Kateri 17" prenosnik

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
AH če iščete recimo ugodno ceno vzami Asusa, če išče malo bolj zanesljiv model,izdelavo,servis potem Toshiba. Tudi Pavillion je še kar. Čeprav HP zadnje čase občutno spušča kvaliteto sicer tudi ostali ampak HP je še korak naprej.
Acer??? Kvaliteta izdelave najnižja možna, kar pa sicer še ne pomeni, da ne bo služil, ampak Acer dela res orenk crap zadnje čase.

Stein ima prav. Če iščeš res dobro narejen prenosnik. Išči 15,x" Hp Elitebook, Toshiba Tecra, Lenovo Thinkpad (ne ravnopoceni thinkpad) to je drugače narejeno. Sony je žal pri nas drag in servis je v tujini, kljub temu da je res kvaliteten ga ne priporočam dokler Sony ne najde Slovenije na zemljevidu.


BTW
HP baje prodaja svoj PC oddelek Samsungu. Sicer je tole "rumena" novica ampak baje so blizu dogovora. Svašta ampak ni hec
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Sem verjetno dolžan odgovor kaj sem izbral. Iskal sem torej 17,3" prenosnik, ki bi v glavnem deloval doma namesto PCja, vendar na različnih koncih hiše ( pogoj je torej bil, da je kljub vsemu lahko prenosen).
Izbral sem HP Probook 4720s z i5 2.66Ghz procesorjem, 8gb rama, 500gb - 7200 obratov disk. Ima alu ohišje, 8 celično baterijo, kar je več kot večina ostalih in upam, da bo avtonomija dobra. Dodal sem še 3 letno garancijo. Zraven bom imel večinoma en trackball, zato me niti ne moti zoprna miška na njem. Zaslon je matte, ločljivost 1600x900, windows 7 64 bit home.

Upam, da bo služil dobro.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.407
973
113
Obišči stran
Citat:
AH če iščete recimo ugodno ceno vzami Asusa, če išče malo bolj zanesljiv model,izdelavo,servis potem Toshiba. Tudi Pavillion je še kar. Čeprav HP zadnje čase občutno spušča kvaliteto sicer tudi ostali ampak HP je še korak naprej.
Acer??? Kvaliteta izdelave najnižja možna, kar pa sicer še ne pomeni, da ne bo služil, ampak Acer dela res orenk crap zadnje čase

Tole je pa smeh prve kategorije!

HP je že dolga leta nekje na rangu Acerja ali slabše
wink-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Ne razumem pa od kje toliko težav s HPji. V firmi imamo 30+ prenosnikov, ki delajo 8+ ur na dan, vse HP že kar nekaj let pa težav enostavno ni. Vsaj pol od teh je terenskih, torej so nekajkrat na teden na terenu. Mogoče imamo le srečo, ampak ne vem kje so horde pokvarjenih HP prenosnikov o katerih nekateri toliko govorijo. Lahko rečem, da smo včasih imeli večinoma Toshibe in so tudi delale dobro, torej ne poveličujemo sedaj neke znamke kar tako, ker jo slučajno imamo.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
203
63
Kranj
Vse je isti [censored], kakor dobiš...2-4% servisa imajo večina vsi....Največ se proda Acerjev, ker so ugodni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.994
5.099
113
Opažam da se kvaliteta vseh teh proizvajalcev počasi izravnava. Kako dobrega prenosnika boš imel je predvsem odvisno, koliko denarja boš odštel. Edino nekaj igračkarskih notebookov tukaj izstopa (niti ne vem prizvajalca, vem samo da ledice utripajo po vsem ohišju). Teh nebi vzel.
Potrebno se je le pozanimat, kako je pri posameznih servisih. Kako dolgo bo prenosnik v primeru okvare stal na servisu. Tukaj vem da ima HP dobro servisno mrežo, rezervni deli EliteBookov in Probookov so včasih deponirani že na Brniškem lagerju. Pri nas v službi tudi imamo en haufn HP-jev in večina jih gre v odpis, ko so še v funkcionalnem stanju. Imamo pa večino probookov in elitebookov.
Kako je pa s servisi osalih pa ne vem, nimam izkušenj zato nebom šinfal.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Guardy ne vem kaj ti je tako smešno. Ampka Hp ima še kaj več kot probooki, ki so res bolj tako-tako. Ima tudi zelo dobre serije.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
evo, frisn uporabnik 17"ke, hp probook 4720s, i5-480M. lep, rjavo alu ohisje, monitor in locljivost sta super, ni pretirano velik in tezak za 17ko.

priporocam! edino touchpada se moras navadit, dost negativnih kritik. ampak meni ustreza, sem se ze navadil, pa je cist ok.
 
Nazadnje urejeno:

Pokovc

Pripravnik
22. mar 2011
233
1
16
Sam imam VAIO F serijo in sem zelo zadovoljen. Moti me le to, če pride do kakšne napake, mora računalnik v tujino.
 

strasni

Pripravnik
16. mar 2011
103
5
18
sumica, alexx_
Kako sta do zdaj zadovoljna z HP Probook 4720s? Razmišljam da bi nabavil, ampak nemški testi pravijo da je končna dodelava malo slabša (me ne moti če ne razpada) in da je ventilator hlajenja skoz vklopljen (to bi bilo bolj moteče).
Vajine izkušnje?
Se dosti greje?

Aja nabavil pa bi na: http://www.cyberport.de/?token...archbutton.y=13
Dobrih 610€ z dostavo v SLO in plačilom po povzetju.

mogoče kdo ve če se da v Sloveniji nabavit Care pack za HP-je kupljene v Nemčiji?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ej, jaz sem ful zadovoljen. je zelo tih, ventilatorja pri obicajnem delu ne slisis. greje se bolj ali manj tako kot vsi ostali, pregrevanja se nisem dozivel, moram potrkat, pa sem poganjal tudi kaksne graficno zahtevne programe in igre. bp. sama izdelava je dobra, rjav brusen "aluminij" izgleda zelo lepo, malo manj pa, ko se prah gor nabere in se poznajo prstni odtisi. alergicen na to. mam v torbi mikrokrpico in ga redno brisem. ampak ni panike, sem se navadil. ne vem ce imajo to vsi, jaz imam tud enga cricka, na katerega se se nisem cist navadil, ampak se ga bom ob prvi priliki (ob nadgradnji) poskusal znebit. blenda rahlo zaskripa, ce z roko pritisnem desno od trackpada, mislim da je pod njo trdi disk. motece predvsem zaradi dejstva, ker povsod drugod res kompaktno drzi, ampak nic tragicnega, je res minimalno.

performance je top za tole ceno, pravtako vse ostalo. priprocam. in ugotavljam da je bila 17ka pravilna odlocitev. dalec od tega, da bi bil pretezak, velikosti se pa navadis. das v torbo in gres. za frajerja igrat po parku pa je vec od 12ke itak nesmisel...

glede carepacka pa ne vem, kako je s tem, ce ga nabavis drugje.
 

strasni

Pripravnik
16. mar 2011
103
5
18
Ok, torej roba je dobra za ta dnar, zdaj me pa zanima glede cene. Se mi sploh splača z nemci ukvarjat?
Koliko je bila cena in kje si nabavil če ni skrivnost?
Na mimovrste hočejo 815€. Je pa res da dobiš torbo, ampak ni pa vredna 200€ razlike oz. 25% cene.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ja, jaz sem mel sreco, smo na optiki, pa ni blo treba boxa vzet
grin1.gif


laptop je vglavnem odlicen in en izmed redkih z matt ekranom. jaz sem z njim zadel terno
smile-1.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.780
376
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik strasni pravi:
Torej nemci - če se bo dalo podaljšat garancijo.
Siol boxa ne bom kupoval.
Mislim, da ni nujno, da vzameš tudi box. Jaz čakam klic, sicer bom vzel drug model pa tudi brez boxa, je pa nekaj dražji brez boxa. Tale tvoj mislim da pride 350€ z vezavo 24 mesecev brez boxa. Pozanimaj se, če te zanima...
 

strasni

Pripravnik
16. mar 2011
103
5
18
Saj to je, da mi vezava ne diši. Že tako sem vezan zaradi TV komunikatorja - ki bo verjetno vsak čas izdahnil al pa vsaj zastarel in bo potrebno menjat (in se seveda spet vezat...)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Lepo, da si se prijavil na forum samo zato, da spamas z reklamami za (svojo ?) internetno prodajalno. Se lepse pa bo, ce se bo kateri od moderatorjev zganil in te poslal na hladno
zmaga.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
203
63
Kranj
sej ne samo tu, še na slotechu vedno več spammajo....jaz sem nehal ker sem dobil warning hehe
smile-1.gif