Katerega Korejca?

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Kolega kupuje, mene pa tudi zanima...
Katerega Korejca do max 2500 € se najbolj splača vzet? Kakega Lanosa, mogoče Sephio ali celo Matiza?
Kake izkušnje bi bile zelo dobrodošle, ne samo da je nekdo od nekoga k mu je nekdo rekel, slišal.
smile-1.gif


Hvala za odgovore.
priden.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
fino bi bilo da napišeš kolio star jelahko maks. kakšen motor...mogoče kaj opreme.....etc.

ne vem sicer zakaj je merilo korejec (cena?)...bo pa pasalo da napišeš več podatkov.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Ne vem sicer kaksne so cene, ampak jaz bi od korejcev vzel Hyundai Lantro Wagon 1.8 16v, ki je odlicen avto. Pri nasi ni bilo izrednih servisov, pa se je uporabljal za vsa mozna opravila pri gradnji hise in se ni sparal. Vozen vecinoma na kratke razdalje. Do 150.000km je bila menjana sklopka in zadnji lonec, ostalo vse redni servisi.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Kolega kupuje, mene pa tudi zanima...
Katerega Korejca do max 2500 € se najbolj splača vzet? Kakega Lanosa, mogoče Sephio ali celo Matiza?
Kake izkušnje bi bile zelo dobrodošle, ne samo da je nekdo od nekoga k mu je nekdo rekel, slišal.
smile-1.gif


Hvala za odgovore.
priden.gif

jaz sem za ta dnar vzel Hyundai Accenta.... sem zelo zadovoljen
cool-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V tem cenovnem rangu najbolj hvalijo vsi Accenta, tudi s Sephiami so ljudje zadovoljni (pa oblika je malo bolj evropska - vsaj meni).
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:

fino bi bilo da napišeš kolio star jelahko maks. kakšen motor...mogoče kaj opreme.....etc.



ne vem sicer zakaj je merilo korejec (cena?)...bo pa pasalo da napišeš več podatkov.




Korejec je merilo zaradi tega, ker ga kupuje študent, ki so mu možgane oprali zadovoljni uporabniki teh avtomobilov. Ne samo da imajo ceno precej nizko, kvarijo se precej redko, pa tudi stroški vzdrževanja so extra nizki in superugodni za študentski žep. To naj bi bile tudi glavne lastnosti avtomobila, ki ga kupuje.
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Zakaj bi vozil starega, če si lahko privoščiš novega?



Prvega je kupil v začetku 90tih, ko so prišli na naš trg...
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
fino bi bilo da napišeš kolio star jelahko maks. kakšen motor...mogoče kaj opreme.....etc.

ne vem sicer zakaj je merilo korejec (cena?)...bo pa pasalo da napišeš več podatkov.

Korejec je merilo zaradi tega, ker ga kupuje študent, ki so mu možgane oprali zadovoljni uporabniki teh avtomobilov. Ne samo da imajo ceno precej nizko, kvarijo se precej redko, pa tudi stroški vzdrževanja so extra nizki in superugodni za študentski žep. To naj bi bile tudi glavne lastnosti avtomobila, ki ga kupuje.

točno zaradi tega vozim to kar imam
smile-1.gif
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Kaj pa Daewoo Matiz? Mnenja o izgledu so zihr deljena in me ne zanimajo. Men je tud grd
cool-1.gif
Zanima me samo, če je 0,8 mašina prešvoh za na avtocesto in če to sploh kam potegne. Pa tudi drugače... Kakšne so vozne lastnosti? Koliko hrupa iz mašine pride v kabino?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
moja mama ima Atosa 1000ccm, 55km

za v službo (5km) in nazaj je dober.... in enkrat na mesec v MB (60km)

ima klimo.... s tem da ko jo vklopiš... lahko pozabiš na besedo prehitevanje....
no saj... tudi brez klime je možno prehitevat samo z zaletom.
potovalna hitrost na AC je med 100 in 110 pa še takrat imaš veliko dela z držanjem ravne smeri ( občutljiv na veter )
hrup v kabini.... do 90 ni panike....

najboljše je da sprobaš....
smile-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
ne samo menjalnik....



sprobat kuplungo.... mora lepo delat...

menjalnik mora lepo skakat iz prestave v prestavo ( skoraj sam od sebe )

na amortizerih je potrebno pogledat če zaščitna guma lepo sedi.... če ne sedi tak kot treba... se bojo amortizeri v kratkem poslovili...



to je bolj ali majn to...
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: