Kateri avto v rangu 6-9 jurjev?

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Dobil sem preblisk, da bi mogoče počasi menjal Golfa 5, l. 2007 za nekaj malenkost novejšega (recimo tam okoli l.2010). Pa ne vem kaj se sploh dobi v rangu 6-9 tisočakov. Avtonet sem dal skozi pa mi razen kakega Seata in Škode ni nič drugega padlo v oči.

Želja je da je avto dizel, zanesljiv, in da prehitro ne izgublja vrednosti. Glede na te dve zadnji dve zahtevi potem odpadejo vsi italijani in francozi.
grims-1.gif

Avto je lahko limuzina, karavan ali kaj večjega, kubatura motorja pa tam do okoli 2L, ker ne mislim plačevat bizarnih cen za uporabo cest.



Kateri avti so še kolikor toliko neproblematični iz vidika okvar in ne izgubljajo prehitro vrednosti?


edit: všeč mi je še Astra ali pa Golf 6 ki se začne pri 9 jurjih.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Zakaj bi menjal avto? Golf 5, 6 ali 7 so skoraj enaki
redface-1.gif
ne pridobiš kaj dosti,
ali ti ta dela dobro, če ja zakaj menjati, kot si že zgoraj omenil pa ne želiš izgubljati
na vrednosti avta, tvoj obstoječi bo sedaj še najmanj zgubljal, denar, ki bi ga izgubil
pa raje investiraj za kakšno potovanje ali pa dodatno znanje...

Boš na koncu ugotovil da je t vse več vredno kot pa kup pleha, za katerega že tako
na letni osnovi zmečemo preveč denarja... (žal tudi nujo zlo)

Predlagam; Cuba, Tajska,...
rolleyes-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Zakaj bi menjal avto? Golf 5, 6 ali 7 so skoraj enaki
redface-1.gif
ne pridobiš kaj dosti,
ali ti ta dela dobro, če ja zakaj menjati, kot si že zgoraj omenil pa ne želiš izgubljati
na vrednosti avta, tvoj obstoječi bo sedaj še najmanj zgubljal, denar, ki bi ga izgubil
pa raje investiraj za kakšno potovanje ali pa dodatno znanje...

Boš na koncu ugotovil da je t vse več vredno kot pa kup pleha, za katerega že tako
na letni osnovi zmečemo preveč denarja... (žal tudi nujo zlo)

Predlagam; Cuba, Tajska,...
rolleyes-1.gif

zmaga.gif
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Menjal bi zato, ker bo počasi šel k vragu vztrajnik, menjava obojega s sklopko pa pride takoj 10% vrednosti celega avta. Verjetno bodo začele crkovati še kake druge stvari.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
3 leta novejši avto je metanje denarja skozi okno. Sam bi imel tega vsaj še tolk, da bi imel za 2012-2013 letnik.
EDIT: nisem prebral tega glede vztrajnika.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Menjal bi zato, ker bo počasi šel k vragu vztrajnik, menjava obojega s sklopko pa pride takoj 10% vrednosti celega avta. Verjetno bodo začele crkovati še kake druge stvari.
In kako veš, da pri novem rabljenem ne bo potrebno v roku n časa (dan, mesec ali leto) po nakupu naredit ravno to? S tem, da se boš že prej znebil parih jurjev pri nakupu. Če ti sedanji avto velikostno ustreza in mašina ne odhaja v večna lovišča, potem zamenjaj sklopko in vozi naprej.
Jaz sem pri svojem avtu zamenjal že sklopko, amortizerje, pa še kup drugih stvari, pa že z nakupom dobrih letnih gum presežem tretjino vrednosti avta. Ampak vem kaj imam in kaj je bilo zamenjano in dokler ne najdem vsaj 15k € za drug soliden voz, potem ne mislim menjat.
Če pa vseeno razmišljaš o menjavi, pa poglej za kako Hondo Accord ali Civic.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Menjal bi zato, ker bo počasi šel k vragu vztrajnik, menjava obojega s sklopko pa pride takoj 10% vrednosti celega avta. Verjetno bodo začele crkovati še kake druge stvari.

To je še čisto sprejemljiv strošek... če imaš namen imeti avto še 2-3 leti, če ga boš pa menjal čez pol leta pa je res nesmiseln...
dejansko proti tema dvema ki jih gledaš, ne boš pridobil nič razen da je novejši, glede varnosti, porabe in kvarljivosti pa ostaneš
na istem, edino zguba vrednosti bo večja in pa neznanka v kakšnem stanju je avto, lahko da mu bo čez pol leta tudi šel vztrajnik?!?

Razen če ne maraš se karkoli ukvarjati z servisi in skrbmi v vezi tega, ja potem kupi nov avto z garancijo, rabljen z toliko in toliko km
se bo pa vsak kaj kvaril... verjemi da vem, vozim Renoje
evil.gif
ampak to je pač del tega, kupiš nekaj cenejši avto in predvidiš nekaj
tudi vzdrževanja, ki je lahko bistveno cenejše kot izguba vrednosti, seveda če veš kaj imaš...

Drugače pa, če te vleče kupi, na ta način boš pa zadovoljil še svoja čustva, bolje kot da se jeziš in si slabe volje, ker bo spet nekaj zamenjat, tukaj jaz gledam predvsem ekonomsko računico...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
ja sej po svoje mate prav da popravim kar je in vozim dalje. Sej pravim, to je bolj preblisk, ideja da je mogoče čas za menjavo. In zato sprašujem po alternativah.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Nekoč sem prodal avto, ker je bilo teba menjat sklopko in jermene, kupil drug avto, pa mi je žal, takrat bi dal 1k za popravilo, bi vsaj vedel, kaj vozim in bi imel mir. Tako sem pa dobil rabljen avto, v 6 mesecih se je stegnila črpalka in pa ležaj kolesa,
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Preveliko loterijo se greš. Zdaj veš kje si in imaš pričakovan strošek v prihodnosti...enkrat (meni je vztrajnik tresel 6 let pa ga nisem menjal).

Potem boš kupil avto kjer tudi pod razno ne boš vedel kje si...mogoče bo treba najprej vztrajnik menjat a bo to le začetek.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Preveliko loterijo se greš. Zdaj veš kje si in imaš pričakovan strošek v prihodnosti...enkrat (meni je vztrajnik tresel 6 let pa ga nisem menjal).

Potem boš kupil avto kjer tudi pod razno ne boš vedel kje si...mogoče bo treba najprej vztrajnik menjat a bo to le začetek.

467716-post_slo.gif