Katere AAA in AA baterije?

giraffe

Pripravnik
16. nov 2010
51
0
6
Lidlove so cist cool za naprave, ki niso pomembne (igrace, daljinci, ure,...). Za pomembne (flash) uporabljam eneloop.

lp, Ales
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Dolocene igrace na lidlove (pa se kere) sploh je mrdnejo. Pa so lahko direkt iz polnilca.

Je pa zanimivo da imam doma se vedno 13 let stare gp. 1800 (prve nimh baterije, prej sem imel kak kos ni cd) Od stirih so 3 se pri življenju, pa so bile samo enkrat polnjene v pametnem polnilcu.
Leclercove so se nekako najslabse odrezale
 

giraffe

Pripravnik
16. nov 2010
51
0
6
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Dolocene igrace na lidlove (pa se kere) sploh je mrdnejo. Pa so lahko direkt iz polnilca.

Se nisem nasel igrace, ki ne bi delale na polnilne baterije, tudi lidlove.

lp, Ales
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
V sredo napolnil Lidlove baterije z nizkim samopraznenjem. Niti sekundo niso bile v uporabi. Canon S2 pravkar ni niti mrdnil.
Eneloopke dal notri in slikam brez težav. Kdaj sem jih nazadnje nafilal, niti ne vem.
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Ali je to isti polnilec kot lansko leto?
klik
WrI0W1y.jpg
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ta je drugačen. Jaz imam prejšnji model, ki nima LCDja. (Ampak ga ne uporabljam ker imam IPC-1L)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Tole je hoferjev polnilec če se ne motim.

Canon s2 dela praktično samo na enelopke(je še nekje v neki omari kot otroški fotkic). Vse ostalo je precej hitro prazno. Lidlove si najbrž moral kar nabasat notri. Vsaj tiste črne.
Ampak mislim da se meni je pobral na njihove baterije. Ni pa dolgo zdržal.
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Sem ga vzel predvsem zaradi 9V block baterij.
Drugače displey kaže edino napolnjenost baterij v % ostale stvari, pa vidiš po utripanju ledic
(hitro, počasno utripanje).
Polnilec spušča zelo tihe piske če daš uho zraven, drugače je na 1 metru neslišen.
Zaenkrat se stvar ne greje, čeprav ga matram z 8-mimi baterijami.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Tole je bombastičen polnilnik za litijeve celice:




https://www.aliexpress.com/ite...2661165103.html

Ki pa več kot zadovoljivo napolni tudi Ni-Mh. Zadovoljivo, namesto popolno zato, ker včasih ne napolni prav do 100%, pač pa "le" do 90 ali 95%.

Imam tudi Voltcraft IPC-1, pa vseeno raje polnim z LiitoKala.
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Seveda, polni vsako posebej... Za vsako posebej se izbira program polnjenja in polnilni tok...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Čeprav je @jest5 trdil drugače, se je izkazalo, da so tiste Tronic baterije z nizkim samopraznenjem en navaden pofl. Naredite si uslugo in predvsem za fotoaparat kupujte samo Eneloop, sicer vam bo žal.

Praktično istočasno kupljene Enellop in te LSD Tronic iz Lidla. Oboje polnjene skoraj enako število ciklov v IPC-1 z najmanjšim tokom, vedno pazim, da jih ne pustim na dopolnjevanju, če se le da, jih takoj, ko so polne, dam ven iz polnilnika.
Da ne govorim, da so debelejše in jih komaj spravim v moj stari Canon S2.
Raje ne povem, kolikokrat me razjezijo, ko so daleč od praznih, pa se fotoaparat ne prižge. Z Eneloop pa čisto drugače, teh problemov sploh ne poznajo.

Pravkar poizkusim prižgati Canon S2, in ponovno javi, naj zamenjam baterije. Jih izmerim, so na napetosti 1.33V, nazivna napetost 1.2V. Torej skoraj polne.
Pofl, na katerem si je vredno prihraniti živce...
wink-1.gif

Ma ja,ne pretiravaj.....
Zakaj bi mi bilo žal,če mi pa dobro služijo?
Ne trdim,da Eneloopke niso boljše,ampak te iz Lidla in Hoferja uporabljam že par let (polnim z enakim polnilcem kot ti) in delajo dobro tudi v baterijskem držalu DSLR-ja in bliskavici (Canon 580 EX),tako da ne vem kaj ti delaš z njimi...?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Katere litijeve polnilne AA baterija pa uporabljaš? oz. kaj je top
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
tako da ne vem kaj ti delaš z njimi...?

Delam popolnoma isto, kot z Eneloopkami, ki so mimogrede tudi starejše (več ciklov)... Razlika majhna ali velika, to vprašanje je irelevantno. Relevantna pa je, da Canon S2 z Eneloopkami deluje, s Tronic pač ne...