Katere AA baterije za polnit

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.395
5.900
113
pri taščici
Mislim da nas o tistem odatku 1000 polnjenj konkretno vlečejo za nos.
Niti GP1800 niti "europower" (špar) niso zdržale tega. Europowerje so sploh šrot, ker mislim da nisem nikdar z njimi naredil niti 100 slik z enim polnjenjem. Počas bom moral tudi jaz misliti na nov komplet ker pri tem ne vem ali so samo baterije fuč ali tudi polnilec.Čeprav polnilec dela "normalno" tako kot je na začetku. Je pa počasni polnilec.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Sem predlani kupil fotoaparat Sony DSC-W15 in letos sem ga prodal. Kar se baterij tiče, zraven aparata sem dobil neko Sony Stamina varianto, s polnilcem vred in to je bila bomba. Aparat je v omari ležal tudi po 3 mesece in je vedno ob vklopu deloval kot se šika.

V službi pa na Nikonih uporabljamo GP NimH baterije. Rečem lahko le, IZPOD VSAKE KRITIKE!
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Pri GP-ju nimaš kaj zgrešit. Prilljubljen je tudi pri modelarjih. Ne moreš verjetni kaj vse ti akumulatorčki zdržijo. Svoje sem polnil pri toku 5A, so bili tako vroči, da jih niti držat nisi mogel, avionček je pa letel ko zmešan.
aplauz.gif
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Vse običjane Nimh/NiCD baterije se same praznijo in dejansko v enem mesecu izgubijo od oka 50% kapacitete. Li/ion imajo manjši samoprazanilni tok, obstajajjo pa tudi NiMh kjer je posebaj označeno, da imajo majhen samopraznilni tok. Tako da za fotiče jih vsekakor priporočam.

NiCd pa imajo prednost, da zdržijo večji tok. Zato so za modelčke bolj primerne.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Zelo nizko samopraznenje bi naj imele sanyo eneloop - skoraj takšnega kot navadne alkalijske baterije.
Jaz imam dve takšni AAA bateriji, samo ju še nisem toliko uporabljal, da bi lahko kaj pametnega povedal
smile-1.gif