katere smuči?

ninamalina

Zelenc'
23. okt 2008
3
0
1
Pa začnimo tudi letos s to temo
smile-1.gif

Upam, da ni prezgodaj, a kaj morem, mene že pošteno "matra". Imam pa namreč en "problem". Visoka sem 170 cm, tehtam 70kg. Do sedaj sem vozil Elan fusion whisper 08, pa z njimi nisem bila zadovoljna, saj se mi je smučka zdela zelooo nemirna pri večjih brzinah, poleg tega pa bi rada tršo. Ker imam kot učitelj smučanja določene ugodnosti, sem se malo zagledala v Speedwave 12. Sedaj pa me zanima, če bi bila ta smučka primerna zame. Saj vem, da je težko reči, ker me ne poznate in to... Pa vseeno, vsaj kaj si mislite, mnenja ne bom štela za svetega. Smučam "dokaj" dobro, lahko rečem, da sem boljši rekreativec, uživam v carving zavojih... Kaj naj še povem, upam, da mi bo kdo znal svetovati. Zaenkrat hvala lepa, pa upam na belo, dolgo, sončno zimo.

LP in vsi na kanto
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dvanajstko sem dvakrat probal in kljub temu, da je moje znanje smučanja bolj povprečno, se mi je takoj dopadla. Trenutno imam Magfire 8 (že nekoliko stara reč), ampak Speedwave 12-ka je bila vsaj zame neprimerljivo boljša - bolj vodljiva, še posebej po kakih trdih in poledenelih terenih. Sam bi prec kupil, žal pa premalo smučam, da bi jo izkoristil, kajti stane kar dosti.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.364
9.789
113
kod Džej-Zija
Morda ne bi škodilo, če bi pogledala Elanovo žensko linijo. Taboljše (speed magic, če se prav spomnim) imajo enako sestavo kot speedwave 12, razlika je le, da je vez in s tem težišče pomaknjeno naprej, da ženske lažje karvate ob manj agresivni drži.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik ninamalina pravi:
Pa začnimo tudi letos s to temo
smile-1.gif

Upam, da ni prezgodaj, a kaj morem, mene že pošteno "matra". Imam pa namreč en "problem". Visoka sem 170 cm, tehtam 70kg. Do sedaj sem vozil Elan fusion whisper 08, pa z njimi nisem bila zadovoljna, saj se mi je smučka zdela zelooo nemirna pri večjih brzinah, poleg tega pa bi rada tršo. Ker imam kot učitelj smučanja določene ugodnosti, sem se malo zagledala v Speedwave 12. Sedaj pa me zanima, če bi bila ta smučka primerna zame. Saj vem, da je težko reči, ker me ne poznate in to... Pa vseeno, vsaj kaj si mislite, mnenja ne bom štela za svetega. Smučam "dokaj" dobro, lahko rečem, da sem boljši rekreativec, uživam v carving zavojih... Kaj naj še povem, upam, da mi bo kdo znal svetovati. Zaenkrat hvala lepa, pa upam na belo, dolgo, sončno zimo.

LP in vsi na kanto
smile-1.gif

ni vse v smučki, tud dolžino boš mogla tapravo izbrat.
če rada smučaš hitro in v dolgih zavojih vzemi 168cm..
drugače 160cm.

aja, jst sem z SW 12 zlo zadovoljen.


sam neki ne razumem. praviš da si učitelj smučanja, ampak smučaš 'dokaj' dobro ???
grin1.gif
 

ninamalina

Zelenc'
23. okt 2008
3
0
1
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:

sam neki ne razumem. praviš da si učitelj smučanja, ampak smučaš 'dokaj' dobro ???
grin1.gif

Ja no... Težko je povedati kako smučam. Pa saj veš, ta slovenska skromnost
smirk-1.gif

Pa recimo temu.. Boljša rekreativka
grin1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik ninamalina pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:

sam neki ne razumem. praviš da si učitelj smučanja, ampak smučaš 'dokaj' dobro ???
grin1.gif

Ja no... Težko je povedati kako smučam. Pa saj veš, ta slovenska skromnost
smirk-1.gif

Pa recimo temu.. Boljša rekreativka
grin1.gif

ok
cheer.gif


no zdej pa pojdi v nakup SW. s kartico zutsa maš pri elanu okol -25%
 

ninamalina

Zelenc'
23. okt 2008
3
0
1
Grem grem... Sam itak pravjo, da previdnost ni nikoli odveč
smile-1.gif

No, pol bom pa kar te kupila, pa poročam o vtisih. In to upam, da čimprej. Vsem hvala za pomoč!
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
pa povem še jaz moje mnenje...
sam sem izbral atomic sl12, probal pa sem tudi bratove sw12...osebno so se mi zdele, da me ne ubogajo, kot da jih preveč silim da prime v zavoj, nikakor nisem mogel dobit občutka da bi zagrabil prvi del smučk....imel sem občutek oddrsavanja v zavoju....
izbral bi jih za kako celodnevno počitniško smučanje na sončku....za kakšne ledene strmine nisem imel občutka varnosti...
sem ugotovil da sem bolj pristaš slalomskih....
pa tudi mi ni jasno kateri kekec je napisal na sw da ima radij od 10 do 16m.....za 10 metrov kot zgleda moreš biti vrhunec vrhunskega...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
za ledene strmine bi ble bolš sw14, tako kot sl10 niso tolk dobre na ledeni strmini kot sl12.....

seveda je najbol idealno smučke probavat na brezplačnih testiranjih...tam šele vidiš kako ti ustrezajo.
 

DoR

Pripravnik
2. sep 2007
247
0
16


jest navijam za to smučo
srce-1.gif


Je pa res da majo drugačno težišče magic smučke, ki so skonstruirane posebej za ženske. Druge karakteristike nej bi ble podobne.
A ti pol misliš učit z novimi smučkami? a jih ni škoda, da ti tamali gor po njih lezejo
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
A je že kaj znano, kje pa kdaj bodo Elanovi dnevi? Zaenkrat sem našel samo Nassfeld 10. januarja (pa ravno takrat ne morem).
 

DoR

Pripravnik
2. sep 2007
247
0
16
Če ti tole kaj pomaga:

Elanov demo dan, člane ZUTS vabijo na Elanovo otvoritev sezone na smučišču Heligenblut od 28. do 30.11.08 --> brezplačno testiranje smuči Elan sezone 08/09
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
pa povem še jaz moje mnenje...
sam sem izbral atomic sl12, probal pa sem tudi bratove sw12...osebno so se mi zdele, da me ne ubogajo, kot da jih preveč silim da prime v zavoj, nikakor nisem mogel dobit občutka da bi zagrabil prvi del smučk....imel sem občutek oddrsavanja v zavoju....
izbral bi jih za kako celodnevno počitniško smučanje na sončku....za kakšne ledene strmine nisem imel občutka varnosti...
sem ugotovil da sem bolj pristaš slalomskih....
pa tudi mi ni jasno kateri kekec je napisal na sw da ima radij od 10 do 16m.....za 10 metrov kot zgleda moreš biti vrhunec vrhunskega...

Med naprimer speedwave smučko pa slalomko je ogromna razlika! Smo smučarska družina (pišem da neboš pametn kot tuki k si primerju 2 različni smučki) Fotr ma gsx (usaj kar se radijev pa dimenzij same smuke tiče primerljiva z sw) jst pa slalomke od elana.....in mava isto nogo tko da si lahko menjava smučke........in ja pr slalomkah se morš mejčkn nazai držat da lažje zavoje delaš ker te repi izstrelijo v zavoj...pr carvanju naprimer...pr gsx se morš pa mal naprej da bl s špicami vozš......tko da moj nasvet....probi se na smučkah mal več igrat kdar jih probavaš...da neboš 1x si jih za pet minut sposodu pa sodbo napisu
smile-1.gif
 

DoR

Pripravnik
2. sep 2007
247
0
16
hmmm, pr slalomkah (sploh če so 10+cm krajse) si car, ce se nazaj drzis in jih uspes kontrolirat. se dost hitr zgodi da te izstreli nekam drugam kot u naslednji zavoj
smile-1.gif

enkrat sm se mal igrou, pa sm se mickn prevec nazaj nagnu...tko me je u luft katapultiral...hehe. noro.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Heheh ja se zgodi tud kj tacga ko med carvanjem naletiš na kak kucl pa te na rit potegne....drugač je blo pa mišln s tem da se nazai držiš...pač na carv pozo!
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Sam sicer nisem ravno ne vem kakšen smučar. Vozim slalomske Fischer smuči in se moram držati naprej - ne nazaj. Sicer je bolj tako, kot pri kakšni slalom tekmi, ko poletiš v zrak
stupid-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Aia pa mitja....športne smučke...oz visoko rekreativne smučke moraš usake "silt" v zavoj....to so smučke za garat....ne za lep sončen dan pa da se prepelavaš.......pač uzem sw pa atomic z nižjo cifro!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Sam sicer nisem ravno ne vem kakšen smučar. Vozim slalomske Fischer smuči in se moram držati naprej - ne nazaj. Sicer je bolj tako, kot pri kakšni slalom tekmi, ko poletiš v zrak
stupid-1.gif

Pa sj to ne pomen da se zdei uležeš na repe......pač pr carvanju maš težo bl na peti u pancarju pr slalomkah maš pa težo bl na prstih! Nianse ki potem odločajo kako ti smučke grabjo!