kateri "docking station" za USB-C laptop

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

iscem "docking station" za HP laptop.
Laptop ima USB-C prikljucek za docking station, polega pa rabim se ene par USB-A in ene par USB-C, ter HDMI.

Mi lahko kdo prosim priporoci kaj pametnega in ne predragega?

Hvala in LP, Matjaz
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Obstajajo tudi monitorji z integriranimi USB type-C docki. Če rabiš dodatni monitor ali pa ga še nimaš, ti je to idealka.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
EVo, tole sem vzel. Je poceni in ima vse prikljucke, ki jih rabim. OK, nima polnjenja, ampak vse ostale. Pa se majhno je v primerjavi z boljsimi docki.
Hvala vsem.
 

Priponke

  • docking station.jpg
    docking station.jpg
    29,4 KB · Ogledi: 230

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Mi smo jih v službi kupili za 6 mašin, ene 3 različne tipe... od naših do Kitajcev. Kitajci so lahko kritični, ker imajo ta usb-c na pol implementiran... kar pomeni notebook dela, daš notri napajanje v ta hub, pa v polno funkcionalni usb-c, pa ven in obrneš, pa se ti lahko scvre matična plošča... zdaj ali so mašine izjemno slabe (Lenovo) ali pa smo imeli 50% izmet zaradi teh poceni kitajskih USB hubov. Tisti tadražji (glej nad 45 EUR) so ok (mašine z njimi niso odletele), se pa vsi po vrsti precej grejejo. Imeli pa vse s HDMI in LAN-RJ45 vhodom. Skratka mešano, jaz bi se jim izogibal če je možno (tisti usb-3 z navadnim usb vhodom so ok, samo so dražji - tam 90eur plus, pa večina ima max. 2x videoizhod fullhd, ne 4k).
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
... nima polnjenja ...
Fail.

Na zadnjega - no-name in generičnih dokov se jaz na široko ognem, ker so z njimi vedno neke težave. To kar si že sam opisal, nekonsistentno delovanje USB portov, iz ljubega miru neha delati LAN priključek itd.. Štrom ven in nazaj pa je dobro za kakšen dan. Pod črto - ni vredno prihranka.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Fail.

Na zadnjega - no-name in generičnih dokov se jaz na široko ognem, ker so z njimi vedno neke težave. To kar si že sam opisal, nekonsistentno delovanje USB portov, iz ljubega miru neha delati LAN priključek itd.. Štrom ven in nazaj pa je dobro za kakšen dan. Pod črto - ni vredno prihranka.
morda. Ampak meni v enem tednu se ni zahteval restarta ali kaj ruknil dol. JE pa res, da LAN-a ni, je samo USB-C in USB-A ter HDMI, vsi trije pa so non-stop v uporabi. Sej se strinjam s tabo, ampka za doma mi je bilo skoda dati vsaj 100 vec. Ampak ocitno imam sreco, pa dela kul :)
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Sej HP je ziher poskrbel da je vsaj skladno s standardom... kitajci pa - se strinjam s predhodnikom - zaradi cene jim polovico komponent notri manjka - ko bi moral polariteto obrnit če ga okoli obrneš pa tega ne zazna, je pa f**k. Tukaj res ni vredno šparat, vsaj po mojih praktičnih izkušnjah ne.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
164
96
28
Lahko rečete, da sem starokopiten, ampak docking station je zame podstavek, na katero "zatlačiš" notebook. Kar opisujete zgoraj je bolj dongle z omejenim številom portov.
Kakor komu ljubo...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Drži, to so port replikatorji, docking-e imajo le še redki prenosniki dandanes. Ampak se (sploh po fotkah zgoraj) ve kaj je bilo mišljeno - dockingi imajo namenski port, spraševalec je želel usb-c razširitveno mesto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Na firmi imajo zdaj vsi novi laptopi te USB Type-C "docke" in so z njimi same težave. Praktično vsak dan je treba dock odklopi/priklopit zato ker zvok ne dela, monitorji zgubijo sliko pa še kaj bi se našlo.

Pa gre za "premium" workstation laptope (Lenovo P53) z originalnimi "docki".

Zaradi vseh teh prigod še kar vztrajam na dobrem starem HP Zbooku, kjer klasičen dock deluje brez težav že vrsto let :)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Mene je tudi stalno jebalo (Lenovo E590 + pripadajoč docker ali kakorkoli se že imenuje), zadnjič sem potem posodobil firmware za docker, zdaj je pa mir.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Lahko rečete, da sem starokopiten, ampak docking station je zame podstavek, na katero "zatlačiš" notebook. Kar opisujete zgoraj je bolj dongle z omejenim številom portov.
Kakor komu ljubo...

Kot omenjeno - z veseljem bi vsi uporabljali "klasične" docke, ampak jih pač ni več... Sam sem na Lenovo T560 in še prej na T530 uporabljal stari Lenovo Pro dock, ki je absolutno perfektno deloval ves ta čas. Sedaj s prestopom na T15 pa sem tudi jaz obsojen na te novodobne "docke". Laptopi namreč sploh nimajo več tistega konektorja na dnu, ki se je priklopil na dock...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Seveda so še vedno. Priključki so pa ob strani. Imam tudi sam T15 in imam klasičen doc. Enako na HP 850. Oba imata priključek na strani. In zadeva je dejansko boljša, kot tisto prej spodaj.

Uporabljan dockinge že 15 let. Sem vmes probal tole z USB, pa je žalost. Neuporabno. Nikoli ne bo delalo, da boš imel priklopljena dva monitorja, miško, tipkovnico in zunanji disk.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Seveda so še vedno. Priključki so pa ob strani. Imam tudi sam T15 in imam klasičen doc. Enako na HP 850. Oba imata priključek na strani. In zadeva je dejansko boljša, kot tisto prej spodaj.

Misliš tega, a ne? Mislim, ja...saj deluje BP. Ampak meni osebno je stari način bil boljši. Ja, ne bi smel v prejšnjem postu napisati, da bi "vsi" rajši uporabljali stare... :) Pri novem me recimo moti, da obremenjuješ edini USB-C priključek na računalniku, kar pri moji uporabi (tudi do 10x dnevno priklop in odklop) lahko pomeni kakšen problem čez kakšni dve leti. Upam, da se motim. Poleg tega je stari dock ravno toliko privzdignil laptop, da je bilo bolj prijetno pisati. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974