Katero gostovanje

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Pozdravljeni,

te dni mi poteče gostovanje ki ga imam pri neoserv-u, pa me zanima, ali se mi splača podaljšat kar tukaj, ali bi šel kam drugam. S tem imam v mislih predvsem svetovne ponudnike kot so GoDaddy, HostGator in ostali. (http://www.top10bestwebsitehosting.com/index.php?kw=hostgator&c=29403829428&t=search&p=&m=p&adpos=1t1&a=2803&gclid=CO_p_KT7urUCFcu7zAodgVkAqg), saj vidim, da ti ponujajo več kot slovenski za približno enako ceno.

Torej, kaj pa rabim (obvezno):
- Neomejeno prenosa!
- Podpora za PHP (tudi ta nove verzije), za več podatkovnih baz (MySQL)
- cPanel
-vsaj nekaj ftp računov

Kaj je dobro, da ima:
-Podpora za več domen,
- neomejeno e-mail računov



Ker pa se ne spoznam ravno na vse te ponudnike, in nevem kateri so zanesljivi (verjetno večina, ampak...) me zanima, če imate kakšno mnenje. Bom pa zakupil novo domeno in gostovanje hkrati.

Torej, če ima kdo gostovanje kje drugje a mi lahko priporoča ali pa odsvetuje?

LP in hvala!
 

wwhite

Zelenc'
15. dec 2012
24
0
1
V tujini bos verjetno za kak evro dobil ceneje, ampak podpora bo bistveno bistveno slabša. Konkretno za neoserv vem (imam tudi jaz tam), pa je podpora res perfektna. Poleg tega, ce imas slovenske obiskovalce, nalaganje strani ne bo enako odzivno, ker bodo strezniki pac cez luzo.
Godaddy pa je najbolj oderuska nategunska firma kar sem jih u lajfu srecal.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
jaz ga ob od godaddy prenesel na neo-serv,v igri je bil še g-server,vendar podpora slaba,20gb prometa,dražje domene

lp
 

Jovo_A

Zelenc'
15. dec 2012
29
0
1
LOL, godaddy... škoda besed. Sem imel en wordpress tam gor, zadeva je delala TAKO počas, ... še dones me glava boli.

Pri teh kekcih se splača edino domeno registrirat, pa še to se mi ne da zaje*vat z njimi za 3 EUR prihranka, hvala lepa....

Hostgator zna bit OK, sem včasih imel tam par strani in so delale super, samo ping je bil visok in se ni tok hitr nalagal. Cena je taprava, itak, sej cenejs skor ne moreš dobit kokr to...

Js sm na konc sem vse skupi vseeno preselu v slovenijo, ker še zmer dela najhitrejš pa vse se da normaln zment, tud po telefonu.

Bolš od neo-serv.net boš težko dobil v slovenij... men so carji, ce je blo treba kdaj kej pomagat je šlo vse skoz. Pa še domene so tok pocen, da sam gledaš... GoDaddy nej jih kr ima po $1, zame nikol več!
 

Erekcija

Zelenc'
16. feb 2013
5
0
1
matejm1994,
neomejeno prenosa NE OBSTAJA. Vedno je kak drobni tisk in kakor bo stran dejasnko imela veliko prenosa boš dobil opcijo nadgradnje plana ali spakiraj 'kufre' in pojdi drugam...

Kakšne so dejansko tvoje potrebe, kaj bi imel gor?

LP Dohtar
 

NeoServ

Pripravnik
15. dec 2012
34
0
6
Slovenija
www.neo-serv.net
Hvala vsem za pohvale! Se trudimo
smile-1.gif


Uporabnik @Erekcija je sicer dobro povedal. "Neomejeno" diska ali prenosa načeloma ne obstaja. Pri nas sicer nudimo "neomejen" prenos, vendar to predvsem zato, ker ga ne omejujemo, ne zato ker bi lahko ponudili neomejeno terabajtov mesečno prenosa
smile-1.gif


V praksi je namreč tako, da uporabniki redko presežejo to omejitev (npr. preseže jo 0,1% uporabnikov), zato tega ne omejujemo.
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Zakaj pa je GoDaddy oderuška in nategunska firma? In ja, večina obiskovalcev bo iz Slovenije. Koliko pa sploh je razlika v času, da se ti stran naloži? A se jo sploh opazi, če bi gostoval pri tujih? Pa še nekateri vidim, da ti lahko vrnejo denar? No, vsaj piše tako.

Gor pa ne bom imel nič takega, da bi bilo dosti prometa. Bolj kot ne neka osebna spletna stran, blog. Za neomejeno prenosa in da lahko imam neomejeno gor, bi uporabil le za to, da bi gor shranjeval razne datoteke ter do njih tudi dostopal. Saj ne da jih je polno, ampak več kot 10Gb gotovo.
 

Erekcija

Zelenc'
16. feb 2013
5
0
1
matejm1994, če boš imel gor 10gb, potem je to potreben prostor, prenos bo precej večji (prenos gor/dol/spremembe datotek ipd).

Lej, če rabiš to predvsem za hrambo si omisli neko gostovanje, za hrambo pa plačljivi dropbox ali podobno storitev.

Kar se zadeva godaddy in ostalih 'zelo poceni' variant. Koliko so vredne, se vidi, ko imaš težave in kako z njimi le-te tudi rešuješ (ali NErešuješ) ipd. No, če boš imel osebno stran, ki ni nekaj posebnega ipd, potem zadostuje (tudi z vidika povezljivosti/hitrosi nalaganja), sicer pa boš moral primakniti nekaj več €, da bo to=to.

Če iščeš gostovanje za 15 eur / leto, potem ti je verjetno jasno kaj boš za to dobil...
To je napisano dobronamerno, ne vzemi kot kritiko.

LP Dohtar
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Ne ne, saj ne pravim da bi imel gor 10gb podatkov. Pač, če bi imel "neomejeno" prostora, zakaj pa ne? Hramba bi tako bila bolj zraven, če bi kaj prostora ostajalo. Gor bi bil nekakšen blog, pa mogoče še forum.

In do sem tudi jaz zadovoljen z neo-serv in verjetno bom še naprej, če bom ostal pri njih, le sprašujem za druge možnosti. Ker če dam 60€ za to, bi rad bil prepričan, da sem izbral kolikor toliko dobrega ponudnika. (Ok, mogoče nekaterim 60€ ni dosti, no, meni ni malo).

Tako da vi kar povejte, če je še kaj, ker gotovo veste več kot jaz kar se tiče gostovanj...
 

wwhite

Zelenc'
15. dec 2012
24
0
1
zakaj Godaddy slab - dokler je vse OK je vse OK. ko rabis support je pa tak pain se z njimi debatirati... da ne govorim o tem da di spizdijo domeno, ce isces v njihovem whoisu in je potem ne kupis..

aja, btw, dobro preberi pogoje uporabe, karkoli ze najdes. 10gb placa ne pomeni da lah gor das 10gb arhiva vseh moznih slik in jajc ki niso povezana s spletno stranjo... spletno gostovanje ni arhiv / backup za tvoje druzinske fotografije in mp3je...
@Erekcija ma kr prav - za take zadeve mas dropbox / google drive..
 

matejm1994

Fizikalc
1. jan 2009
1.119
2
38
Če pa je tako, potem bom verjetno ostal še naprej na neo-serv. Do sedaj sem bil z njimi zadovoljen, pa upam, da bom še naprej.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Mi smo na začetku forum laufali nekje na serverjih v tujini. (ZDA) Po par težavah z izpadi serverjev in podobnim smo preselili vse v Slovenijo.

Večkrat je server "ven vrglo" ali pa so menjavali neke diske pa ni delovalo ... ko si rabil support je bilo težko komunicirat, preko Emaila, počasno, neodzivno ...

Sedaj smo pri hitrost.com, zadovoljni ... registrirane tudi 3 domene pri njih ... če kaj rabiš se v minuti zmeniš po telefonu ... Res pa je da je dražje kot je bilo v tujini.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Za svoj mikro d.o.o. imam gostovanje urejeno na Neo-servu, pa se mi zdijo malo dragi. Za podaljšanje 10gb gostovanja in ene SI domene želijo 75€. H komu prestopiti, pa da ni samo prvo leto ugodno in potem čedalje dražje. Ima kdo za firmo urejeno gostovanje pri tujem ponudniku? Ker kot gledam so cene pol nižje, support je verjetno tudi, čeprav ga do zdaj nisem še nikoli nucal..