Kateri Conax modul?

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Dobro jutro forumaši!

Glede na to, da se pri nakupu TV aparata ni ravno preveč varčevalo me zanima, kakšno je aktualno stanje s temi moduli?

Signal, ki ga prejemam je kabelski, ponudnik pa je Telemach.
smirk-1.gif


Torej, rad bi si zagotovil dober, kvaliteten Conax modul, nazadnje se spomnim, ko so bile nekakšne težave s temi moduli pri Telemachu!
Kako je s tem trenutno? Vem, da so nato nadomeščali moduli s takšnimi, ki imajo spredaj emblem feferona (Technisat?)

Kaj predlagate - kje ga nabaviti in kakšnega, da bo kvalitetno deloval, s tem mislim predvsem na odzivnost in hitrost preklapljanja med kanali...
 

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Sam se tudi pridružujem pri vprašanju, grem pa iz Telemacha Krim, na Siol optiko kjer bom vzel kabelsko. Katera znamka?
 

1107

Pripravnik
13. avg 2008
161
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Pokovc pravi:
Sam se tudi pridružujem pri vprašanju, grem pa iz Telemacha Krim, na Siol optiko kjer bom vzel kabelsko. Katera znamka?

Pa rabiš za Siol kabelsko sploh Conax modul? Mislim, da ne.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Če siol ne kriptira kanalov, ne rabiš dodatnega modula. Ne vem pa če ga ne.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Feferon bi naj bil vredu. Čeprav meni na G30 čas preklaplanja precej niha od 3 do 10s. Mi ni uspelo odkriti vzorca. Isti program ponavadi prvič rabi dlje, ko pa še enkrat probam pa preklopi hitro.

Imam pa doma tudi tegale:

Smit-Teledunya-Conax-Modul__44312272_0.jpg


pa deluje enako kot TechniSatov.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Sam sem testiral pa so Technisatovi najhitrejši...opozarjam pa, da ne kupujte, da podpira na enkrat več tipov dekriptiranj, ker ti so spet počasnejši, če rabite Conax, naj podpira samo tega pa še najceneje bo !
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.959
9.022
113
EU
Conax modul je začel štekati. Najprej počasi prestavljal. Sedaj dela pet minut, potem TV napiše "card problem".
Pred Corono je serviser zamenjal modul in je en čas bilo relativno dobro. Sedaj pa splih več ne dela.
Znamka je @smit. Telemach bo poslal tehnika, vendar bi jaz kupil nekaj boljšega, če obstaja na trgu, ker to verjetno ni danes vesoljska znanost.
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Conax modul je začel štekati. Najprej počasi prestavljal. Sedaj dela pet minut, potem TV napiše "card problem".
Pred Corono je serviser zamenjal modul in je en čas bilo relativno dobro. Sedaj pa splih več ne dela.
Znamka je @smit. Telemach bo poslal tehnika, vendar bi jaz kupil nekaj boljšega, če obstaja na trgu, ker to verjetno ni danes vesoljska znanost.
Zakaj bi kupoval, če ti mora tehnik dati drug modul.Včasih so bili najbolj zanesljivi moduli s "feferonom".Drugač pa bo verjetno imel tudi takega z integrirano kartico - kombo (zgleda kot da kartica "manjka") pa probajta kateri bolj odgovarja tvoji TV.Nekatere kombo kartice niso kompatibilne s TV in javljajo card problem ali jo TV sploh ne zazna.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.959
9.022
113
EU
Ok, počakam na tehnika. Sem naročil nov OLED TV, in se bojim, da kljub novi superduper tehnologiji, težave pri gledanju bo naprej povzročal dumb Cam modul.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.959
9.022
113
EU
Izgleda da toti cam moduli res niso bogvekaj, ker je tehnik imel poln žep pokvarjenih. Med temi pokvarjenimi je izbral enega manj pokvarjenega ki je še delal, in rešil zadevo.
Določeni moduli se ne "ujamejo" prav z nekaterimi tipi televizorjev, tako da je najboljše preizkusiti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.959
9.022
113
EU
Kako se je obnesel Technisatov modul?
Tehnik je dal iste znamke (smit), samo rumene barve ohišja v upanju, da je druga serija in mogoče boljše dela.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.412
3.494
113
Delal je skozi, celih 10 let.
Samo hitrost prestavljanja programov pa je porazna.
Ampak sem gledal včeraj in Technisat nima več Conax modul ov
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.959
9.022
113
EU
Nekaj se še najde na netu, kot je ta..
Vprašanje je, če so to novi modeli z novejšim čipom, ali stara zaloga. V desetih letih bi tehnologija mogla napredovati tudi pri teh modulih, saj imajo ARM čipe.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.959
9.022
113
EU
Na stari TV je tehnik prejšnje leto dal "smit" (rumeni) Conax modul. Prestavil sem modul na novi TV in je delal en čas. Občasno je pokazal "Conax condition acess denied", vendar bi po desetih sekundah le začel z odkodiranjem. Prestavlja pa počasi. Zadnjič je med najbol napetim delom filma zatemnil sliko in je TV napisal "ta program je kodiran, zato ga ni mogoče predvajati".
TV sem prisilno znova zagnal, vendar je bil zamujen najpomembnejši del filma. Vklopil sem EON in pogledal zamujeni del. Vendar.....sedaj imam tega že poln kufer. Dam dva jurja Eurov za nov TV, potem mi najeda Conax modul vreden trideset Eurov. Dobil sem sposojen modul (ne od Telemacha) "@smit" in je dosti hitrejši od prejšnjega.
Pripravljen sem kupiti svoj modul, samo bi moral vedeti, katera znamka je zanesljiva pri delovanju. Gledal sem Technisatove, vendar so na trg prišli leta 2006, tako se bojim da bo še slabše.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
A si potem ugotovil kateri Conax modul je OK, ker imam namreč podoben primer.

Hvala