Katerega pomivalca?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Ali je slučajno kdo v zadnjem času kupoval pomivalni stroj in je naštudiral, kateri bi bil "best buy"?
Cenovni razpon je od 300€ do 1.000€ in ne zanašam se na to, da je dražji vedno tudi boljši.. Potrebujemo pa popolnoma vgradnega (gumbi na vrhu) in širino 60cm, drugih pogojev ni..

Hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Identičnega (Bosch SMV68MX04E) kupil par dni nazaj. Zaenkrat ni dal še veliko pranj skozi, ampak kar je bilo, je bilo top oprano in super posušeno, vključno s platično posodo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in MieleFan

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
A si ga dobil kaj ceneje, glede na to, da je starejši model?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne. Iskal sem nujno pomivalec v tednu pred novim letom, popolnoma vgradni, AEG, Bosch ali Siemens, do cene 750€ in da je na zalogi. Bigbang ga je imel za 699€ in to je to. Novejši model ima dodan WiFi, ostalo se mi zdi da je več ali manj enako...
 
Ali je slučajno kdo v zadnjem času kupoval pomivalni stroj in je naštudiral, kateri bi bil "best buy"?
Cenovni razpon je od 300€ do 1.000€ in ne zanašam se na to, da je dražji vedno tudi boljši.. Potrebujemo pa popolnoma vgradnega (gumbi na vrhu) in širino 60cm, drugih pogojev ni..

Hvala!

smeg, hopoint ariston/whirlpool
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Identičnega (Bosch SMV68MX04E) kupil par dni nazaj. Zaenkrat ni dal še veliko pranj skozi, ampak kar je bilo, je bilo top oprano in super posušeno, vključno s platično posodo...
Poznam kr neki folka,k so kupli ravno ta model.In so vsi zadovoljni z njim.Naj ti služi vsaj 20 let :)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Jaz sem vzel novega kak mesec nazaj, ko je Gorenjski spustil dušo (v garanciji) in so mi na servisu prijazno povedali da naj se zaradi "lastne varnosti" gladko je.em.

Vzel sem tole 4HCX08E. Predvsem. ker so ga imeli na zalogi v lokalnem Merkurju in sem ga lahko dobil takoj. Moj ključni kriterij je bil, tretji predal in da ni Gorenje,

Zaenkrat brez pripomb. V vseh pogledih svetlobna leta pred prejšnjim. Predvsem se mi zdi da se res pozna tistih 14 pogrinjkov. Kar nalagam in nalagam in nalagam noter, pa še vedno ni poln.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
eno vprašanje:

Pri nakupu ali gledate tudi na čas katerega porabi, da je posoda oprana.
Recimo model zgoraj ima pri standardni nastavitvi pere 235min to je skoraj 4h.
Moj stari Bosch pere 2h20 pa se mi zdi preveč. Nekje do 1.5h mi je še sprejemljivo, recimo 4h je totalno no-go.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Standardni je nek eco mode, ki je res skoraj 5 ur (uporabiljam kadar dam prat zvečer).

AUTO, ki je en klik stran je pa 2:15. Potem imaš możnost nad njim stistnit še nek SpeedPerfect+, ki zadevo še dodatno skrajša na račun porabe. Zaenkrat ga še nisem (upo)rabil.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Jest vsakič stisnem tipko auto in pa speed pri mojem, da pride na 1:25, pa že to mi je veliko :)
 

zagi

Pripravnik
20. dec 2010
56
29
18
eno vprašanje:

Pri nakupu ali gledate tudi na čas katerega porabi, da je posoda oprana.
Recimo model zgoraj ima pri standardni nastavitvi pere 235min to je skoraj 4h.
Moj stari Bosch pere 2h20 pa se mi zdi preveč. Nekje do 1.5h mi je še sprejemljivo, recimo 4h je totalno no-go.

To so pa današnji eko programi, z parimi litri vode opere. Da se dejansko očisti, pa mora namakati ure in ure :). Imaš pa tudi možnost skrajšanja programa, kjer seveda porabi več vode.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.515
1.174
113
En rang nižji Bosch (smv58xxxx), imam 6 let, pranje min 2x dnevno, brez tezav. Je pa glasen (plasticno korito?), pere dobro (tudi z najcenejsimi tabletami), plastiko bi lahko susil bolje. Programi so predolgi (90min in vec, 35minutnega pa se nisem probal za drugega kot kozarce). Te minutaže so res motece! Profesjonalni Winterhalter v bifeju opere v 3min...pa ne stane dosti več. Ne vem zakaj nimajo domaci pomivalci kak "Are you nuts?" program?!
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Tudi mi imamo že eno leto Bosch SMV68MX04E . Zaenkrat dela ok. Malo me je sicer bolelo, ko sem videl da je po specifikacijah malo slabši od 11let starega Elektroluxa, ki smo ga upokojili, je pa fajn, ker ima časovni prikaz na tleh, stari je imel samo piko.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Tale za 1.5 ure je "Are you nuts?"

Sicer pa men se ne zdi problematično. Mislim, teh pet ur je res bolanih, ampak tega programa pač ne uporabiš kadar rabiš posodo za večerjo.
Za čez noč je pa itak vseen a konča ob enajstih al ob dveh.

Za neke regularne flowe od obroka do obroka se mi zdita pa tile dobri dve uri čisto ok. Ne vem če bi bila zame kaka bistvena razlika s full krajšimi programom.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
eno vprašanje:

Pri nakupu ali gledate tudi na čas katerega porabi, da je posoda oprana.
Recimo model zgoraj ima pri standardni nastavitvi pere 235min to je skoraj 4h.
Moj stari Bosch pere 2h20 pa se mi zdi preveč. Nekje do 1.5h mi je še sprejemljivo, recimo 4h je totalno no-go.
Mislim,da maš to samo na eco programu.Al se motim?A nimaš možnosti da skrajšaš program?Jst mam možnost....in skrajša od 30minut do 1 ure.Odvisno od programa...
Najkrajši je 59 minut...