Kateri smartphone (rabljen) do 100€?

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kateri smartphone nabavit, cena rabljenega na bolhi do max 100€. Pogoj je touchscreen in dostojen fotoaparat. Zaželjen WM6.5 (oz da se ga da namestit).

V oči mi je padla prva Omnia (i900).
 

gantlej

Pripravnik
17. mar 2009
62
0
6
če ti je 100€ max pol mislim da je to to...omnia...če ne, se je izogibaj na vse možne načine...sam telefon je super, dost hiter, z kakim SPBshell se da fajn skonfigurirat vmesnik, ampak...ZASLON je pa katastrofa...si prste polamleš preden kaj natipkaš...poleg tega...če ga boš rabil za navigacijo, tudi pozabi, ker če nimaš telefona montiranega na nosilec za zračnik, ga neboš mogel polnit in uporabljat GPS naenkrat, ker se telefon pregrevle...s tem se tudi posledično pojavijo bele lise na ekranu, ker je gps direkt pod ekranom...moje izkušnje so slabe...al sem naletel na slab model al so pa vsi tako...priporočam ti ogled foruma omnia slovenia...ampak za 100€ z touch, wm6 boš težko kaj drugega dobo da ma kolko tolko vlek ekran
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ni napisal, da rabi ogromen zaslon.2,8 inčev bo pomojem dovolj, drugače bo tak mogo dodat še stotaka. Htc diamond, bi lahko bil pravi. Vga zaslon in vse ostalo-> gps, wifi, hsdpa, autofokus 3+ MPix. Pa največ podpore na XDA je ravno za diamonda. ogromno razvijalcev romov in programov prav za diamonda.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Nekaj moram nujno nabavit. Hotel sem Desire pa mi je prekrižala načrte pošta od DURSa
frown-1.gif
in iščem nekaj za par mesecev za res max 100€...

Pri Diamondu me moti predvsem velikost zaslona, drugače mi je zelo všeč. Ne znam si predstavljat tipkanje s prsti na qwerty tipkovnici na diamondu, če je že na Omniji precej težko (težje kot na ipod touch na katerega sem se na koncu le uspel navadit).

Če pa ima (še) kdo kaj konkretnega za ponudit pa mi lahko pošlje zasebno sporočilo.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Pravkar ugotovil, da Diamond nima flasha. Mogoče čudno zveni, toda odpade, ker "Torch" je bila verjetno najbolj univerzalno uporabljena aplikacija na mojem P1i
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Sem imel omnio 1. S prvim 6.1 winsi je popolnoma neuporabna. Z namestitvijo 6.5 pa se vsa zadeva spremeni. Z ekranom nisem imel problemov (Je pa znano da so bili ekrani znana težava teh omnij. Vendar ne pri vseh. Najlažje to ugotoviš da poskusiš pritisnit v kotih ekrana če se le-ta odziva). Garmin je deloval bp razen da je pojedel baterijo v par urah... Ni pa bil neki hitrostni rekorder - se pozna počasnejši procesor.
Če dobiš dobro ohranjenega in še v garanciji - go for it. So pa cene od 50€ dalje.... Jaz sem za 80€ dobil super ohranjenega in še v garanciji. Tako da bo dobra omnia prišla okoli 80€+ Pa glej da še je v garanciji.

Sedaj imam omnio 2 in lahko rečem da je zadeva precej bolj odzivna kot 1. Se pozna močnejši procesor...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Za 140€ mi ponujajo Samsung Galaxy Spica. Malo me android mika, zato razmišljam če bi dal še teh 40€ zraven... Je to za kaj zadeva sploh?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ja, to sem videl. Bolj me zanima kako se obnese v praksi. Močno me jezi slab fotoaparat in da nima flasha (svetilke) - namreč totalno sem se navadil, da telefon uporabljam kot svetilko ter da ko si moram kaj zapomnit/zapisat preprosto fotografiram. V slabših svetlobnih pogojih je potem flash nujna zadeva...

Kaj pa kateri drug android v tem rangu?? Galaxy I7500 je pa že takoj 40€ dražji
frown-1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
če se boš malo potrudil boš našel kakšnega galaxya i7500 za manjše denarce kot je i5700, ravno zadnjič sem videl enega za manj kot 140€, zdi se mi da je bil 120€ na enem forumu (Slo-Tech???)
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Tistega na slo-techu ni več, najcenejši je 160€. Rom se verjetno da dobit na xda-developers, tako da to ni problem.

Sem pa naredil primerjavo z omnio in prišel do precej šokantnih rezultatov.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2791&idPhone2=2422

Od praktično uporabnih stvari je Galaxy od Omnie boljši samo v zaslonu (ki je sicer enake velikosti)... še procesor ima Omnia boljši.

Je potem sploh smiselno dat še enkrat toliko zraven? V čem je v praksi boljši?

Je mogoče kakšna varjanta spravit Android 2.1 na Omnio in kako bi se to v praksi obneslo?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ok, android na omniji sem opustil misel. Me pa še vedno mika I7500, samo nikjer še nisem uspel najti popolnoma delujočega 2.1 roma. Steve si ga kje zasledil?