do konca... za to se pač rabi čas. Ulice so, sam brez imen in hišnih številk. Ma sej, če te v manšem kraju pripelje do njega pol pa še mal pogledaš...
 

andrej2001

Zelenc'
27. dec 2010
2
0
1
Ča želiš imeti zanesljivo navigacijo za Srbijo je to potem Mio, že tisti najbolj poceni ima pokrito Srbijo veliko bolj od Garmina ker ima Contrex lokalno karto in ta ima veliko boljšo pokritost od Navigo sistema, ostali tipo nn brendi itak niso primerljivi tipo Navon al Go Clever ... Testirali so tovornjakarji in pritrdili, ista stvar z Hrvaško, BiH in ČG, prižgeš navigacijo, postaviš se na določen kraj na karti recimo kakšen otok na Hrvaškem in takoj opaziš razliko na Miotih je veliko več ulic in hišnih številk kot na Garminih ... , v Srbiji Garmin krije samo največja mesta ostalo je beda ...
 

MarkB

Pripravnik
3. jan 2008
108
1
18
Obišči stran
Navon ima enako pokritost Srbije kot Garmin z AR

Pa še Navon N660 ima iGo-Primo, kar pa že samo po sebi pove kakšne prednosti so to
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Dva, ki delata reklamo za izdelke, ki jih prodajata? ok

Navigo ima "po novem" lokalne karte Srbije v Adriaroute in sicer od firme Contrast, ki so enako tistim na Miotu (ni Contrex
smile-1.gif

Navon pa itak uporablja isti sistem kot Mio in karte...

Ima pa Gamin na voljo še dve lokalni mapi:
SCG Route: ponekod boljše pokrita od Contrasta, AR
BulMaps Balkan: nič posebnega

Najboljša mapa je torej mapa od Contrasta http://www.planplus.rs/ , ki je torej v Adriaroute in na igo/mio navigacijah oziroma njihovih klonih.

Hrvaška pa je prav tako zelo dobro pokrita v Garmin City Navigatorju, bolj detajlna celo od AR, vendar ima manj POI.