Kateri preklopni telefon nižjega cenovnega razreda

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Nujno bo treba kupiti nov telefon za mamo, ker se ji je prejšnji zlomil (Philips 630). Z njim je bila zelo zadovoljna, ker je bil na poklop z aktivnim pokrovčkom. Želi si telefon, ki bi bil temu čim bolj podoben. Torej je sedaj obvezno, da je na preklop in čim bolj preprost za uporabo. Fino bi bilo tudi, če bi baterija zdržala čim dlje. Tudi tipke naj ne bi bile premajhne, da jih dobro vidi. Cenovno recimo tam do 60€.



Sem malo gledala pri Mobitelu in sem našla tele telefone.



Samsung SGH-M300



Motorola w220



Nokia 6060



Motorola w375



Aja, pa še fino bi bilo, da ima zunanji zaslon, kjer se vidi, kdo jo kliče. A Nokia ga ima? Če nima, odpade.



Katerega priporočate, kakšne izkušnje imate z njimi? Zanima me predvsem za baterijo, za preprostost uporabe in velikost tipk. Če pa najdete še kakšnega, ki ustreza zgoraj navedenim kriterijem, pa kar z idejo na dan.
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
SE w580 žal ne pride v poštev za mojo mamo. (Glej zgoraj navedene kriterije!)

Saj se tudi sama najbolj nagibam k Samsungu. Ima kdo kakšne izkušnje z njim, kako je s tem telefonom kaj v praksi? Baterija, tipke, enostavnost uporabe ...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
1. Ponudba velja za Debitel (mi bi radi kupili pri Mobitelu);

2. dotični telefon je na voljo po 19. novembru 2007 (mi ga pa nujno rabimo čim prej, najraje še ta teden).

Bi prišel v poštev, če bi bil zdaj na voljo tudi pri Mobitelu.
wink-1.gif
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
w375 mi nekako še najbolj dostojno deluje izmed naštetih, očitno to da je Motorola ni faktor, ki bi vplival na izbiro...
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
najbol da vzameš samunga x160.zelo preprost aparat ,velike tipke pa baterija zdrži ob normalni porabi 3 dni.V prosti prodaji je največ 80 €. brez vezave

samung x160
 

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
W375 se izjemno dolgo zaganja in je nasploh počasen.

Priporočam Nokio 6060, predvsem zaradi baterije.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Nokia 6060 nima zunanjega zaslona, zato odpade. Če pa je w375 počasna, potem pa tudi ta ne bo vredu.

Nekako smo se odločili, ker imam sama prost GSM aneks, da na ta moj aneks vzamemo za mamo en poceni telefon, zato bomo šli kar na vezavo in ne bomo kupovali v prosti prodaji. Pa še tale Samsung x160 nima zunanjega zaslona, tako da tudi v tem smislu ne pride v poštev pri nakupu.

Torej mi ostaneta samo še Samsung SGH-M300 in pa Motorola w220. Sedaj izbiramo med tema dvema.

Kako je pa z w220, je tudi ta počasna, ali je kaj boljša kot w375?

Rada bi tudi slišala tudi kakšno mnenje uporabnika Samsunga, saj se najbolj nagibam k temu telefonu, pa me zanima kako je z njim v praksi.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Še eno vprašanje glede Motorole w220.

motorola-w220.gif


Na sliki izgleda, da ima zelo majhen zunanji zaslon, kjer se kažejo samo ikonce. Ko dobiš klic, ali se sploh prikaže ime
oz. številka klicočega ali samo znak za sprejem klica? Ke mati bi radi videli, kdo jo dejansko kliče že na zunanjem zaslonu.

Pri Samsungu izgleda zaslon dokaj normalen in tu verjetno si zpiše celotno ime klicočega oz. telefonska številka.
nr_sgh-m300_ph_thumbnail.gif


Kako pa dejansko stoji zadeva?
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Na to pa nisem pomislila, da bi prej vprašala.
d055.gif


Saj ima Samsung slovenski meni, ali se motim?
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Na to pa nisem pomislila, da bi prej vprašala.
d055.gif


Saj ima Samsung slovenski meni, ali se motim?

Hmmm, časi ko so operaterji lahko prodajali jajca brez SLO menija so mimo. Zdaj imaš le še kakšne dlančnike brez slovenščine. M300 bo dobra izbira.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Tale motorola je počasna in ima slabe tipke. Ne priporočam. Zunanji zaslon pa kaže le ikone: sms, neodgovorjeni klici in polnjenje.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Saj se mi je zdelo, da mora imeti slovenski meni, ampak ker je mati ravno sitnarila s tem vprašanjem, sem rekla, bom raje vprašala, da je ne bi kaj naplahtala.

Se bomo verjetno kar za Samsung odločili in v petek skočili ponj v najbližjo trgovino. Saj so na zalogi, ali jih je problem dobiti?

Tele Motorole meni že na pogled niso všeč, pa še takšne ploščate in vdrte tipke imajo, verjetno bi mama res težko tipkala na teh telefonih. Ampak ker v tem cenovnem rangu preklopnih telefonov ni ravno na pretek, je samo še to ostalo. Če pa se ne zunanjem zaslonu kažejo samo ikonce pa ne bo vredu.

Torej je padla odločitev za Samsung SGH-M300. Če ga kdo uporablja oz. ga je imel možnost uporabe, pa lahko še vedno poda svojo oceno
wink-1.gif
.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Nujno bo treba kupiti nov telefon za mamo, ker se ji je prejšnji zlomil (Philips 630). Z njim je bila zelo zadovoljna, ker je bil na poklop z aktivnim pokrovčkom. Želi si telefon, ki bi bil temu čim bolj podoben. Torej je sedaj obvezno, da je na preklop in čim bolj preprost za uporabo. Fino bi bilo tudi, če bi baterija zdržala čim dlje. Tudi tipke naj ne bi bile premajhne, da jih dobro vidi. Cenovno recimo tam do 60€.

Sem malo gledala pri Mobitelu in sem našla tele telefone.

Samsung SGH-M300

Motorola w220

Nokia 6060

Motorola w375

Aja, pa še fino bi bilo, da ima zunanji zaslon, kjer se vidi, kdo jo kliče. A Nokia ga ima? Če nima, odpade.

Katerega priporočate, kakšne izkušnje imate z njimi? Zanima me predvsem za baterijo, za preprostost uporabe in velikost tipk. Če pa najdete še kakšnega, ki ustreza zgoraj navedenim kriterijem, pa kar z idejo na dan.



Jst svetujem da vzameš Samsungov telefon ker je vredi fon
cheer.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Samsung je že v hiši. Pravzaprav je prav šikan telefonček. Zelo majhen preklopnik in zaenkrat sem zadovoljna z nakupom. Materi je tudi všeč, ni nič žalostna, ker bo mogla svoj (bivši) ljubljeni telefonček zamenjati in ji je zamenjava všeč. Tudi tipke so vredu.

Le malce nerodno je, da ima sredinska potrditvena tipka povezavno v internet (ampak sem tudi to uredila, sem zbrisala začetno stran, tako da zdaj se ne priklopi v internetno omrežje), pa še imenik je razporejen po priimkih in ne po imenih. To pa še nisem ugotovila, kako naj se tega lotim. Če ne bo šlo drugače, bo treba nekaj imen spremeniti (vsaj tiste, ki jih bolj pogosto uporablja).

Drugače me je pa res najbolj presenetila velikost tega telefona, je eden izmed najmanjših in najtanjših preklopnikov, kar sem jih videla. Prav luškana zadevica. Vredno nakupa. Zaenkrat ni problemov z njim, upam, da tako tudi ostane
wink-1.gif
.