Kateri Android telefon z dobro baterijo

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
Torej, razmišljam o menjavi telefona, trenutno uporabljam BB 9700. Malo gledam v konkurenčni android tabor in iščem telefon z dobro baterijo oziroma z dolgim časom pripravljenosti. Vem, da tako dolgih časov pripravljenosti, kot jih dosegam z BB ne bom videl nikoli več, iščem pa nekaj vsaj približno tako dobrega. Ni potrebno, da je najboljši telefon na trgu, bolj važna mi je baterija. Gledal sem od Sensationa, drugega Galaxija, Xperie Arc, Neo, pa ne vem, kako se odločit. Rad bi, da telefon zdrži vsaj dva cela dneva povprečne uporabe s stalno sinhronizacijo pošte, koledarja in imenika z Exchange strežnikom in push Gmail. Ali sploh obstaja kaj takega z android OS?

Hvala in LP!
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Sensation troši baterijo kot baba denar
wink-1.gif


pri povprečni uporabi brez stalnega WiFi in prenosa podatkov mam zvečer ponavadi 50%, ponoči ne izklapljam, zato je na drugi dan zjutraj na 40%, in nikakor ne prideš skozi dva dni... sem se navadil, polnim vsak dan, kot nekoč Iphone (1. generacije), pa je to to...

ni pa problem, da skuriš celo baterijo v enem dnevu ali prej
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če daš na telefon kak program za varčevanje baterij, recimo Green Power, ti mirno zdrži dva dni pri vseh vključenih sinhronizacijah.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Green Power ti samo wi-fi vključuje na določeno časovno periodo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Green Power ti samo wi-fi vključuje na določeno časovno periodo.

Ne bo držalo. Tudi podatkovno povezavo ti vključuje na določeno časovno periodo.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik mojoman pravi:
Torej, razmišljam o menjavi telefona, trenutno uporabljam BB 9700. Malo gledam v konkurenčni android tabor in iščem telefon z dobro baterijo oziroma z dolgim časom pripravljenosti. Vem, da tako dolgih časov pripravljenosti, kot jih dosegam z BB ne bom videl nikoli več, iščem pa nekaj vsaj približno tako dobrega. Ni potrebno, da je najboljši telefon na trgu, bolj važna mi je baterija. Gledal sem od Sensationa, drugega Galaxija, Xperie Arc, Neo, pa ne vem, kako se odločit. Rad bi, da telefon zdrži vsaj dva cela dneva povprečne uporabe s stalno sinhronizacijo pošte, koledarja in imenika z Exchange strežnikom in push Gmail. Ali sploh obstaja kaj takega z android OS?

Hvala in LP!

Ti kr isci, ampak ga ni. Dva dneva (to je 2x24ur, se pravi 48ur) ne bo drzal noben pri vsaj neki uporabi, ki se spodobi za sploh tehten nakup take naprave. Ce zivis v sotoru/mas elektriko na bone/priklop na strom zahteva preveliko kapaciteto v spominu, ostani na starejsem aparatu.
 

mojoman

Pripravnik
19. feb 2008
108
0
16
Ma ni toliko problem v tem, da bi ga moral vsak dan polniti, samo če že ob normalni uporabi ne zdrži več kot en dan, kako pa potem takrat, ko ga rabiš bolj intenzivno? Ga polniš popoldne še enkrat vmes?
smile-1.gif
Bom pa še drugače vprašal, kateri telefon z androidom ima najboljšo baterijo?

Resno, dobra baterija mi je še kar pomembna, saj se mi ne sme zgoditi, da ostanem nedosegljiv, ko sem izven pisarne, zato tudi cincam z menjavo aparata. Zgleda, da bom kar ostal v Blackberry taboru, čeprav bi si želel kaj drugega. Mi vsaj ne bo potrebno našega direktorja prepričevati, zakaj bi imel android telefon, če pa imamo v firmi BES server in potemtakem je BB po njegovem edina logična izbira.
smile-1.gif
Pa pustimo to.


LP