Kateri dlančnik za navigacijo

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Torej striktno za navigacijo. Je kar nekaj nižjih HP-jev, pogoj je le BT, če ima Wlan še bolje. Brez GPS-a noter seveda, razen če se da dobiti kakšnega že z GPS-om za spodnjo ceno. Cena tam okrog 200 EUR.

Recimo tole bi bilo idealno, če bi imel še BT. Pogojno lahko tudi rabljeno.



So trenutno kakšne akcije na takšne dlančnike? Se da na Ebayu ali kakšni drugi trgovini dobiti še kaj ceneje?
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.941
5.221
113
tale praktično ni uporabn za kaj drugega kot via michelin. GPS bo sicer delal tut v ostalih, samo pač brez vgrajenega zvočnika. nekateri programi. nevem če igo al tom tom imata probleme ker ma premalo spomina ipd.

torej pogojno uporabn.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Jaz imam HP Travel Companion 5940. Vgrajen GPS, WiFi, dobiš pa zraven originalne nosilce (ne tisto krš robo ki se trosi na steklu), polnilec, avtopolnilec, UK, EU električni adapter, torbico, .... notr pa 2GB ROM-a

Izredno zadovoljen.

Če rabiš malo ceneje, pa je na voljo 5720 z 1GB ROMa in brez WiFi...

Odlična izbira.
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Tudi jaz priporočam HP Ipaq RX5940 Travel Companion. Zraven originalnega TomTom-a 6 laufajo gor še Igo, MioMap, Navigon in Garmin Que. Dela tudi Route 66 (vendar trenutno neuporabna karta Slo), pa tudi Oziexplorer.
(Slika na mojem avatarju).
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ravno tole sem jaz zdajle gledal. Jaz bi rad imel dlančnik tako za cestno navigacijo kot tudi letenje (vendar bo očitno treba SW kupit posebej za to).

Mi lahko kdo iz izkušenj pove koliko časa drži baterija pri uporabi GPS funkcionalnosti in kje ste ga kupili (ebay?).
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Baterija pri neprekinjeni navigaciji zdrži okroglih 6 ur (uporabljam vsak dan po Sloveniji) in ga ne polnim nikoli v avtu. Kupljen pa je bil v najbližnjem BigBangu. V novem prodajnem katalogu Mercator Tehnika pa obljubljajo zraven že naloženega TomTom 6 še Adria Route Slo,Cro,Bih. Prodaja se tudi v Telekomovih trgovinah preko telefonskega računa.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hvala za hiter odgovor. Ravno zdajle pa gledam SW za letalce, ki se mu reče "anywheremap". Tam pa v paketu ponujajo njihov super SW skupaj z ipaq 5915. LINK . Poleg je naložen TomTom, vendar verjento samo za USA.

Moram malo pogledati kakšne je sploh razlika med 5915 in tvojim modelom in se potem odločiti. Predvidevam, da če tudi dobim takšnega, ki nima nameščeno Adria Route Slo,Cro,Bih, da lahko to sam dokupim in naložim. Drži?
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Mislim, da je osnovni model RX5900. Edina razlika je v različici naloženega TomTom-a (oziroma kart na katerem področju se prodaja). Naložiš lahko katerokoli različico. Edino ob Hard Resetu bo spet naložena tista prva.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Hi

Malo sem pogledal po specifikaciji in zanimivo je, da sta model identična. Isti procesor, ista memorija itd.
Mogoče še eno neumno vprašanje ... če se odločim in ga kupim kar pri Anywhere mapu v USA (kolega je ravnokar tam) skupaj z SW za 695$ oziroma 464€, bo verjetno stvar delovala brez problema. Zna pa biti samo problem pri napajanju 110V pri njih 220V pri nas. Ostalo bi sicer moralo delovati ali se motim?

Namreč stvar je tam skupaj z SW (ta stane skoraj 300$), 2 nosilcema (1 za avto, 1 za letalo), smartadapterjem za avto/letalo in 1Gb SD kartico precej cenejša kot pri nas.

Bom naredil napako, če ga kupim tam, razen garancije?
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Samo polnjene na tem dlančniku je izvedeno preko USB kabla, tako da zaradi tega ni nobenega problema, saj ga lahko polniš kar preko domačega PCja z USB prikjučkom, ki ga tako uporabljaš za prenos datotek. Pa tudi univerzalni USB polnilci se dobijo pri nas.
Po moje ne boš naredil napake.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Potem pa res ni problema. Pa če je poleg še avto/letalo adapter potem res nebi smel imeti težav. Kot dodatno opremo pa priporočajo še dodatno GPS anteno. Je po tem sploh potreba? Cena res ni velika 22$.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
tale praktično ni uporabn za kaj drugega kot via michelin. GPS bo sicer delal tut v ostalih, samo pač brez vgrajenega zvočnika. nekateri programi. nevem če igo al tom tom imata probleme ker ma premalo spomina ipd.

torej pogojno uporabn.
Stvar normalno deluje v vseh programih. Le zunanji zvočnik ni uporaben.
Spomina je dovolj, saj programe itak namestiš na SD kartico.
Najbolj kar živcira je to, da GPS deluje le, ko imaš priključeno na napajanje. Torej uporaba izven avtomobila ni mogoča.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.941
5.221
113
in zakaj potem folk na praktično vsakem tujem forumu jamra da jim nedeluje, zakaj sem že od dveh slišal da se ni zagnal določen program (nemorem se spomit kateri točno), ker je javlalo da je premalo spomina. ipd.
sem ga htel kupit in najdo vse mogoče o tem in zato tudi nisem kupil, ker je pogojno uporabn. tolk spomina kot ma tale je spodnja meja da deluje wm5, kje je pa še požrešn programček
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Če hočeš pošlji PM in boš lahko v živo videl, da gor delujejo Igo, TomTom, Garmin Que. Vse zinštalirano naenkrat.

Dve pravili sta.

1.) Namesti vse programe na KARTICO in ne na dlančnik.

2.) Ko nehaš uporabljati en program ga moraš UGASNIT in ne le zmanjšat. Če to narediš postane dlančnik obupno počasen in ja, začne javljati, da je premalo spomina.
smirk-1.gif




Kaj je pa ostali folk delal, pa ne bi vedel.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Če hočeš pošlji PM in boš lahko v živo videl, da gor delujejo Igo, TomTom, Garmin Que. Vse zinštalirano naenkrat.
Dve pravili sta.
1.) Namesti vse programe na KARTICO in ne na dlančnik.
2.) Ko nehaš uporabljati en program ga moraš UGASNIT in ne le zmanjšat. Če to narediš postane dlančnik obupno počasen in ja, začne javljati, da je premalo spomina.
smirk-1.gif


Kaj je pa ostali folk delal, pa ne bi vedel.
tongue-1.gif
Praktično je to enako, kot če vzameš Yugo Sport (tisti ko ima na kljuki gor teniško žogico), ga naložiš s keramičnimi ploščicami za kopalnico in kuhinjo, ter priklopiš gor še 5m kamp prikolico.... enako... nea gre...
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.382
236
63
Kras
www.mtl.si
Hehe. Eh ja.
V primerjavi z mojim 9090 niti ni tako počasen. Pozna se le malenkost pri zagonu programja, ostalo pa skoraj isto.
redface-1.gif

V glavnem, včeraj sem se nalašč še igral in ugašal in vključeval programe po vrsti. Vse ok delalo
redface-1.gif
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
KSZ

Malo bom spet spraševal
smile-1.gif


Na kocnu sem zbral v ožji izbor dva modela dlančnika:

1.) HP iPAQ rx5910 LINK
2.) HP IPAQ HX4700 LINK

Prvi ima res vgrajen GPS, drugi tega nima (dodatni nakup, predvidevam da GPS preko CF), prvi nima VGA zaslon, drugi ima, prvi ima 400Mhz Samsung CPU, drugi 667Mhz Intel. Pri prvem dobim nosilčke za avto, pri drugem ne. Prvi je novi model, drugi je na tržišču že kar nekaj časa.

Kaj pa vi mislite? Kaj bi vi vzeli, če zanemarimo razliko v ceni.