kateri "docking station" za USB-C laptop

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Odlično, hvala ti za tole. Naš IT mi je namreč podturil onega zgornjega in rekel, da je to pač to... Jim že težim... Navodil pa seveda nisem bral. Sem se pa spraševal, kaj hudiča so oni priključki na levi strani. Itak pa ga imam šele dober teden...
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Na firmi imajo zdaj vsi novi laptopi te USB Type-C "docke" in so z njimi same težave. Praktično vsak dan je treba dock odklopi/priklopit zato ker zvok ne dela, monitorji zgubijo sliko pa še kaj bi se našlo.

Pa gre za "premium" workstation laptope (Lenovo P53) z originalnimi "docki".

Zaradi vseh teh prigod še kar vztrajam na dobrem starem HP Zbooku, kjer klasičen dock deluje brez težav že vrsto let :)

Pri Lenovo je treba včasih podrobno preveriti kateri Type dotičnega prenosnika dok res podpira (in kakšne omejitve so pri tem), ker imajo zadeve za moje pojme rahlo konfuzne. Večina tudi pozablja ali ne ve, da se za doke ravno tako dobi firmware in driver posodobitve, ki običajno rešijo takšne težave.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
In ni priklopljen preko USB C, ampak ima poseben priključek na strani. Dobro poglej svoj prenosnik in navodila.
A ni tale tvoj "poseben" priključek zgolj standarden Thunderbolt 3 + zraven njihov proprietary ethernet extension, razlika je samo, da zgleda vse skupaj bolj podobno klasičnem docku, funkcionalno je pa isto kot vsak drug TB3 dock (razen etherneta, ki gre po tistem ločenem priključku in mogoče napajanje če uporablja oba porta za polnit oziroma nadstandardne moči). Če pogledaš specifikacijo od laptopa tudi piše, da je na tistem mestu "USB-C Thunderbolt™ 3 + Network extension for Ethernet/side mechanical docking" in kolikor vem lahko gor priklopiš poljuben TB3 dock. Seveda je z vidika kompatibilnosti najbol ziher njihov original.

So pa seveda TB3 docki že tako boljši in dražji kot klasičen USB-C. Ampak dokler z enim TB3 kablom dobim napajanje/polnenje, 2x 4k@60Hz zaslona, mrežo in vso ostalo periferijo, me sploh ne moti, da ni klasičen dock (uporabljam CalDigit TS3Plus na MBP16).
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Jaz old-school dokov ne pogrešam, ker pogosto premikam prenosnik sem in tja po mizi. Edini problem, ki ga imam je ta, da ima precej (večina?) prenosnikov priklop za dok na najbolj nemogočih mestih (npr. na sredini desne stranice).
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Vsaka stvar ima svoje prednosti in slabosti :)

Klasičen dock ti recimo nekoliko dvigne laptop in s tem izboljša hlajenje.