Kateri zunanji disk?

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Odločil sem se za nakup zunanjega diska. Po pregledu ponudbe sem izbiro zožal na tale dva:
WD
Toshiba

Oba imata kapaciteto 750GB in vmesnik USB2.0.
Disk bom uporabljal za skladiščenje filmov, mp3, slik... ne pa za sprotno delo, zato mi hitrost prenosa ni bistvenega pomena, prav tako tudi ne razlika v ceni. Najpomembnejša mi je zanesljivost, saj ne želim lepega dne ugotovit, da je šla vsa vsebina v maloro. WD MyBook mi je sicer vizualno bolj všeč, a prebral sem precej kritik uporabnikov o njihovi zanesljivosti. O Toshibi nisem našel nobenih komentarjev.

Kaj mi predlagate da kupim (in zakaj ravno tega)?

Hvala
pozdrav.gif
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Hvala, ampak FW in eSATA vmesnikov res ne potrebujem, pa tudi 500GB je malce premalo. Ne bi rad imel diska ze v štartu skoraj polnega.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
672
32
28
Če se bojiš da boš že v osnovi imel premalo placa s 500Gb in bi ti kupil 750Gb, te še malo razkiraj pa kupi 1Tb pa bo res za nekaj časa mir. razlika v ceni je 40 EUR, razmerje, cena na 1 gb je enako okoli 0,16 EUR, zato ti predlagam 1Tb, placa ni nikoli dovolj.

Sam uporabljam izključno WD MyBook serijo za backupe od firme shranjevat imamo že trenutno 2 x 500Gb in 2 x 1Tb, s nobenim ni nikakršnih težav, je pa res da se tudi nisem poglabljal v to ali je glasen, dovolj hiter napram drugim, enostavno dela in to mi je važno.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.751
2.109
113
že razlika v ceni je taka da za mene ni vprašanje katerega... ko pomislim še na plastično ohišje enega in alu drugega potem splo ni debate... TOSHIBA
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Hvala za odgovore.
zmaga.gif


@Bluub: Ta trenutek računam, da bo šlo gor cca. 350 - 400GB podatkov, kar pomeni, da bo 750GB disk nekako polovično zaseden. WD 1TB pa je že kar konkretno dražji od Toshibe, Toshibin 1TB pa še dražji od WD. No, da ne zakompliciram: zaenkrat mi je 750GB dovolj, čez dve leti, ko bo premalo in bom kupoval drugega, bo pa itak situacija na tržišču čisto drugačna (recimo 5TB diski za 100 EUR
grin1.gif
)

@netko: tudi sam se bolj nagibam k Toshibi. Bom šel jutri v BTC, malo pogledal in se odločil.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik bluub pravi:
Sam uporabljam izključno WD MyBook serijo za backupe od firme shranjevat imamo že trenutno 2 x 500Gb in 2 x 1Tb,
Kateri modeli ?
 

Marauder

Pripravnik
16. mar 2008
205
0
16
Lahko eno malo mimo vprašanje?

Jaz imam sedaj na USB2.0 priklopljen zunanji disk. Ta ima tudi 2 vhoda (ali izhoda) za firewire. Nekje sem slišal ali prebral, da se da povezati kar nekaj zunanjih diskov zaporedno preko firewire. Ali to dejansko deluje in ali bi delovalo tudi če je prvi disk priključen preko USB, drugi pa na prvega preko firewire?
Ker mi je sedanjih 160+80GB premalo bom nabavil nov disk. Ker je pa škatla stara že enih 6 ali 7 let in ker ima samo ATA priključke iščem nekaj takega kar bi kasneje lahko tudi v naslednjo škatlo vtaknil.

tnx
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.959
9.021
113
EU
ESATA in USB je podobno.
Ko zraven USB kabla priklopim še ESATA, se USB takoj odklopi.