Katere knjige ste prebrali pred kratkim

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Potem preberi še Leoparda, ki kronološko sledi Snežaku. Še zdaj imam vse kocine pokonci.
cheer.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sam se nikakor ne mom spravt brat kej druzga kot Stephena Kinga. Karkol druzga berem me mine ker pač ni na istem nivoju.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ma način pisanja je tist kar mene pri njemu res privlači. Ima tudi par dovolj navadnih kriminalk ki niso nič nadnaravne.
Mr.Mercedes recimo ki sma ga prebral nazadnje je tak. Pač triler.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Potem preberi še Leoparda, ki kronološko sledi Snežaku. Še zdaj imam vse kocine pokonci.
cheer.gif

Grem dans iskat, je skoz sposojena in sem komaj prišel na vrsto. (Hrvati imajo še več prevedenih.)


@Vincent: si vedel, da je tudi film:

 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.819
113
Včeraj slišal...a ga žal še ni na partisu
evil.gif


(moram pogledat če še igra, ga skočimo z deco gledat...še mene zanima)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.819
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Potem preberi še Leoparda, ki kronološko sledi Snežaku. Še zdaj imam vse kocine pokonci.
cheer.gif

Ravno sesul Taščico.

Ko je žena prinesla knjigo sem najprej rekel..faak, a debelejših nimajo. Ko sem jo štartal pa še scat ni bilo časa.

Moram rezervirat Snežaka (upam da imajo v knjižnici).
cheer.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Sam se nikakor ne mom spravt brat kej druzga kot Stephena Kinga. Karkol druzga berem me mine ker pač ni na istem nivoju.

šund pač. nič posebnega, ima, tako kot vsak populist, svojo vrsto obozevalcev. meni je dolgočasen za znoret pa sem naravnost uzival v vojni in miru in zlocinu in kazni, ceprav slednjega ne maram (dostojevski)
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Pri koncu Hugh Howey - Silos

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=16985

Kar dobra distopična zgodba, lahko berljivo, super za na plažo. Obeta se tudi film, upam da Ridley Scott tokrat ne zaj...



Kingov stil pisanja meni ni tako všeč, se mi zdi da preveč dolgovezi, a preberem kdaj kaj njegovega.
ali obstaja kaj slovenskih prevodov za amazon kindle oz. ostale bralnike? bi pasalo malo spremembe..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.819
113
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Kako pa gredo po vrsti?

Trenutno berem Brezskrbno...ki je nastala za Taščico, ker jo vmes omenja + gre za nadaljevanje istih likov. Sicer vse tudi opiše, tako da bi sfolgal tudi brez a...kot kaže je Taščica prva v nizu..
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zgleda da je kar produktiven
wink-1.gif


http://www.emka.si/avtorji/jo-nesbo/40885

(Zna bit da so knjige med seboj povsem ločene in zaključene celote...vidim pa, da se glavni lik iz taščice pojavlja še drugje).

So, Harry je vsepovsod glavni. Škodi sicer ne, če jih ne bereš po vrsti, je pa potem mimogrede razloženo od kod kaka naveza.

Nekaj mi ni jasno; tole so napovedniki za knjige(?):


 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.819
113
Po moje ja.

A kar se mene tiče...po dobri knjigi nikoli ne bi smel it filma gledat...ker ne bo niti sernca tega kar si bral (ker meni je pri knjigi všeč ravno razmišljanje - duhovni del človeka/oseb, ki ga s filmom ne moreš prikazat).
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Hadrianovi spomini: se občuti, da je knjigo pisala ženska, čeprav je napisana v 1.osebi ednine kot da svoje življenje opisuje Harian sam.

Zdaj pa prebiram Civilizacija pred našo slovenskega avtorja Borisa Muževiča, ki je neke vrste alternativna zgodovina podkrepljena z arheološkimi dejstvi in razlagami starih mitov.

Majč