Katera tablica je boljša.

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Sicer ni čisto na temo, ampak mama ima Asus Transformer Infinity (tf700). Neverjetno kako je možno da je tablica za 700€ in z ne tako slabimi specifikacijami lahko tako počasna. Tudi custom romi niso zagotovili tekočega delovanja. Zato so se mi malo zamerile Asusove tablice. Po drugi strani pa so delali tudi Nexus 7, ki teh težav nima.
 
Nazadnje urejeno:

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Pač tipična težava zasranih naprav s tovarniškim bloatware-om. Podobno je tudi na laptopih. Še dobro da obstajajo Nexus naprave s stock androidom, vsaj zaenkrat.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.373
1.001
113
Celje
Obišči stran
tole mi je padlo v uč:
https://www.hofer.si/sl/posebn...s-257-cm-101-1/

sem navajen iPada, ki ga uporabljam 99% samo za brskanje po spletu ampak bi zaradi določenih specifik potreboval win tablico.
Me je pa "strah" da bom razočaran nad odzivnostjo.

Predvsem me pa ena zadeva "teži". Načeloma nimam dioprtrije. Vidim zaenkrat še dobro. Ampak pred računalnikom ne morem biti brez očal niti pol ure. Me začne boleti glava, imam težave z vidom na daleč,... Če pa uporabim očala z 0,5 dioprtije in malenkost cilindra teh težav nimam. Očala mi je optik naredil samo za k računalniku.

Ampak pri uporabi iPada teh težav nimam. pa ne vem v čem je fora.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Pač tipična težava zasranih naprav s tovarniškim bloatware-om. Podobno je tudi na laptopih. Še dobro da obstajajo Nexus naprave s stock androidom, vsaj zaenkrat.

Niso več nexusi to to, oziroma je Lolipop en drek. Doma imam nexus 9 in nisem najbolj zadovoljen.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Pač tipična težava zasranih naprav s tovarniškim bloatware-om. Podobno je tudi na laptopih. Še dobro da obstajajo Nexus naprave s stock androidom, vsaj zaenkrat.

Niso več nexusi to to, oziroma je Lolipop en drek. Doma imam nexus 9 in nisem najbolj zadovoljen.

Po večji nadgradnji je pametno narediti factory reset.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik wind pravi:
hvala kaj pa ali po specifikaciji

Vzel bi ga zato, ker je Asus vsaj "firma". Z enim prestigiom smo imeli težave, čeprav je bil po specifikacijah dovolj zmogljiv.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Jaz bi se tudi odločil za Asus izmed teh dveh. Sicer znaš imeti pri Prestigio-u srečo in ne bo problemov, ampak boš v manjšini. Saj veš kako delajo take firme ala Prestigio (samo Brand Name) - nekje kjer je cheap proizvodnja naročijo izdelavo serijo izdelkov, sestavni deli so v večini primerov "Zweite Klasse" različnih proizvajalcev in tako dobiš nizko ceno ...
 
Nazadnje urejeno:

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Čez Samsung Nexus 10-ko ga ni. Če hočeš androidno tablico kupiš Nexus, če hočeš iOS kupiš Apple. Windowsi so pa itak za pc-je.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Da ne odprem nove teme, bi kr kle vprašal.

Študiram o nakupu samsung Galaxy tab 4 WIFI only.

https://www.mimovrste.com/tablice/samsung-tablicni-racunalnik-galaxy-tab4-sm-t530-16-gb-crn?v=670388

16 giga mi je malo spomina, pa me zanima če se da aplikacije prestavljat na mSD kartico. Na mojem starem Sony android GSM je šlo na Samsung S3 mini, kupljen lani na TUŠU pa ne gre. Zato me z prve roke zanima ali se dajo aplikacije prestavit ali ne. Vkolker se dajo je OK, drugače bom pa ipad mini prodal in 64 giga AIR 2 WIFI only nabavu. Z raznimo rootanji, itd se ne bom ukvarjal.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
iz prve roke lahko rečem da je diamond odličen produkt. Sigurno najboljša serija Prestigiovih izdelkov.
Odlično izdelano aluminajsto ohišje ga postavi na prvi uč močno pred konkurente ki so bolj ali manj plastični
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik Mirko pravi:
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Niso več nexusi to to, oziroma je Lolipop en drek. Doma imam nexus 9 in nisem najbolj zadovoljen.

Po večji nadgradnji je pametno narediti factory reset.

Da, ker nexus 9 ni prišel že iz fabrike s factory resetiranim lolipopom
priden.gif


Lolipop je pač žužkast mimosun. Nexusa 7 2012 pa je update efektivno uničil. Sicer so danes dali ven 5.02 s popravki posebej za n7, ampak po prvih poročilih zadeva še vedno ne funkcionira.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik netko pravi:
iz prve roke lahko rečem da je diamond odličen produkt. Sigurno najboljša serija Prestigiovih izdelkov.
Odlično izdelano aluminajsto ohišje ga postavi na prvi uč močno pred konkurente ki so bolj ali manj plastični

A support so že kaj izboljšali? Imam 2 prestigio tablici in niti za eno ni bilo dosedaj kakšnega nove FW, oz za prvo je celo bil, ker je na škatli pisalo da ima 4.1 pa ni imel, in so celo potem morali izdati nov FW. Tako da Prestigio zame ne več, raje kupim direkt kitajca pa isto ne bom imel podpore.
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik netko pravi:
iz prve roke lahko rečem da je diamond odličen produkt. Sigurno najboljša serija Prestigiovih izdelkov.
Odlično izdelano aluminajsto ohišje ga postavi na prvi uč močno pred konkurente ki so bolj ali manj plastični

Kaj prodaja ne laufa, pa treba kle reklamo delat ?

lp
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik netko pravi:
iz prve roke lahko rečem da je diamond odličen produkt. Sigurno najboljša serija Prestigiovih izdelkov.
Odlično izdelano aluminajsto ohišje ga postavi na prvi uč močno pred konkurente ki so bolj ali manj plastični

A support so že kaj izboljšali? Imam 2 prestigio tablici in niti za eno ni bilo dosedaj kakšnega nove FW, oz za prvo je celo bil, ker je na škatli pisalo da ima 4.1 pa ni imel, in so celo potem morali izdati nov FW. Tako da Prestigio zame ne več, raje kupim direkt kitajca pa isto ne bom imel podpore.

Sem pred dvema letoma kupil Presitigio tablico. Pa se je po pol leta polomil USB vhod (so se konektorji skrivili). Na servisu niso hoteli priznati garancije, servis bi bil cca 40 EUR. Tablica je šla v smeti. IN ENAK PROBLEM SO IMELI ŠE TRIJE MOJI ZNANCI.

Kasneje sem nekje slišal da so na servisu v Trzinu omenjali da je bila to pač serijska napaka...

Torej Prestigio never again...