Kateri oblak (Cloud) uporabljate?

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Seveda se lahko. Kaj mislis, da se kaksnemu googlu nemore zgodit pozar ali kaksen drug katastrofaln pojav, ki porusi glih tist datacenter, kjer so tvoji podatki?
Oz. lahko firma tut cez noc folda in si brez. Zato je oblak lahk sam kot second tier backup, tako kot disk doma v predalu.
Sveta preproščina. Daj se najprej poduči kako zadeve delujejo, da se ti ne bo še kdo smejal. Hint - pri najemu resnih storitev so tvoji podatki znotraj regije samodejno vsaj potrojeni.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Sveta preproščina. Daj se najprej poduči kako zadeve delujejo, da se ti ne bo še kdo smejal. Hint - pri najemu resnih storitev so tvoji podatki znotraj regije samodejno vsaj potrojeni.
pri tipicnih end user cloudih lahko o trojnih backupih samo sanjas.
Ta segment je prevec competitive, da bi si pr planih za 5-10$/mesec lahk prvosl trojne backupe tvojih podatkov.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
pri tipicnih end user cloudih lahko o trojnih backupih samo sanjas.
Ta segment je prevec competitive, da bi si pr planih za 5-10$/mesec lahk prvosl trojne backupe tvojih podatkov.
Tale treasure, ki ga oglašuješ ima hrambo v AWS. Resno misliš, da je v samo enem izvodu? Dream on. Storage je danes daleč najcenejša kategorija.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Tale treasure, ki ga oglašuješ ima hrambo v AWS. Resno misliš, da je v samo enem izvodu? Dream on. Storage je danes daleč najcenejša kategorija.
In najbolj competitive. Resno, ti client cloud offerji ala google cloud bo v najboljšem primeru neka redudanca na eni lokaciji in nič več. O večih redudancah na več lokacijah lahko za takšen tip storitve sam sanjaš.

Druga stvar so business/enterprise varjante, kjer so jasno tut redudance, ki jih omenjaš, ampak za to tudi plačaš temu primerno.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
In najbolj competitive. Resno, ti client cloud offerji ala google cloud bo v najboljšem primeru neka redudanca na eni lokaciji in nič več. O večih redudancah na več lokacijah lahko za takšen tip storitve sam sanjaš.

Druga stvar so business/enterprise varjante, kjer so jasno tut redudance, ki jih omenjaš, ampak za to tudi plačaš temu primerno.
Za par večjih providerjev vem, da je private storage tretiran identično kot business, ker je na kocki več kot samo izguba nekih podatkov. SLA je jasno drug. Glede na to, da že manjši playerji (globalno gledano) dobivamo zelo konkretne popuste na daljši zakup količin, bi bil tudi precej presenečen nad tem kakšno ceno lahko dobiš za storitve, če si velika riba.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.595
6.312
113
115 GB One Driva za 2€ mesečno.
Tole se mi zdi da je še najceneje. One Drive
sem redno uporabljal ko sem imel še Windows Phone. Ko je to umrlo, sem kar nekako pozabil nanj, saj sem mislil da bo to šlo po poti Windows Phone. Če je zadeva OK, se mi zdi da je to trenutno zelo ugodno.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.595
6.312
113
Kako to da nihče ni omenil Google One? Prav tako 100GB za 2€/mesec
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.310
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Že drugo leto uporabljam Mega (Pro Lite) za 50€ leto. 400gb prostora, hitrosti prenosov kot se pričakuje glede na povezavo. Nekdo je sicer omenjal, da hitrosti niso dobre, no jaz v dveh leti nisem zaznal nobenih težav.