Kateri Garmin ?

bazo

Pripravnik
15. nov 2010
124
0
16
Živjo,

zanima me kateri garmin je boljši ta http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00902-39&cat_id=68.

Nekako se nagibam k nüvi 1350, ker sem pod tehničnimi lastnostmi opazil, da ima možnost kazanja voznega pasu.
Zanima me kateri je bolj uporaben. Z garminom smo bili na potovanju in je prijatelj zgrešil izvoz ker mu garmin ni pokazal kje naj gre ven, samo kazalo je naravnost. Nekako nočem da bi se to kdaj ponovilo. Katera funkcija to omogoča oz. ali je kateri od teh dveh garminov tapravi ?

Doma imam 4 leta starega nüvi 255w in bi se odločil za manjšo posodobitev, saj imajo te novi lepšo grafiko.
Slišal sem za primer, da v ljubljani, tam kjer je nova steklena stavba ( v BTCju ) prodajajo garmine in če prineseš starega ti ga odkupijo in novega ponudijo za polovično ceno ? Ali je to res ?

Hvala za odgovore
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na petrolu imaš nuvija 1390 z anteno za prometne informacije za 140€,ki ima še bluetooth.Tudi nuvi 1300 podpira možnost pravega voznega pasu.Sedaj imajo to omogočeno že tovarniško,prej si ga pa moral predelat in pride okrog 100€.Kot si napisal, da ste zgrešili izvoz,saj garmin glasovno pove da greš dol naprimer na tretjem izvozu ali pa ste imeli kake stare karte gor,ki nima označenega izvoza.
Če se ti pa gre samo za grafičen izgled potem pa raje razmišljaj v smeri serije 37xx.
 

jriznar

Pripravnik
2. jun 2008
146
2
18
Ptuj
garmin naprava je samo pripomoček,najboljša grafika pa so itak cesta in prometni znaki
če se tega držiš se ne rabiš nič bat da bi se kje zgubil,glede garmina pa je tvoja odločitev
kaj bi ti potreboval in koli si pripravljen plačat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, jaz bi še kar uporabljaj 255w dalje.
Novi ne prinašajo nič bistveno pomembnega, dokler nove karte delajo, je še ok.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
se strnjam s snecerjem,ni toliko važno kak model imaš,važno je da imaš najnovejše karte gor naložene,tvoj stari podpira tudi sd4gb,tako da sploh ni problema glede kart
 

bazo

Pripravnik
15. nov 2010
124
0
16
No pol pa ql, bom obdržu tega ki imam, ker sm opazu da tisto kar bi potreboval, stane.
Hvala za pomoč.
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Te lahko vprašam od kje ti informacija da majo na Petrolu 1390T za 139€ oz. če imaš link?

Hvala
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik bazo pravi:
Živjo,

zanima me kateri garmin je boljši ta http://www.garmin.si/view_product.php?product=010-00902-39&cat_id=68.

Nekako se nagibam k nüvi 1350, ker sem pod tehničnimi lastnostmi opazil, da ima možnost kazanja voznega pasu.
Zanima me kateri je bolj uporaben. Z garminom smo bili na potovanju in je prijatelj zgrešil izvoz ker mu garmin ni pokazal kje naj gre ven, samo kazalo je naravnost. Nekako nočem da bi se to kdaj ponovilo. Katera funkcija to omogoča oz. ali je kateri od teh dveh garminov tapravi ?

Doma imam 4 leta starega nüvi 255w in bi se odločil za manjšo posodobitev, saj imajo te novi lepšo grafiko.
Slišal sem za primer, da v ljubljani, tam kjer je nova steklena stavba ( v BTCju ) prodajajo garmine in če prineseš starega ti ga odkupijo in novega ponudijo za polovično ceno ? Ali je to res ?

Hvala za odgovore

No tole pa tudi mene zanima če imajo odkup staro za novo, saj bi zamenjal 1390T (in nuvi maps lifetime) seveda z doplačilom za 3790 LMT.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Najvecja prednost navigacije je, tisti, ki jo uporabljamo precej, da ima moznost prikljucitve polnilca na nosilec. Kateri garmini danes to omogocajo? Zivim se v casih nuvija 350 in 760 in takrat so to omogocali vsi. Danes pa je vidno klestenje stroskov.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik janezpesec pravi:
Serija 37xx in 23xx, za 24xx ne vem. Vir: gpsmagazine.com.

Kaj ti pomaga, če priklopiš polnilec v nosilec, če pa se ne da naložiti kart tako kot se to fantastično da pri modelih 1xxx.

Modeli 2xxx so za v kanto.
9395.png


Pri starih modelih je pa to zgledalo približno takole:

945.png