Katerega karavana (Višji razred)

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
hehehe kaj pa gps in višinska razlika?? si tudi to upošteval....če je linija nagnjena za določen procent, promil dobimo daljšo pot....primer diagonala ali pa daljša stranica v pravokotniku....gps ne pozna, vsaj tisti za 299,99€
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
15 km pri taki brzini ni tako nepogost pojav. Se ne morem spomnit kater mi je lagal med 5 in 10 na uro ob 130. Pa nov avto, da se razumemo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Če si meni odgovarjal: GPS meritve v obe strani avtoceste, dvakrat testirano z dvema različnima GPS-oma. V obe smeri avtoceste ista dosežena končna hitrost
grims-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Moj zadnji off: ja števci kar dosti lažejo. Zanimivo je, da je moj v rangu od 90 - 110km/h skoraj povsem točen, največji odklon imam pri končni hitrosti in pa še posebej zanimivo velik odklon imam pri hitrosti 60km/h po števcu, GPS pa mi kaže 50km/h.

Nazaj na temo prosim...
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
bmw-pozresen...
MB-drag, grd z osnovno opremo...

Mislim, kje ti najdeš argumente, BMWjev diesel glasen in požrešen, MB pa drag?
priden.gif


Kje si to sploh pobral?

Moj glas gre za 530xdT.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
malo primerjaj cene, bos videl da je MB vedno najdrazji,nisem pa rekel da je BMW glasen ampak ni ravno opazno tisji od VW.
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Hehe, tebi pa stevec orenk laze. Ali pa si to mislil po klancu dol?





Moram enkrat pogledat koliko gre po GPS, 210 doseze z lahkoto, 220 pa samo ko je "steran" po kaki daljsi turi.So pa original gume edino spuscen je ca 80mm.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
malo primerjaj cene, bos videl da je MB vedno najdrazji,nisem pa rekel da je BMW glasen ampak ni ravno opazno tisji od VW.

Ja, ampak pri MB se da dobit tudi enormne popuste. Drugače pa, če vzamema nove štirivaljne motorje iz BMWja in Audija, potem je razlika precejšnja. Ne vem ali si ga že peljal ali ne?!

Kar se pa tiče požrešnosti, pa si lepo pihnil mimo, ker tukaj pa bavarci dobijo zmeraj pozitivne ocene.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:Kar se pa tiče požrešnosti, pa si lepo pihnil mimo, ker tukaj pa bavarci dobijo zmeraj pozitivne ocene.
Zgolj en komentar, morda tudi bullshit, ker ni dejansko moje mnenje.

V glavnem: BMW ima pri novih motorjih nenormalno nizke porabe navedene. Težava nastane v realnosti. Sedaj govorim le o razmerjih. Vsi vemo, da so na testih porabe višje in recimo, da je povprečje nekje 30% višje od deklarirane vrednosti običajno. No, pri BMW-jih je ta razlika hitro še enkrat večja. Zakaj? A tisti stop-go res toliko pripomore v ciklu merjenja povprečne porabe, potem pa dejansko ne pride do učinka, če se ne voziš po mestu?
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Tudi avtomobili, ki nimajo stop-go (ta sistem je samo v enki in v trojki z ročnim menjalnikom), imajo nizke porabe.

Sam sem spravil relacijo LJ-Lenart 530xdA na 6,7 litrov, kar se mi zdi za 231 konjev (star motor in star avtomatski menjalnik) neverjeten rezultat. Sicer pa je nova 123d coupe pri Avto Magazinu porabila na testu dobrih 8 litrov, kar je vrhunski rezultat za 204 konje in pogoje pod katerimi je avto moral "delati".

...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
btw, sem slišal da boste bojda začeli kitjske stroje prodajat po odpovedi pogodbe z švabi. je to res?
shocked-1.gif
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
btw, sem slišal da boste bojda začeli kitjske stroje prodajat po odpovedi pogodbe z švabi. je to res?
shocked-1.gif

Pojma nimam, sicer pa se kitajčki že vozijo občasno po LJ .
grin1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Moj zadnji off: ja števci kar dosti lažejo. Zanimivo je, da je moj v rangu od 90 - 110km/h skoraj povsem točen, največji odklon imam pri končni hitrosti in pa še posebej zanimivo velik odklon imam pri hitrosti 60km/h po števcu, GPS pa mi kaže 50km/h.

Sam sem se do zdaj peljal s 3mi avti do končne in vsi so prišli po števcu ravno do tam, kjer piše v navodilih. Tako da res ne vem, kakšne avte to furate ...
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Bo kar pod vodo.

Kaj, a se ti zdi nemogoče??

Meni se pa zdi smešno, kako se folk z dejanskimi izkušnjami smeji tem vašim izjavam.