Katera zavarovalnica ob škodi?

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
No, tak primer se je zgodil meni osebno in sem zaradi njega potem nabavil kamero.
Model čez črto na regionalni cesti, zadaneva z ogledali. Pokličem policijo, ker ni priznal krivde. Pride policija in tip začne trditi, da je šel samo do črte, ni pa je prevozil. Policija napiše obema kazen in zavarovalnice presodijo 50:50 deljeno krivdo. Vsak koristi svoj delni kasko za gledala.
Kaj lahko sploh v takem primeru drugače narediš. Kaj bi bilo drugače, če bi napisala evropsko poročilo, razen to, da ne bi policaji vsakemu 60eur kazni napisali? Tvoji predlogi me zanimajo ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Tvoj primer je osnovan na policijskem zapisniku in je že advanced verzija problema. Pač če policist presodi da sta oba kriva to drži potem tudi za zavarovalnico kot pribito. Večinoma je res tako da se trke z ogledali smatra za 50:50, ker težko je dokazat da je nekdo vozil pol metra čez črto in težko je dokazat da je tadrugi dejansko ustavil/stal. V takem primeru namreč tudi policija nebi pripisala daljene krivde, ampak bi bil kršitelj samo en.

Sam imam tudi zaradi tega kamero v avtu, imam pa žal predobre reflekse in potem raje menjam pogosteje na svoje stroške desne končnike kot pa na stroške zavarovalnic ogledala!:gorjaca:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Klinc pred parlament in zahtevat širše ceste.

Imamo take ko iz časov fičekov.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... tudi zato sem jest nabavil "Fičeka" in ga okrancljal (tudi ogledala), ma zgleda, da bodo trebale še zastavice gor, saj so mi dvakrat poskušali snet levega, ma je na srečo bolj mehek, pa ga je samo zložilo, počilo je pa fejst. :zavijazocmi:
.... imam pa žal predobre reflekse in potem ..
meni niso pomagali kaj dosti, ker bi drugače v jarek zapeljal in razbil "nepremičnino" :bonk:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Skratka smo ugotovili, da si itak sam za vse, če ti kdo drug naredi škodo. Moja zavarovalnica se zgane le, če sem sam kriv in si vzame lep del kolača še zraven vsakič.

Zanimivo mi je tudi to, da nadomestnega avta tudi nimaš, saj mi pripada le ob moji krivdi, ob tuji pa sem odvisen od tuje zavarovalnice, ki se ji j.... Torej karikiram...stojiš na cesti v gužvi. Od zadaj te nabije nekdo drug. Kriv je on, sam imaš pa kup letanja, izhodov iz firme, zbit in popravljen avto, ter na koncu še prav lepe stroške...super sistem res.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ka pa vem no. Ravno na primeru tiste ograje tam zgoraj omenjene. So prišli izvajalci ograjo postimat. Znesek tak, da me je na rit vrgel. Zavarovalnica pozegna. Pol pa reče kok hocva za travo na tistih slabih 10x0,2m. Sem rekla da je vseeno, mava seme pa 20min, naju nic ne stane, samo ograjo naj plačajo. Je prav vsilil se tistih nekaj čez 50€ zraven za tisto travo. Ce maš stroške, ti jih povrnejo. Lahko pa da je treba sam rect, dvomim da vsak kar ponudi na suho. Naj kaki zavarovalnicar pove.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Dokler imaš opravka le s svojo zavarovalnico je lahko drugače. Tudi jaz sem imel "vlom", torej neznanega storilca in sem urejal vse na svoji zavarovalnici in je bilo ok. Če pa nisi nič kriv in je storilec znan (avtomobilska nesreča), si pa popolnoma odvisen od tuje zavarovalnice, ki ji nikakor ni v interesu, da bi tujemu zavarovancu plačala karkoli ali častila nadomestni avto, itd. Vsaj take izkušnje imam jaz. In ja, sem vprašal na oba konca. Plačaj si sam, če rabiš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ne, ne. Gor preberi. To je bila njegova zavarovalnica, ki ni ista kot moja
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Mogoče je res odvisno od vpletenih zavarovalnic ali pa od vrste škode (avtomobilska, hiša,...).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ka pa vem no. Ravno na primeru tiste ograje tam zgoraj omenjene. So prišli izvajalci ograjo postimat. Znesek tak, da me je na rit vrgel. Zavarovalnica pozegna. Pol pa reče kok hocva za travo na tistih slabih 10x0,2m. Sem rekla da je vseeno, mava seme pa 20min, naju nic ne stane, samo ograjo naj plačajo. Je prav vsilil se tistih nekaj čez 50€ zraven za tisto travo. Ce maš stroške, ti jih povrnejo. Lahko pa da je treba sam rect, dvomim da vsak kar ponudi na suho. Naj kaki zavarovalnicar pove.
Pa povzročitelja bodo regresirali si pozabila omeniti. V takem primeru so zavarovalnice izredno radodarne, da izpadejo v dobri luči ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Kaj to pomeni regresirali? 2€/leto bo več zavarovanja za traktor plačal, to je pa vse. Tako mi je rekel, no...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Pa povzročitelja bodo regresirali si pozabila omeniti. V takem primeru so zavarovalnice izredno radodarne, da izpadejo v dobri luči ...

Zavarovalnice so lopovi, tako da se lažje poistovetijo z bad guys. Zato so tudi recimo do povročiteljev nesreč bolj prijazni in se aktivno borijo, da zvalijo krivdo na nedolžne.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
da ne odpiram nove teme....

Potrebujem enega zav. agenta, ki je pošten, se spozna in ni nategun. (trenutni agent je zaprl podjetje dol zaradi hujših zdravstvenih težav :( ).

Trenutno bi rabil zavarovati en avto 2leti star VW Touran. Nimam priljubjene zavarovalnice, rad pa bi pošteno bil obravnavan, ko/če pride do česa.

Regija je Šaleško-(zgornje)Savinjska.

Poznate koga, ki je vreden zaupanja?

Hvala in lp
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Tragikomika se nadaljuje. Prijavim avto v popravilo, oddam vse papirje in čakam, da me pokličejo za termin. Ker me že nekaj časa niso poklicali, preverim kaj je na tem in dobim informacijo, da mi še ne smejo popravljati avta, ker zavarovalnica od povzročitelja škode še ni prejela njegove podpisane izjave o krivdi.

Torej tip je priletel v stoječ avto od zadaj, napisal na evropsko poročilo, da priznava krivdo, a zavarovalnica, ki bi morala to kriti ne upošteva nič od tega, ampak pošlje verjetno neko dodatno izjavo, ki naj bi jo on podpisal. Zraven pa seveda upajo, da se pošta izgubi, on pozabi podpisat, ali pa se premisli in začne nagajat,..resno? To je sistem? Kaj, če ima človek nevozen avto?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Zavaruješ lahko vsak prdec, ko pa bi nekaj moral dobiti od zavarovalnice, potem se pa išče dlaka v jajcu. Največja svinjarija je to, ker zavarovalnice ne upoštevajo eu obrazca, ampak mora povzročitelj še dodatno podpisat na zavarovalnici, kar pa se lahko vleče, sploh, če povzročitelj noče podpisat ali pa zanika krivdo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.797
4.305
113
Tragikomika se nadaljuje. Prijavim avto v popravilo, oddam vse papirje in čakam, da me pokličejo za termin. Ker me že nekaj časa niso poklicali, preverim kaj je na tem in dobim informacijo, da mi še ne smejo popravljati avta, ker zavarovalnica od povzročitelja škode še ni prejela njegove podpisane izjave o krivdi.

Torej tip je priletel v stoječ avto od zadaj, napisal na evropsko poročilo, da priznava krivdo, a zavarovalnica, ki bi morala to kriti ne upošteva nič od tega, ampak pošlje verjetno neko dodatno izjavo, ki naj bi jo on podpisal. Zraven pa seveda upajo, da se pošta izgubi, on pozabi podpisat, ali pa se premisli in začne nagajat,..resno? To je sistem? Kaj, če ima človek nevozen avto?


Zaradi tega dela, vedno mojim strankam svetujem, da če je možno da gredo takoj ko se je zgodila nesreča, skupaj z povzročiteljem na
njegovo zavarovalnico prijaviti škodo in da on tudi tam podpiše izjavo, da se je to res zgodilo in da je on kriv in je potem zadeva zaključena.

Pokliči povzročitelja in ga vprašaj, ali je že podpisal in vrnil izjavo nazaj na zavarovalnico, ker pravijo da jo še niso dobili in če ni, da naj to nemudoma
stori, saj imaš zaradi tega še dodatne sitnosti in stroške...

Če imaš nevozen avto, zahtevaš na zavarovalnici povzročitelja nadomestno vozilo oz povračilo stroškov zanj... je pa jeba če ga je kdo napumpal da
pa on ni kriv itd... saj na podlagi poškodb vozila in slik (upam da si slikal) in EU poročila se da določit kdo je kriv, večinoma...

Ja, mora biti tako, drugače bi lahko prihajalo do zlorab, nekdo bi si pridobil podatke od drugega vozila in na njegovo ime prijavil škodo,
zato pa dobi zavarovanec izjavo, s katero potrdi da je res prišlo do tega dogodka in da šeenkrat potrdi kako se je zgodilo.
Žal pa niso vsi zelo uvidevni, da bi se potrudili in takoj odposlali nazaj izpolnjen obrazec...

Pač ljudje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Matey

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Zavaruješ lahko vsak prdec, ko pa bi nekaj moral dobiti od zavarovalnice, potem se pa išče dlaka v jajcu. Največja svinjarija je to, ker zavarovalnice ne upoštevajo eu obrazca, ampak mora povzročitelj še dodatno podpisat na zavarovalnici, kar pa se lahko vleče, sploh, če povzročitelj noče podpisat ali pa zanika krivdo.

Obstajajo kakšni roki, če ne podpiše, da enostavno obvelja napisano na EU obrazcu? Ker občutek imam, da bo tole mirno ignoriral in bo kar bo.