Kateri bankomati brez dodatnih provizij?

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Izgleda, da bo zdaj to aktualno vprašanje: torej, kateri bankomati v Sloveniji NE zaračunavajo dodatnih provizij (tudi za kartice iz evro-cone, ki niso iz Slovenije)? Začelo se je z Euronetom ali kaj so že bili tisti čudni, potem je to začela NLB, zdaj kot vidim že Abanka.

Skratka če ti banka omogoča X brezplačnih dvigov na vseh bankomatih po svetu ali vseh v evroconi, je očitno to zdaj potrebno jemati z rezervo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Nova kmb je.

Samo pri N26 je Klinc ker dvigneš 2000 eur na enkrat pol pa ne gre več dvignit 2 dan.

No v glavnem je to vse bolj za rezervo.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Verjetno je tudi odvisno od banke izdajateljice same kartice. Sicer pa so nasplosno provizije bankomatov v lasti bank obcutno nizje od bankomatov oderuskih verig kot je to npr Euronet in podobno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Verjetno je tudi odvisno od banke izdajateljice same kartice. Sicer pa so nasplosno provizije bankomatov v lasti bank obcutno nizje od bankomatov oderuskih verig kot je to npr Euronet in podobno.
To so kar provizije bank, ki imajo v lasti bankometa. In če se ne motim je v tem primeru oderuški Euronet dejansko cenejši od Abanke/NLB.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Učbeniški primer oderuštva in nepoštene poslovne prakse. Če ostane pri teh dveh bankah, bo še nekako šlo skozi, če pa se razpase, bo pa potrebno magari na EU ravni ukrepati. Oderuške cene roaminga so uredili, zdaj je čas, da še bankam pokažejo njihovo dejansko poslanstvo, ki so ga v zadnjih desetletjih nekako "pozabile"...
(In zaračunavanje nečesa, kar ni storitev, ampak samo (po možnosti spremljujoč) korak v poslovnem procesu, definitivno ni sprejemljiva praksa - sicer naj potem še nam dajo možnost, da njim zaračunavamo "storitve" kot bi bile npr. "vodenje računa", "fizični obisk poslovalnice", "uporaba nasmeha med komunikacijo z banko", "preštevanje denarja", "čiščenje kartice", "sprejem pošte", "izvajanje plačevanja položnice", "vodenje PIN številk", itn. itn.)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Prosim?! Če grem na nlbjev bankomat dvigniti denar z unicredit ali n26 kartico, mi bo bankomat snel 3,9€?!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Če imaš slovenski bin ne.
Samo mi je pa že napisal storitve ni mogoče opraviti.

Eh ta N26 je eno sranje če rabiš gotovino to je samo za igranje z nakazili.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
imaš slovenski BIN? Jaz imam nemškega, sicer nikdar ne dvigujem z N26, imam za google pay, da s telefonom lahko plačujem pa ne rabim tošla s seboj nositi... ampak je pa fino vedeti...

bolj me je za unicredit skrbelo, ker s tem pa ponavadi dvigujem denar.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nikoli problema z N26 kartico...
5 brezplačnih dvigov na mesec še velja do maja, potem bodo trije (navadna kartica, EU območje)...
Zadnjič sem bral navodila in možno da sem kaj spregledal ampak 3 na mesec bo sprememba za nemce z ene tremi izjemami - prejemanje plače ali drugega stalnega dotoka, dovolj veliki drugi prilivi in starost pod 26 let:

How often can I withdraw cash for free?
Cash withdrawals using your Mastercard depend on your T&C country (the address you originally shipped your first card to):
  • Germany: 3 to 5* free ATM withdrawals per month in Germany and unlimited free withdrawals in the eurozone or by using CASH26
  • Austria and Italy: unlimited free withdrawals (including CASH26)
  • France, Spain, the Netherlands, and the Rest of Europe: 5 free ATM withdrawals per month in your country of residence and the eurozone
  • Switzerland: 5 free ATM withdrawals per month in the eurozone and a 1.7% markup on local withdrawals
  • UK: unlimited free withdrawals
There’s always a €2 fee if you use your Maestro card to withdraw cash (only available in Germany, Austria, and the Netherlands).
Check our pricing lists if you’ve been charged an ATM fee.
*Germany only: You receive 5 free withdrawals during the first three months. After that you'll receive 3 free withdrawals but you can keep receiving 5 if:
  • You are younger than 26 years old.
  • You receive your salary, pension, student allowance, or government benefits for at least two consecutive months (your additional free withdrawals start the following month).
  • You receive payments of at least €1.000 per month for at least two months (your additional free withdrawals start the following month).
Od 24.5. velja za nas 3 free dvige ali pet pod enakimi pogoji kot nemci.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
bolj me je za unicredit skrbelo, ker s tem pa ponavadi dvigujem denar.
Na Unicredit bankomatu v SLO mi je uspelo ta teden dvigniti brez groznje z zaracunavanjem "direktes Kundenentgelt" oderuske provizije, in to z ne-slovensko kartico.
Izgleda, da se zaenkrat po Euronetu zgledujeta NLB in Abanka...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Na Unicredit bankomatu v SLO mi je uspelo ta teden dvigniti brez groznje z zaracunavanjem "direktes Kundenentgelt" oderuske provizije, in to z ne-slovensko kartico.
Izgleda, da se zaenkrat po Euronetu zgledujeta NLB in Abanka...

hotela sem reči da imam slovenski unicredit račun in najprej sem razumela, da če bom s to kartico dvigovala na nlb ali abankinih bankomatih, da bom plačevala takole provizijo.
zdaj razumem, da je problem samo na euronet, nlb in abanka bankomatih, kadar želi človek dvigniti denar s kartico, ki nima slovenskega BINa. Se pravi, da tudi za veliko večino n26 ne bo problem.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
hotela sem reči da imam slovenski unicredit račun in najprej sem razumela, da če bom s to kartico dvigovala na nlb ali abankinih bankomatih, da bom plačevala takole provizijo.
zdaj razumem, da je problem samo na euronet, nlb in abanka bankomatih, kadar želi človek dvigniti denar s kartico, ki nima slovenskega BINa. Se pravi, da tudi za veliko večino n26 ne bo problem.

Jaz z N26 res nimam problemov in mi v EU območju nikoli ne računajo nič (če ne presežem števila dovoljenih).
Se mi je pa lani v Grčiji zgodilo, da je bil edini bankomat Euronet in me je takoj, ko sem dal kartico not, opomnil, da bo dvig xxx€... Dovolj pošteno, da vsaj povejo. Potem pa mi je hotelir šel na roko: jaz njemu z N26 kartico plačal "račun", on pa meni v roko isti znesek gotovine (rabil sem za rent a car)... Vse se da...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz z N26 res nimam problemov in mi v EU območju nikoli ne računajo nič (če ne presežem števila dovoljenih).
Se mi je pa lani v Grčiji zgodilo, da je bil edini bankomat Euronet in me je takoj, ko sem dal kartico not, opomnil, da bo dvig xxx€... Dovolj pošteno, da vsaj povejo. Potem pa mi je hotelir šel na roko: jaz njemu z N26 kartico plačal "račun", on pa meni v roko isti znesek gotovine (rabil sem za rent a car)... Vse se da...
No jaz lani v Grčiji nisem našel več niti enega bankomata, ki ne bi računal provizicije (tudi z N26 kartico). So se banke kar odločile, da bodo pač računali vsem nekometitentom (tudi Grškim), ko jih je EU zahakljala, da ne smejo obirati samo tujce (torej vse ali nič pa so šli na vse). Pri tem ti nobena kartica in “brezplačni” dvigi ne pomagajo, ker ti za dvig že bankomat poberem tiste 2-4€ več, na kar te sicer prej opozirijo. Ampak če rabiš denar in računajo vsi bankomati....
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ja saj... to je pravilno. Po EU zakonodaji ne smejo diskriminirati drugih EU članic. Če ne zaračunavajo slovencem, ne bi smeli zaračunavat nobenemu, ki ima EU kartico. Ampak seveda naše banke upajo, da so dovolj majhne, da jih ne bodo dobili. Ko jih bo nekdo prijavil in bo to prišlo do pravih ljudi, bo pa padla kazen, ki bo parkrat presegla vse pobrane provizije. Grki imajo pač toliko turizma, da so se odločili, da bodo zaračunavali vsem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vem. Odgovarjal na to, da kajpace v EU z N26 nikoli nič ne računajo. Hočem povedat, da v Grčiji (pa počasi verjetno še kje) ni več problematičen samo Euronet, ker bankomati od bank računajo enako.

Je pa zanimo, da se glede NLB in Abanke še nič ni primaknilo.
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme