Kateri akumulator

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Razmišljam o nakupu novega akumulatorja.Temu počasi že pojenja "sapa", še posebno, ker se obetajo hladna jutra, pa tudi meritev pri zagonu je pokazala samo 50% moči, polni pa še OK.
Potrebujem 74Ah in sicer za Toyoto Po testu sta nekje v samem vrhu Banner Power Bull in pa Moll, nimam izkušenj z Yuaso. Cene so pa tam nekje okoli 100€. pa na gor.
Katerega svetujete od teh treh in kje morda najceneje ta hip.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Septembra sem se začel zanimati za akumulator in je bila cena za Bosch Silver 55Ah 84€, prejšnji mesec ko sem ga kupil je cena padla na 66€. Pač posledica padanja cen surovin na trgu. Od Grajzerja, ene avtotrgovine in gumarja Bolteza so imeli vsi enake cene.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tudi slovenski Vesna so dobri (če še sploh obstajajo
tongue-1.gif
).
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Do sedaj sem vedno kupoval slovenske akumulatorje in nisem imel z njimi nikoli problemov. Sedaj pa je stanje na trgu pač tako, da je eden že propadel (Topla ali Vesna) drugemu pa tudi ne gre najbolje in mi je eden od trgovcev dejal da bi imel težave z uveljavljanje garancije če še ta drugi propade. Tako sem pristal pri Boschu, čeprav je bil v igri še Banner, ki pa je bil malo prepočasen pri nižanju cen
grims-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Jaz kupujem Vesno ali Toplo akuji pa držijo v povprečju nekako šest let.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Akumulatorji so se v zadnjih letih precej popravili, tako da so znamke že precej izenačene med seboj. Še več, sedaj je treba biti pozoren na linijo posamezne znamke. Poleg kapacitete (Ah) je treba biti pozoren tudi na zagonske tokove (A), ki so podani v EN, DIN, SAE, ISO ter drugih standardih.


Glede naših baterij pa je stvar taka, da imamo le še tovarno Topla. Vesna se je preseilila v Makedonijo. Pripomba, da se je treba ogibati slovenskih baterij zaradi "nevarnosti izgubitve garancije", je velika neumnost, saj je podjetje Topla dokaj trdno zasidrano na trgu in proizvaja dobre baterije.
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Lorus, mi lahko poveš, prodaja Eurobattery akumulatorje kdo v Ljubljani? Kontaktiral sem jih, telefon zaseden, na mail mi še niso odgovorili, so se pa menda preselili v Maribor.
Ali je smiselno dati v osebni avto akumulator z zelo veliko zagonsko močjo ( po katalogu ima Off Road 75AH 2500A), je dovolj 720A za osebni avto z normalnimi porabniki elektrike.
 
Nazadnje urejeno:

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Eurobatery je prevzela bivšo Vesno in dela po novem postopku ...

Vesna pa je prekinila z Makedonci, ker je bilo preveč napak in zelo slaba kvaliteta ...

@Panaque: Jaz imam tudi avto ki mu taka baterija ustreza ...

Ti bom probal dobiti info kje v Lj se lahko dobi njihoev akuje ...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mogoče se da v tovarni dobit, se spomnim pred leti, se je dalo tam kupit. Če si koga iz tovarne poznal ti je še gelnega zrihtal, ki so jih samo za tujino delali (mislim da pod nekim drugim imenom).
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
par mesecev nazaj je imel leclerc varto 72a za 42 eur... nekak sem mel filing da ga bom rabil... no pa se nisem odločil za nakup...
no včeraj je pa zgleda počepnil... ima kdo mogoče kakšno povezavo preko katere se dobi kakšen ugoden akumulator... tam med 70 in 80a
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Avto zjutraj parkrat zaverglal, šele v tretjem poizkusu ratalo, tako šel v I.S.T. na Litijsko, kupil Banner Power Bull 74Ah 700A s popustom za 92€ , mislim da ga ceneje nebi dobil nikjer, montiral in upam da bom imel nekaj let mir.
 
Nazadnje urejeno:

kabudi

Zelenc'
9. okt 2007
25
0
1
Mene pa zanima kje v Ljubljani prit do ugodnega cc 75AH akumulatorja. za tam okol 60 EUR se že dobijo kake vesne menda?

v btc hali a sta ene dve trgovine kjer tole prodajajo, še kje ma kdo kako idejo ?

hvala in lp,
k.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
kolikor sem gledal jih za ta denar ni možno dobit... če pa najdeš kakšnegami pa prosim sporoči bi ga tudi sam kupil