Kateri GPS tracker ,števec, za kolo...

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Pri kolesarjenju se radi pohvalimo, kje in koliko smo kolesarili, je tako...? Jaz že par let uporabljam Stravo, prej Endomondo.. preko aplikacije na telefonu. Ki pa je tako-tako... Zdaj bi šel v nabavo števca z GPS trackerjem, da bi potem naložil na Stravo. Ne bi pa rad dal celega bogatstva za to. Kaj mi priporočate, pa ni nujno da je neka renomirana znamka, lahko povsem no-name, samo da je dostopen in ne preveč zapleten za uporabo. Saj veste, 50+ se nam ne da ubadati preveč s tehniko... Ne rabim pulsmetra, niti kadence...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Jaz pa iščem eno navigacijo za kolo, na katero bi nalozil gpx in bi me vodila turn by turn. Obstaja kaj takšnega za android? Ker kolikor mi je poznano gpx na GoogleMaps alu Here NE omogoča turn by turn?
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pri kolesarjenju se radi pohvalimo, kje in koliko smo kolesarili, je tako...? Jaz že par let uporabljam Stravo, prej Endomondo.. preko aplikacije na telefonu. Ki pa je tako-tako... Zdaj bi šel v nabavo števca z GPS trackerjem, da bi potem naložil na Stravo. Ne bi pa rad dal celega bogatstva za to. Kaj mi priporočate, pa ni nujno da je neka renomirana znamka, lahko povsem no-name, samo da je dostopen in ne preveč zapleten za uporabo. Saj veste, 50+ se nam ne da ubadati preveč s tehniko... Ne rabim pulsmetra, niti kadence...
Pozdravljen,
vem da sprasujes za kolesarski stevec...ampak...kaj pa ce pogledas za kakim od cenejsih Garmin ur? Imas potem to kar rabis, poleg tega pa se uro, ki ti blezi spanje, pulz ipd. se za vsak dan?
Jaz osebno od kar imam uro z gps-om ne uporabljam stevcev na kolesu. Tega je sigurno ze 10 let.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Nisi povedal cene, koliko si pripravljen nakazat. Pa novo ali rabljeno ? Ne zato, ker jo imam in jo uporabljam na kolesu na nosilcu in za ostale športe, ampak mogoče poglej za rabljeno uro Garmin Fenix 3. Rabljene so nekje od 120-150 eur in si daš na kolo ali gumijasti nosilec za uro ali pa kupiš pravi plastični nosilec, kamor daš uro brez paščka in imaš pač fiksno montirano. Že tudi sam nekaj časa pogledujem za "multi" zadevo, ki bi mi koristila na kolesu, pohodništvu, lovu, ribolovu, sprehodu, itd in sem gledal Edge Explore ali eTrex Touch 35, pa sem ugotovil, da nebi pridobil drugega, kot samo zemljevide, vse ostale podatke mi omogoča tudi F3. Zaenkrat me ne prepriča nobena druga naprava.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
263
83
tam ko se terc po tori rola
Za začetek nekaj osnovnega, novo. Čez 50 evrov ne. Da vidim, kako in kaj. Kot sem za športno kamero tudi rekel, nekaj poceni in nezahtevnega, če mi bo všeč, čez čas boljšo.
Potem sem gledal, dvoje je v tem rangu -Bryton in iGPSport.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Pozdravljen,
vem da sprasujes za kolesarski stevec...ampak...kaj pa ce pogledas za kakim od cenejsih Garmin ur? Imas potem to kar rabis, poleg tega pa se uro, ki ti blezi spanje, pulz ipd. se za vsak dan?
Jaz osebno od kar imam uro z gps-om ne uporabljam stevcev na kolesu. Tega je sigurno ze 10 let.
sem nekaj časa prakticiral tisto prvo vivoactive od garmina. pa je ok zadeva, edino baterija ne zdrži prav veliko, tja do 7-8h. pa itak ne moreš gledat hitrosti, HRa medtem ko se voziš, je pa za potem to pogledat če te zanima.

bryton, sigma je oboje ok kot low budget varjanta.
kakšne senzorje pa lahko dodaš od magene - aliexpress. mam na drugem bajku pa so super
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
516
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Ne uporabljam navigacije. Za ta namen tega sigurno nebi kupil. Za to imam prastarega garmin dakota 20, ki ga rabim 2x letno mogoče.
Ta števec je za basic zadeve. Gps ne izgublja, včasih edino rabi dlje da najde signal, ko ga vklopiš
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Uporablja kdo kakšen gps loger? Primer greš za dva dni v hribe in ga vklopiš in ti beleži kje si hodil, nato pač po potrebi vklapljaš in izklapljaš. Na koncu te gps točke preneseš na računalnik in ti na primer v google earthi izriše pot.

Vem to lahko delaš z telefonom, a je zelo požrešno za baterijo. Imel bi kakšen stand alone zadevo, ki spet ni pretirano težka v denarnici.

Hvala