Katero manjšo motorno žago nabavit?

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
Mah, iskreno povedano, hočem tole: kupim, rabim, dela, se ne sekiram. Ne da se mi modat, nič. Hočem zgolj, da zadeva dela.
Sicer pa taka debla kot je v tem videu režem s ta večjo motorko, ker se je škoda zajeb... s ta malo. Ta malo bi rabil za obrezovanje in podiranje šib (torej tam nekje maksimum do 10 cm premera, ampak večina je par cm premera). Če je premer večji vzamem za podret ta večjo motorko, potem pa s tamalo ''poštimam'' veje okrog. Deblo pa potem razrežem s ta veliko. Ta večja je pa ena Husqvarna stara verjetno vsaj 30 let, pa kar noče crknit
cheer.gif
.

Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Moja 019 predvidevam da je predhodnica tvoje kandidatke. Nekaj sem ti že napisal, če te še kaj zanima pa....
Predvsem zapiši, s čim si imel probleme. Pomagat ti pa žal ne morem prit
evil.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Zaradi neuporabe (v treh letih ne vem če je prebavila 2 rezervoarja) so šle po 10 letih membrane na fergazerju. Ampak to je sedaj standard vseh vrtnih strojčkov tudi b&s, sem menjal lani pa je bila stara tri leta.
Potem pa meča bi več mazala. Naj bi bila moja napaka, zaradi uporabe ”bio” olja ki naredi štofelc v pumpi. Baje je luknjica 0,45mm in ko se tisto bio olje strdi ga ne premakneš. Menjava dela ohišja in črpalke ker je zadeva ”v celoti” . Lahko da me je servis nategnu(nek servisne v ljubljani, nekoč aktiven na suxu,), ampak ohišje je novo. Strošek mislim da je bil nekaj čez 100. Sedaj uporabljam striktno stihl olje, pa upam da ne zajebem spet zadeve. Malo bi ji moral prosti tek dvigniti, da bi lažje vžigala brez gasa.
Enkrat sem pa po ne vem kakšni potezi skrivil meč. Možno da takrat ko je bila zadeva pregreta zaradi nemazanja verige.
Mogoče ti naredim kak kratek filmček pa ti ga nekako ”dostavim”.
Naslednjič jo dobi kamelči v šravfanje.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Komot
smile-1.gif
hobby za zivce sprostit!

Da ti je pa zarad zamasene pumpe celo menjal.....nevem se vsako sm uspel razstavt pa spucat...

Btw u leclerku mas olje za verigo (mineralno) po 9.7 eur / 5L
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Me zanima model Husquarne
smile-1.gif
266?
266 stara kot zemlja, delaj jih je Tomos še v Yugi, razlika med 359 in 357xp je ... no ni je , vsaj vidna ni. Enaka kubatura, enaka moč, enaka oblika enaka teža. Edina razlika je da je xp sestavljena iz prvovrstnih sestavnih delov, tudi cilinder je malenkost drugačen sesalne kanale ima privite na cilinder, 359 pa ima cilinder odlit s kanali... V glavnem za normalnega uporabnika razlike ni.
xp je generalno za vsakodnevno uporabo 8 ur , 359 pa je za "kmečko rabo", torej ne vsak dan po cel šiht
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Ja kolker sem gledal se generalno razlikujeta samo v cilindru....in pa xp je bolj robustno narejena...

Xp ma 46mm bat in 3.1HP
359 pa 47mm bat in 2.9HP

glavni so kanali...xp ko sem jo prvic drzal v rokah in privil gas mi jo je skoraj spull iz rok.. Enostavno explodira iz standgasa na polne obrate v trenu ocesa..

A feeling ko jo primes v roko je cisti plastik fantastik...ko da bi kitajsko hobby zago drzal v roki...sam da to ni...tok je lahka da obcutek zavara
smile-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
še en video za sline cedit. 550xp je nova serija , nadomestilo za serijo 3, motorka je še bolj brutalna,lažja, nižja, vendar jih profiji ne marajo ker elekronska nastavitev fergazarja občasno zataji in motorka ne vžge
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Načeloma če uporabljaš dobro 2T olje (sintetika) ni nobenega problema z 2%....

Tukaj pišejo ljudje ki so profesionalni logarji......z izkušnjami tud pri friziranju motork in krosk....

http://www.arboristsite.com/community/threads/masterminded-32-1-mix-requirement.247781/#post-4582234

Citat:
I don't believe I'd see any failures at 40:1 either.......but

The 390XP has been known to lose the crank and/or PTO bearings. That same saw on 32:1 will last and last. The 372XP has a crank that can be a little intolerant of static compression pressures of 200 psi and more.....unless they are run @32:1.

I torture test a few saws of my own......trying to kill em with compression. I have to know what they will or will not be able to handle. Since I started using H1R @ 32:1, I've not lost a crank......

Je pa tud res da mamo v EU boljše gorivo (manj % etanola ki veže vodo nase). Plus da to v veliko primerih govori za navite stvari......200Psi je nižana glava....standard je tam okol 130-150Psi

390xp je pa očitno znana po tem da zruži ležaje na gredi in ojnici (veliko tem o tem na forumu)....očitno pri 3% mešanci tega ne dela...
 
Nazadnje urejeno:

pinbal

Zelenc'
25. feb 2014
4
0
1
Zdravo Rad bi izvedel zakaj mi žaga husgvarna 359 crkavle pod štangasom.Nastavim prosti tek motorja enčas dela normalno nato padejo obrati in crkne.Naprej hvala za nasvet
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Povej kaj več! A pod polnim gasom drugače dela OK?

1) Easy fix......v rezervoarju imaš star bencin....star bencin naredi mal zdriza.....zdriz zabaše filter za gorivo...in tudi frgazar malo...
Zamenjaj filter za gorivo (5-8eur!)...razstavi frgazar in prepihaj vse kanalčke....spucaj mrežico ki je prva na udaru za nesnago....ležišče igle....

2) Vzami wd40....ko bo laufala malo posprejaj tam vmes med cilindrom in frgazarjem.....če bo ugasnla veš da maš tam airleak! In da rabiš novo tesnilo vmes!

3) Lahko so prepereli semeringi na gredi....to je najbol adijo ker boš mogu celo motorko razstavt
frown-1.gif


 

pinbal

Zelenc'
25. feb 2014
4
0
1
Zdravo Zamenjal sem filter v rezervarju prepihal uplinjaæ.dobim pune obrate razen ko mu dodam gas če crknit nato pa zažene.Žaga pa normalno
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Citat:
Uporabnik pinbal pravi:
.dobim pune obrate razen ko mu dodam gas če crknit nato pa zažene.Žaga pa normalno

Lahko da je potem ta problem......z pospeševalno pumpo (YOUTUBEVIDEO)....zvleč jo vun
smile-1.gif
Pa spucaj ležišče....upam da bo pomagalo!

Probaj spucat oddušek z šivanko (mala luknjica na zamašku) na zamašku od bencina....lahko da podtlaki ne štimajo...naredi vakum v rezervoarju in ne potegne bencina!

Mel podobne probleme pri eni drugi husquarni.....4x razdrl frgazar...pucal vse živo...dokler nisem zamenjal filtra IN cevke ki je bla malo preperela očitno...potem je delalo bp.

Vendar ko boš vse to naredu in bo motorka delovala bp....bi jaz naredu še doublecheck z wd40 kot sem ti prilimal en post prej.....ker sumim da ti nekje lahko vleče fauš zrak mimo.....to pa v končni fazi pomeni zariban bat...ker naredi mešanco bencina prerevno....revna je pa bolj explozivna in zgoreva bolj vroče....in ti stisne bat (najprej pri izpuhu....če snameš avspuh dol vidiš tam zdrajsan bat)....če je motorka nastavljena v nulo....teh prask NI!

Za primerjavo.....ko nastaviš motorko mora neobremenjena pod polnim gasom vedno rahlo "prdet"
smile-1.gif
Pač izpuh rahlo seka nazaj....ker mora bit nastavljena rahlo bolj bogato da jo nezgorel bencin hladi....kasneje v rezu se tega sekanja ne sme več slišat...

Primer:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Malo ji povišaj vrtljaje v prostem teku pa bo (ravno toliko da ne začne vrteti verige).

Naša (Husa) ima cca. 30 let...vem da je svoje časa težila pod štantgasom (crkovala), a trenutno dela ko bomba (tudi mora). Moram jo pa enkrat malo pogledat kaj je pod pokrovom...verjetno ima kak filter, ki se ga zamenja/spuca.

A na splošno..kdor išče žago za delat, pa da takrat, ko jo rabiš, primeš v roko in delaš z njo..naj kupi Husquarno. Prvič par EUR zraven in potem desetletja mir.

(Bil ravno sosed včeraj razven, ko sem razžagoval največjo smreko, ki je bila v bližini in seveda ta padla na našo kočuro..prej imel eno zadevo (niti ne vem imena..a bila dobra motorka)..kupil nekaj poceni, mu šla v franže po treh letih, nato eno kitajsko...je bila drirekt za v kanto, zdaj v tretje kupil Solo...pa tudi ni vredna pol ku....ne vem kdaj ga bo srečala pamet
grin1.gif
...a podrtega ima pol gozda).


1964423-20140220_162033r.jpg
 

Priponke

  • 1964423-20140220_162033r.jpg
    1964423-20140220_162033r.jpg
    173,3 KB · Ogledi: 419

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Ajoj upam da je streha zdrzala...in da je najvec kar bos mel podrti zlebovi
frown-1.gif