Katere knjige ste prebrali pred kratkim

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Buick 8.
smile-1.gif

fajn:) jaz sem se pravkar spravla brat mačje pokopališče (spet)
smile-1.gif
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Citat:
Uporabnik Zorroslav pravi:
Zate:
Mineko Iwasaki - Jaz Gejša
Corinne Hofmann - Bela masajka, Zbogom Afrika, Vrnitev v Barsaloi
Lauren Weisberger - Hudičevka v Pradi

Zanj:
Robert Harris - Veliki Rajh (Hitler preživi, Kennedy pride v Rajh, pojav skrivnostnega trupla visokega nacističnega funkcjonarja. Dobra zgodba vglavnem priporočam)
Gordon Thomas - Skrivnostna zgodba mosada (prebral ene 3x, super zadeva o tej izraelski tajni službi. Opis od nastanka pa do zdej).

Teh naslovov se zdaj na hitro spomnem. Če bi rada še kaka druga "priporočila" mi pošlji PM z bolj natančnimi željami, pa ti bom svetoval.

Tele "zanj" so mi všeč...pa se dobijo kot žepnice?

"Zame" sem pa že vse prebrala...rabim kaj novejšega (letošnjega).
grin1.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.121
48
48
122
Nazadnje: Ivo Andriæ - Most na Drini

500 let dogodkov okoli mostu v Višegradu, od turške postavitve mostu do njegovega rušenja med prvo svetovno vojno.

Odlična knjiga, sem pa norel zaradi obupnega lektoriranja (Delova zbirka). Zakaj lektorji niso napisani, da bi jih lažje našel in jim dal dve okoli ušes?

LP
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
VSe ki sem ti jih napisal se da dobit "žepnica" izvedba. Sam itaq same žepnce berem, ker za tiste s trdo vezavo nimam keša da bi vsak mesec jih 5 kupu
redface-1.gif


Rainbow: hvala, takoj ko bo žepnca zunaj jo kupim
smile-1.gif
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
ni problema, bi blo že prej, če bi našla ta gumb ki to omogoči
wink-1.gif

ON: trenutno berem Prevzetnost in pristranost...
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Ful hudo, ne? In film začuda tudi ne razočara....(zgolj moje skormno mnenje, seveda)
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
hm, zaenkrat sem zlooooo na začetku, tko da komentiram kasneje.. mamo pa to knjigo na maturi... pa me glede na tvoj komentar čudi da jo imamo, ker ponavadi so bile bolj kot ne dologčasne knjige...
 

rainbow

Pripravnik
18. avg 2007
606
8
18
Ma sej vseen je stvar okusa...men je bila zelo všečna (definitivno precej boljs kot kakšne depresivne ruse brat, hahah).
Neka taka starinska romanca, če ti ta tematika in stil, da se razpreda o detajlih, sede, je fajn brat, v nasprotnem primeru je pa lahko tud moreče
smile-1.gif


Pa smešne so mi bile...kakšne metode "pecarjenja", hahaha.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Priporočam knjigo od Umberta Eca, IME ROŽE. Kaj več napišem o njej ko bom mel cajt, mislim pa da že ime avtroja pove vse.
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Berem Bino Svit (Brina Švigelj - Mérat): Smrt slovenske primadone.
Iz vidika pripovedovalca - homoseksualca rahločutno opisuje njegov prijateljski odnos do slovenske operne pevke. Vmes se prepletajo tudi ljubezenske zgodbe, najbolj pa zbode oči Lein odnos z materjo.

Na polici pa me čaka še Suzana Tratnik: Ime mi je Damjan.
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Za res zamorjeno branje priporočam Umberto Eco, Faucaltovo nihalo - več kot 5 strani na dan je že prevelika doza...

Trenutno so na moji polici 2. knjiga Song of ice and fire: Clash of kings, pa 2. knjiga Imperator (o Juliju Cezarju), čaka me še ena od knjig CSI.

Je pa čudna taktika Mladinske knjige, da izdajo samo prvo knjigo Song of ice and fire - Igra prestolov, toliko da te vsebina potegne, za nadaljevanje pa je treba čakat par let
jezen.gif


Ker pa moje branje v angleščini ne poteka tako hitro kot v slovenščini, je zraven obvezno slovar, na tak način pa sem dobra dve leti, da sfiniširam zadevo
smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
No, ce bi koga prijelo brati dober Sci-Fi naj pove, pa bom dodal kaksen predlog!
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
V.Bartol - Alamut (priporočam!)
C.Hoffmann - Bela Masajka(ostali dve knjigi nista toliko zanimivi, vsaj zame ne)
Read - Živi (zgodba o letalski nesreči z Andov) ... prebral že večkrat, pa se kar vračam k njej (h knjigi)
cheer.gif


pa še kaj bi se našlo ...

Noker
 
Nazadnje urejeno:

Toro

Pripravnik
20. avg 2007
112
0
16
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
Za res zamorjeno branje priporočam Umberto Eco, Faucaltovo nihalo - več kot 5 strani na dan je že prevelika doza...
...

Zanimivo, po mojem mnenju je Foucaultovo nihalo daleč najboljši Ecov roman, neprimerljiv celo z Ime rože. Res je sicer, da sem ga bral pred več kot desetimi leti, se pravi davno pred eksplozijo Da Vincijevih šifer in podobne literature. Dosledno napisana zgodba brez običajnega Ecovega postavljanja s svojo humanistično izobrazbo.

Ime rože se mi je zdel zgolj soliden obrtniški izdelek, vsaj za danajšnji čas. Otok prejšnjega dne, ali kako so to že prevedli, se šlepa na eno samo idejo, zasuto z Ecovimi filozofiranji; še bolj grozen pa je Baudolino, ki je resnično patetičen, razvlečen in je bil po mojem namenjen zgolj važenju pred prijateljčki, poznavalci srednjeveške filozofije. O Skrivnostnem plamenu kraljice Loane, avtorefleksivnem itd. delu, pa sploh ne gre izgubljati besed; slabše celo od Baudolina. Tako da ... če je že treba brati Eca, potem je treba brati samo njegovi prvi dve knjigi.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Nadalnje knjige Song of ice and fire so prevedene v srbohrvaščino (če še obstaja)...ni idealno, da se pa prebrati.

Sraž kraljeva
grin1.gif
se mi zdi da je naslov
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Brala tudi Baudolina (in ga uspešno prebrala), takoj zatem pa sem se lotila Rushidjevih Satanskih stihov in je bilo vsega skupaj že preveč... Običajno knjigo preberem do konca, pa če je še tako zatežena, ampak tole pa res ni šlo...