Katerega rabljenega "japonca"?

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Moj glas gre carismi 1.6. Mel avto 7 let (kupil rabljenega) in z njim prevozil 200 000 km. V vseh teh letih sta bila edini izredni strošek dva manjša "fedrčka" pri menjalniku, drugega pa nič! Prodal sem ga, ko je mel 270 000 km, pa še danes po 100 000 več prevoženih lepo dela. V glavnem mislim da dobiš veliko avtomobila za malo denarja.

LP
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
1.8 GDI je daleč od dobre izbire za nekoga ki želi zanesljiv avto.
smile-1.gif

To seveda ni res. Sam sem imel sicer s Carismo kar nekaj težav, ko sem ga kupil rabljenega, vendar pa od takrat naprej - kapo dol. Z avtom sem naredil v slabih 5 letih 150k km in nobenih ekstra težav (sedaj jih ima skoraj 330k km). Če primerjam z drugimi kaj vse menjavajo pri bistveno novejših vozilih s 3x manj prevoženimi je ta avto zlat. Letos bom moral menjati katalizator, je še prvi gor pa verjetno ne bo šel skozi pline na tehničnem, lansko leto je bilo na tesno.
grin1.gif

Tako. Zdaj pa naprej talat nasvete kaj naj kupi...
Tamle v prvem postu sem videl link na Mazdo 626 1.8 90hp. Ta avto je počasen pa precej pije. Če ti to pravi nekdo, ki vozi 125hp bencinarja 1.8 ti je lahko vse jasno.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Če bo 2 litra razlike med acordom in civicom potem ....
Iz prve roke: imam accorda 1.8 2000 letnik, zadnjič sem bil kar presenečen, ko je imel povprečno porabo 11,5 l/100 km, vendar so bile to skoraj vse vožnje samo po mestu, vreme pa vemo, kakšno je bilo ...
Drugače ima na relacijah pozimi malo čez 8 l, v lepem ne pretoplem vremenu pade tudi manj kot 8.
(je pa res, da imam že preko 300k km - kot verjetno večina accordov tega letnika - seveda ne uradno, da se zastopimo)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Meni se poraba v 5 letih in dobrih 100giblje v območju pol litra. Kako vam uspe pridelati 3 litre razlike res ne vem. Je pa res da imam dizla in porabo 5,4 al kolk že ( števec je precej točen, bc nimam)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Naredi tako kot jaz: 2x do 3x dnevno prepelji največ 10 km (v štartu z mrzlim motorjem) v mestnem prometu pri zimskih temperaturah ter nič drugje. Boš videl kako lahko poraba naraste.
grims-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
brezveze, folk bo še vedno pametoval da bo 5-6l kurlo
hysterical-1.gif


In ja čist realno si napisal: Accord bo 10,5-11l, Civic 1.5 pa 9l žrl v takem režimu.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
najbrž imata prav spritmonitro pravi 7 pa 9 neko povrprečje .
da se moja opelica segreje pozimi moram "pol rezervoarja" pokurit. Večina voženj je krajših od 20 km, tudi poleti če jo potegnem proti morju se pozna samo nekaj deci. Mogoče zaradi tega ker je tam pa bolj pri gasu pa kratek menjalnik...
avtor: kupi nekaj takega kjer koga poznaš da ti bo šravfal pod kozolcem, pa če se boš sam vozil, potem ne rabiš 5m dolgega enoprostorca s 4x4 pogonom in V6-8 motorjem.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
1.8 GDI je daleč od dobre izbire za nekoga ki želi zanesljiv avto.
smile-1.gif

To seveda ni res.



Si pozabil na visokotlačno črpalko?
smile-1.gif


Pri recimo Accordu se za 1k eur. koliko okvirno stane menjava le te preprosto nima kaj pokvariti razen če ti cel motor zariba ampak verjetnost tega je proti odpovedi črpalke na GDI motorju kakšna? 0,01%?
smile-1.gif
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Citiraj vse kar sem napisal v kontekstu ali ne citiraj.
smile-1.gif
Tisto je bil enormen strošek, res je, cca 1k. Če pa to sešteješ z vsem kar je bilo doslej prevoženih prideš krepko pod cifro nekega Janeza, ki vsake toliko mora nekaj menjati na avtu, ker se pokvari. Pa tudi če to šteje v potrošni material, npr. avspuh.
Če primerjam z istim letnikom Mercedesa C, ki ima manj prevoženih, je mercedes proti Carismi dražji za vzdrževanje za več kot 100%. Je pa res da je MB dizel, carisma pa bencinar.

Pa še nekaj - še vedno obstaja carisma 1.6, tam nima kaj biti z visokotlačno bencinsko pumpo, ker nima direktnega vbrizga (GDI).
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Vem da obstaja 1.6 zato sem pa izpostavil le 1.8 ki pa nikakor ni dobra izbira za nekoga ki želi poceni zanesljivega japonca saj ima lahko hitro strošek v vrednosti pol avta.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Čaki..a te jaz prav razumem? Ti bi menjal avto, ki v povprečju manj porabi od teh, ki jih kupuješ, kupuješ pa zdaj samo zato tak avto, ker pač delaš malo kilometrov!?

Zdaj, če je obstoječi avto za zamenjat...OK, drugače pa
13.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Čaki..a te jaz prav razumem? Ti bi menjal avto, ki v povprečju manj porabi od teh, ki jih kupuješ, kupuješ pa zdaj samo zato tak avto, ker pač delaš malo kilometrov!?

Zdaj, če je obstoječi avto za zamenjat...OK, drugače pa
13.gif

Točno to razmišljam že od vsega začetka. Imaš (očitno) soliden avto, s katerim si zadovoljen. Kilometri in/ali dizel gor ali dol. Imaš ga in z njim imaš zgolj obratovalne stroške. In zdaj bi to zamenjal za ena stara japonska "jajca", ker trenutno delaš malo manj kilometrov (roko na srce, za 2 jurja mora imeti kar nekaj let na grbi).
Me no get it.
sprasujem se.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Isto tudi jaz ne. Razen, če je x stroškov za pričakovat kratkoročno. Ampak isto bo tudi na kupljenih jajcih za 2 jurja. Vsa čast izjemam.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Čaki..a te jaz prav razumem? Ti bi menjal avto, ki v povprečju manj porabi od teh, ki jih kupuješ, kupuješ pa zdaj samo zato tak avto, ker pač delaš malo kilometrov!?

Zdaj, če je obstoječi avto za zamenjat...OK, drugače pa
13.gif

Vem, sm tud sam v dvomih
write.gif

Tale mi kur max. 6 / mesto - zima a vsak benciner mi ga bo vzel 2l več po tamalem
sam tale mi je ratu prevelk pa nimam več potrebe po skor 5m karavanu
rolleyes-1.gif

je pa res da mi ne dela nobenih stroškov za zdaj, nikol se pa ne ve pr 7 let starmu dizlu, a ne?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Citat:
Uporabnik Barbarian pravi:je pa res da mi ne dela nobenih stroškov za zdaj, nikol se pa ne ve pr 7 let starmu dizlu, a ne?
In kaj misliš, da boš dobil za 2 jurja? Ultra duper, noro vzdrževan avto samo tankaj in vozi? 1% možnosti, samo ne v Sloveniji
grin1.gif
.
Lahko kar računaš gume, ploščice, še kakšen velik servis, potem pa še kakšna mala okvara, pa si hitro na jurja stroška.
Sam sem na rabljenem avtu (za večji denar) v zadnjem letu in pol zagonil ene 500 EUR za ''malenkosti'', pa je bil nadpovprečno ohranjen. Je pa res, da bi avto tudi brez teh 500 EUR še vedno delal, ampak sem rahlo ''picajzlast'', pa mora biti vse poštimano. In to ob tem, da so bile zavore že komplet menjane in sem dobil oba (dobra (ne kot je v Sloveniji navada, ko ti dajo zraven gume stare 10 let)) kompleta gum zraven.

Če boš imel pa ''srečo'' boš pa nabasal na 3x pokotan avto, kateri ti bo po naslednji zimi komplet zgnil.

Sam bi obdržal trenutni avto.