Kateri video predvajalnik + DVD snemalnik?

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Že kar lep čas nazaj se nam je pokvaril video rekorder. Ker pa imamo precej obsežno kolekcijo video kaset, si oče in mati želita, da bi imeli nov video rekorder, ali vsaj video predvajalnik. Jaz pa še vedno prisegam na DVD predvajalnike in snemalnike. Pa smo naredili nek kompromis in bi si želeli napravo, ki predvaja video kasete, obenem pa snema na DVD.
Najrajši bi imela takšnega, da bi imel vgrajen disk. Seveda bi moral predvajati tudi divx oz. navadne cdje s filmi.

Ker pa se ne spoznam kaj preveč na te zadeve, pa vas naprošam za pomoč. Svetujte mi, kaj naj kupimo.
Na kaj moram biti pozorna pri nakupu? Katere naprave priporočate?

Saj si sploh ne predstavljam v katerem cenovnem razredu se gibljejo cene. Smo malo Gorenjca in bi radi za malo denarja veliko in kvalitetno.
 

alex33

Pripravnik
6. sep 2007
237
0
16
torej ti bi rada kombinirani dvd/vhs snemalnik z vgrajenim trdim diskom. po dolgem iskanju sem našel enga KLIK

problem je ker je večina teh dvd/vhs kombo snemalnikov brez trdega diska. zaj ne vem če se da pr takih ta disk naknadno inštalirat.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Vzami Philips-a, cena je okrog 120€(se mi zdi). Pa še v EVJ-ju imajo 10% popust na keš...:)
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Če je pa res tako težko najti z vgrajenim diskom, pa mislim, da bi bilo še nekako sprejemljivo brez diska. Tudi cena tega predlaganega je kar malo zasoljena.

Kaj pa brez diska?

Philips za 120€. Si prepričan, glede na to, da je tale Pioneerjev 615€?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Da se malo vmešam, čeprav ne sodelujem od začetka:

(glede cene) Verjetno bo kar držalo, saj tale Phillips snema direkt na DVD-je, Pioneer pa na HD. Snemalniki s HD so še vedno dražji od onih, ki snemajo direkt na ploščke, ampak je pa cena HD snemalnikov zelo padla.
Najpogostejše so seveda kombinacije video + snemanje DVD direktno na medij, onih drugih je precej manj, zato tudi višja cena.
Moje osebno mnenje pa je, da ne bi kupil snemalnika z direktnim snemanjem, saj z njim praktično nimaš kaj počet. Oziroma, za povprečnega uporabnika je več kot dovolj. Vem, dve povsem različni trditvi, ampak jaz imam HD in na njem: urejam posnetke, izrezujem nepotrebne komercialne dele
cheer.gif
, se odločim, ali bom posnetek sploh spravil na medij ipd., medtem ko na tistem z direktnim načinom snemanja nimaš kaj početi. Pač zapečeš in pogledaš. Ni pa primeren za arhiviranje.

Toliko o tem.

Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Pa še tole:



glede na to, da še vedno uporabljate video kasete, je morda res primerneje, da si omislite VCR + DVD snemalnik (direktno na medije), ker gre tehnologija tako hitro naprej, da bodo še HD snemalniki kmalu za v šaro, sploh po (množičnemu) prihodu "blu ray" tehnologije na tržišče.



p.s. napisal sem "množičnemu", da me ne bo kdo "jahal", da to ni nekaj čisto novega
wink-1.gif




Noker
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ok, recimo, da vzamemo to kar si rekel VCR + DVD snemalnik (direktno na dvdje) ...

Se lahko snema na video kasete?

Se lahko iz video kaset posname na dvd?

Se lahko uporabljajo dvd-rw variante za presnemavanje dvdjev?

Kako je s kvaliteto slike pri snemanju na dvd ali na video kaseto?

Verjetno bomo kupili kar to varianto brez trdega diska - zaenkrat bo že dobro. (Itak pa si bom s časoma kupila tudi en navaden dvd snemalnik s trdim diskom.)

Torej katere predlagate? Katere so kvalitetnejše firme?
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Odgovori so > DA, DA, DA, kvaliteta nič slabša, kot na kaseti

Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Kot firma se mi za VCR + DVD zdi v redu (tudi, med drugimi) Phillips, prav tako kot za HD snamalnik (ga imam sam)

Noker
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
10.jpg


Če si mislil tale (na desni, tretji od zgoraj navzdol) je samo dvd predvajalnik - ne omogoča snemanja na dvdje. Torej ta odpade.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Roko na srce, res se mi je zdel nekam poceni za 120 EUR, preverjal pa nisem.
Ampak, tudi drugače kombo VCR + DVD R enote niso toliko drage ...
Zdajle ravno nimam časa, da bi kaj poiskal, če pa nič ne nbajdeš, se bom pa potrudil (al pa pojdi na www.bolha.com pa poskusi, kaj ti vrže ven)

Noker
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Kot opažam, drugi sploh ni več dobavljiv.

Drugače pa (na hitro) kakšnih bistvenih razlik nisem zasledil. Uporabna sta oba, oba uporabljata vse vrste medijev +, - tko da ... menim, da 1.povsem ustreza tvojim zahtevam.

Noker
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
si morda razmišljal o dveh ločenih komponentah?
se pravi dvd svoja komponenta, vcr pa svoja. če bi že cenovno bil nekje na istem, bi pa veliko lažje vsako komponentno našel.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
O dveh ločenih napravah niti nismo razmišljali. Se mi zdi, da je bolj racionalno, če se kupi vse v enem. Poleg tega pa prihraniš na prostoru. Pa še kablov se vedno preveč nabere.

Pa mislim, da ima tisti stari tv, ki ga imata oče in mati v dnevni sobi, samo en scart priključek. Pa ko smo enkrat hoteli še poleg video rekorderja še moj dvd predvajalnik zraven priključiti, s tistim scart razdelivcem, nekako ni delovalo dobro.

Potem pa ostane samo še dva v enem.