kateri iPod za 14letnico?

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Nečakinja ima RD čez par dni, pa moram nabavit trenutno najbolj oh in sploh iPod-a. Kateri model je trenutno top? Da predvaja vse kar pač zna to čudo predvajat.. Kako se jim sploh reče (nano?)?
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Tud jst dam glas za Nanota. Classica nima kej rabit, ker verjetno nima tolk muske, Shuffle je mal premal, Touch je pa po mojem mnenju mal draga igračka. Dvomim, da ga bo 14 letnica znala izkoristit...

Vzem pa 8G verzijo, ker se s filmčki kr hitr zafila zadevo. Pa obvezno kupi še štumfek zravn, ker drugač se bo zadnja stran spraskala taprvič k ga bo dala v žep.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Kolko sem jih danes čekiral, bom kar Touch-a vzel...ker je že na pogled 1A. Un navadn iPod tamala že ima (nevem kak se mu reče - takšnega: http://mygadgeting.files.wordpress.com/2008/05/ipod.gif )...če nabavim Nanota je pa skor isto sranje. Touch ima pa že internet ipd...današnja mladina pa itak te gadget-e obvlada bolj kot si mislimo.

Kako se pa onim modelom reče...ko majo 40 ali 80 GB internega spomina? Tist je mal cenejši (cca. 350 EUR)...samo mi ni najbolj simpatičen.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Ne, telefon ima dober...pa itak je njen GSM 3/4 æasa zaplenjen iz strani staršev (prevelik račun.press
evil.gif
). iPhone bi bil pa prevelik za vsakdan, ker ogromno športa, pa rabi nekaj manjšega. Tale touch bi bil pa pomoje dober za gledanje filmov, slik, mp3...pa še internet ima - doma je pa po celi hiši wireless signal.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Saj vem da ni razlike v velikosti. Ampak iphone bi morala potem skoz vlačit s seboj, kamorkoli gre. Touch je pa samo entertainment tool, ki ji ga ni treba imet vedno pri sebi. Pa vprašanje je, kako bi iPhone prenašal ekstremne vremenske razmere - tamala trenira skijanje in preživi ogromno časa na smučiščih, kjer je-15 stopinj ipd. Tako da touchscreen telefon odpade.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Pa vprašanje je, kako bi iPhone prenašal ekstremne vremenske razmere - tamala trenira skijanje in preživi ogromno časa na smučiščih, kjer je-15 stopinj ipd. Tako da touchscreen telefon odpade.

Potem pa sploh odsvetujem da vlači Apple zadeve s trdimi diski, ker so vse po vrsti ZELO občutljive na nizke temperature.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
zanimivo, kako bi vsi zeleli ipoda...vecina 5x cenejsih predvajalnikov pocne enako delo enako dobro.....

drugace pa ipod shuffle ali pa nano bi bil fajn

nakup bi mogoce predlagal kar epl.si - cimmanj preprodajalcev....
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ne... je pa slišal od kolega, da je iPod itak precenjeno komercialno sranje. Cene najslabših modelov se začnejo pri 300€, vse kar znajo je pa predvajanje muske, pa še to precej manj kvalitetno, kot to počnejo 4x cenejši konkurenčni predvajalniki. Pa še iTunes ti poje vse pomembne podatke na računalniku v trenutku, ko na računalnik priklopiš jabolčno zadevo.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Ja saj ima čisto prav ti rečem, jaz sem par mesecev nazaj nabavil 80Gb classica in zadeva je čista polomija, moj prejšnji made in taiwan mp3 player je bil dosti dosti boljši. No razen tega seveda da ima classic dosti več prostora, pa da se z njim dosti lažje upravlja, pa da mi kljub temu da ima notri disk in ne flash pogona nikoli ne zataji ko grem tečt, pa da baterija drži že prav nesramno dolgo, da sploh ne omenjam itunes ki so sploh groza in strah, kljub temu da so me prvič po 10 letih prepričali da si pošteno uredim glasbeno zbirko ter da so prava zakladnica zastonjskih podcastov katere poslušam še rajši kot glasbo....


Ja prav žal m je da sem si kupil 80Gb classica, namreč moral bi vzet 160Gb model
smirk-1.gif
15Gb glasbe, 20Gb podcastov (s tem da jih imam naloženih smao slabo polovico, ostali gledam/poslušam na računalniku) ter 11 sezon top geara + kakšnen anime ali dva presenetljivo hitro poberejo razpoložljiv prostor, pa če ga je še tako veliko.