katerega naj izberem?

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Torej, prišel je čas za menjavo mojega Sasmunga P300.
Odločam se za nakup enega od naslednjih aparatov. Pa bom kar napisal kaj ima + in kaj - pos. aparat, vi pa mi pomagajte z argumenti izbrati.
- Nokia N73 (+ Symbian, zelo dober fotkič; - oblika in velikost)
- Nokia E65 (+ Symbian, velikost in oblika; - slab fotkič)
- Samsung U700 (+ zelo dobra oblika in velikost, fotkič, - nima Symbiana)
Torej?
Lahko pa mi predlagate še kakega v rangu do 250€, z aneksom M@ ali bolha, samo ne sme bit preklopni, lahko je slider ali v enem kosu.

LP
R
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Kolega ima N73... sem jo imel v roki in moram reči, da tako slabo sestavljenega telefona še nisem videl (še Audiovox za 5sit je bil bolje sestavljen). Telefon škripa na vseh koncih, zaščita fotoaparata pa štrli par mm od ohišja. Kolega pravi, da je edina dobra stvar telefona fotoaparat, v splošnem je pa razočaran in pogreša svojo dobro staro N6680.
 

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
No,moj kolega(sodelavec) pa ravno nasprotno pravi.Pravi da je telefon super.
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Kolega ima N73... sem jo imel v roki in moram reči, da tako slabo sestavljenega telefona še nisem videl (še Audiovox za 5sit je bil bolje sestavljen). Telefon škripa na vseh koncih, zaščita fotoaparata pa štrli par mm od ohišja. Kolega pravi, da je edina dobra stvar telefona fotoaparat, v splošnem je pa razočaran in pogreša svojo dobro staro N6680.
Ja, to je tudi mene razočaralo. Ohišje, vendar ima telefon best fotkič, kar jih je trenutno v tem rangu. Sam mene je pa ravno N6680 močno razočarala (ok, šel sem nanjo iz P900), če pa je ta še slabša...pol pa res ne vem...
Še kaki predlogi?
LP
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tako je. U700 ima kvalitetno [a nekateri pravijo krhko ohisje] ohisje s super slider mehanizmom.

Nokie imajo pa SW, ki je nekaj vreden. Odloci se pa sam
smile-1.gif
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Ja sej ravno to me bega...k bi imel U700 SW od Nokie, potem sploh neb razmišljal. A obstaja kak aparat z dobrim ohišjem, dobro kamero in Symbianom? Pa da ne preveleik? Recimo kot SE P1i, sam manjši?

Pa še neki me zanima. WLAN na recimo E65. A je to uporabno recimo tudi v primeru, da bi jo povezal z notebookom in surfal po netu? Ali samo za srfanje z telefonom in sprejemanje mailov? LP
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
V primeru teh zelja ti ostanejo, N73, N95 pa kaksen SE, ki ni ravno majhen, razen P1 je lusten.



E65 me je razocarala, slider je bukavo trd, ker je narejen na vzmet, vogalne tipke so trde. Je pa bolj kompakten, kot N serije.. Kamera je pa skoraj enaka, kot na N70..



Resitev je mogoce se N80, 6120..





WLAN dela za vse, lahko surfas, lahko maile gledas, updatas programcke.....
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Torej, odločil sem se nekako tako, da kupim tistega, katerega najprej dobim po ugodni ceni. Ker drugače se ne morem odloči. Me pa nekako še najbolj vleče U700. Ker koneckoncev, maile lahko tudi tam gledam, za ostalo imam pa notebook. Tak da če kdo ve za kako ugodno varjanto, bi bil vesel priporočila.
LP
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Kaj pa vem, jaz bi vzel E65, ki je za moje oko lepša od N73 cegla, najlepši mi je pa U700. Dober ekran (TFT 16M barv, medtem ko ima N73 in U700 TFT z 256k barvami), sicer glede funkcij podobno kot N73 (morda z manj "zabavnih" funkcij), ima pa E65 WLAN (Wi-Fi 802.11b/g, VoIP) ki ga ostaledva nimata, kar je za mene tudi edini večji highlight, zakaj ravno E65 in pa seveda Symbian (Samsung ga pač nima). Kar se tiče fotk je z 2MP v sredini, čeprav U700 z 3.15MP izgleda zelo dobro (samo kje so našli QCIF format za snemanje videa z 176x144px pa ne vem, budale).

Hja, precej težko nalogo si nam dal
smile-1.gif
. Najbolje bo, da telefončke na lastna čutila preizkusiš, ker za mene je uporabniška izkušnja še vedno "nad" vsemi gorami testov in podatkov...

Na http://www.gsmarena.com boš našel še več informacij in opisov (se mi zdi kar dobra stran), upam, da ti bo to v pomoč.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ce bos kje ugodno nasel U700 sporoci pliz. Mogoce ga pa menjam za K800
smile-1.gif
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Citat:
Uporabnik Fiatista pravi:
Kaj pa vem, jaz bi vzel E65, ki je za moje oko lepša od N73 cegla, najlepši mi je pa U700. Dober ekran (TFT 16M barv, medtem ko ima N73 in U700 TFT z 256k barvami), sicer glede funkcij podobno kot N73 (morda z manj "zabavnih" funkcij), ima pa E65 WLAN (Wi-Fi 802.11b/g, VoIP) ki ga ostaledva nimata, kar je za mene tudi edini večji highlight, zakaj ravno E65 in pa seveda Symbian (Samsung ga pač nima). Kar se tiče fotk je z 2MP v sredini, čeprav U700 z 3.15MP izgleda zelo dobro (samo kje so našli QCIF format za snemanje videa z 176x144px pa ne vem, budale).

Hja, precej težko nalogo si nam dal
smile-1.gif
. Najbolje bo, da telefončke na lastna čutila preizkusiš, ker za mene je uporabniška izkušnja še vedno "nad" vsemi gorami testov in podatkov...

Na http://www.gsmarena.com boš našel še več informacij in opisov (se mi zdi kar dobra stran), upam, da ti bo to v pomoč.
Ja, sej vem, glede specifikacij tudi sam vedno pogledam na GSMareno.
Drugače pa sem do tega zaključka prišel tako, da sem šel malo okoli sodelavcev na firmi in ugotovil, da imajo kar precej različnih telefončkov. Toerj, E65 kulska, moti me le slabo odpiranje (razvajen od samsungov) in dokaj slaba kamera. N73, ql, le ohišje zelo plastično in škripajoče. Potem pa sem imel v rokah še N80.. Khm..nevem, če že bi, potem N95, katera pa se mi je kar zasmilila, kako lahko takem biseru od telefona dajo tako ubogo obleko (ohišje)... Tak da grem v lov za U700!

@Mviper: Če izvem kje za kaj pametnega, seveda povem.
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Evo, kot že velikokrat... zarečenega kruha se največ poje.
Namreč včerej sem kupil E65. Se mi je pač odprla dobra šansa, pa sem jo vzel. Veliko je k temu pripomoglo tudi dejstvo, da se v SLO zaenkrat ne dobi pametnega U700 z normalno preteklostjo oz. garancijo in za ceno izpod 300€.

Po prvih "raziskavah" telefona, so občutki mešani. Nekaj dobrega, nekaj me je razočaralo. Nastavitve telefona v tem Symbianu so še vedno razmetane vsepovsod. Kamera tko tko (kar sem tudi pričakoval). Ohišje ob vibri škriplje oz. ropota. To je največji minus.
Dobrote pa so recimo symbina in nešteto možnosti v njem, lep, tipke so dobre, vsaj na prvi otip, Wlan takoj najde, funkcij itak čuda...
Tak da summa sumarum...Za tak denar mi ni žal, da sem jo vzel, če pa mi ne bo všeč, pa jo bom prodal.

Me pa neki zanima: Namreč ko odprem telefon, se mi prižge osvetčitev samo zgornjega dela, spodaj številčna tipkovnica pa ne. Je to kaj narobe, ali se da kje nastavit. To da nebi imela osvetljene tipkovnice skoraj ne verjamem.
Potem pa še to, ali se da nastavit da se tipkovnica avtomatsko zaklene, ko zapreš slider, brez da moraš pritisnit DA ko te to vpraša? Vem da na N6680 sem dal nek programček gor, da je avtomatsko zaklepal tipkovnico.
LP
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Osvetlitev se prizge samo v temi. Za to skrbi senzor na vrhu.
smile-1.gif




Da se, moras sneti kaksen brezplacen programcek.. Klik
 
Nazadnje urejeno:

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Off:Viper,imas mogoce se kaj takih uporabnaih Symbian programckov za N70?
 

romci

Pripravnik
21. sep 2007
143
0
16
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Osvetlitev se prizge samo v temi. Za to skrbi senzor na vrhu.
smile-1.gif


Da se, moras sneti kaksen brezplacen programcek.. Klik
Ja, to sem poštudiral, sam fora je, da ko sem v svetlem, nobene tipke niso osvetljene, potem pa se pomaknem v temo, pa zasveti samo zgornji del, spodnji pa ostane temen. To me skrbi.
LP
 

kane

Gay(lord) Fucker
11. avg 2007
1.224
0
36
34
Fufn
Ja seveda,ce si na svetlem potem vidis stiskat tipke,ne rabijo biti osvetljene.