Katera SPD pedala?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.683
1.601
113
Prvo daj na čisto mehko, potem pa zategueš čez čas. Samo ne preveč, sem si pred kratkim preveč zategnil in ko sem se šel supermena bočno, mi pedala ni odhaklalo in sem si skoraj gležn zvil
redface-1.gif

Drugače pa ta plastika prenese ogromno, edini problem je da ti bo skoraj zagotovo tisti rumeni gumb na strani ven vrglo. Tukaj pomaga da si naročiš novega, ali pa zaliješ z silikonom. Ker ta blesavi gumb drži kletko na pedalo in ko pade ven, se potem premika vse skupaj
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.403
4.396
113
49
Na sončni strani ALP
Hvala za info. Bom pogledal, kaj se da narediti okoli čepa.
zmaga.gif


Sicer še ni bilo časa montirati pedal na bicikl, čevlje sem pa že opremil s ploščicami.
grin1.gif

Bom pa najprej na suho treniral s fedrami po "defoltu", potem pa na teren. Verjetno bo
treba še kak mikro poseg pri ploščicah preden jih fixno zategnem.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
se človk kr hitro navadi, da ima fiksno nogo, ko je njegovo življenje "ogroženo"
smile-1.gif

vsaj jst sem se. ne vem pa kaj mi je blo, da nisem že prej si nabavil spd-je, ker to je čist druga vožnja-BOLJŠA!!
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
Evo, jest sn tud včeraj nadgradil svoje kolo
cheer.gif

Kupil sem pedala Look in čevlje Sidi
smile-1.gif
Zdej pa kumaj čakam da grem testirat, pa kaj, ker bo za vikend slabo vreme
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Tako... Zmontiral PD-M424.
cheer.gif

Sedaj pa še samo fina nastavitev, da bojo padci manj boleči...
crazy1.gif


Mogoče kakšen nasvet pri zategovanju ali popuščanju fedre?

Padci so aktualni 1 teden in kasneje ko menjaš SPD člen na čevlju (ali čevlje), ker ne boš 2 enako scentriral na čevlju.
Zategni toliko, da se lepo normalno odpneš.Z leti rahlo priviješ in to je to.
Za posbne užitke (spust z Vršiča,spust z Mangartskega sedla,Vragulije po Kočevskem rogu...) pa prilagodiš sproti...
cheer.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.403
4.396
113
49
Na sončni strani ALP
Juh...

Lepo praznično vreme me je spravilo na teren, da sprobam SPDje v realnosti.
cool-1.gif
Odlična zadeva. Se pozna pri gonjenju
in stabilnosti na biciklu. Pozna se pa tudi pomanjkanje kondicije, sploh če hočeš 100% izkoristit SPDje.
crazy1.gif
Sem pa v
živo sprobal tudi zaustavljanje, ko se pozabiš odpet. Memo milo...
cry12bpy.gif
Pa še komentirati nisem smel, ker je bila moja draga
poleg in mi je celi čas pravila, da jih dobim še zraven, če bom jamral...
redface-1.gif
Me pa moti, ker sem bil navajen pritiskat na
sredini stopala, tu pa pritiskaš s sprednjim delom stopala. Ko mine dež, pa spet na kolo, novim padcem na proti... hehe..

Lp.-
smile-1.gif
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Klipe na čevljih lahko prestavljaš po mili volji. Če jih nimaš postavljene že čisto nazaj, da bi poganjal bolj z sredino stopala to še vedno lahko storiš.
Čevlji imajo vsi po dve vrsti lukenj za pritrditev klipa v ploščico, ki je v čevlju in še sama ploščica se premika vsaj 5 mm naprej in nazaj.

Malo se poigraj z nastavitvijo.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.403
4.396
113
49
Na sončni strani ALP
Sem že gledal čevlje in bom še prestavil. Me pa skrbi, da se bom potem še težje odhakljal.
Sedaj je "manga" čez celo stopalo, potem bo pa samo od sredine proti peti. Bo treba trenirat sestop.
smile-1.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
Kot že zgoraj napisal, sem tudi začetnik s takimi pedali, sam mam drugi sistem. Res se pozna razlika, sam se morem še zdej koncetrirat, da z mišico naredim cel krog. Drgač pa že 2x padel pri 0 km/h
bonk.gif
Sn se že navadil, da pri križiščih odpnem eno nogo.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Evo, pa sem še jaz kupil SPD...

In sicer PD-M324. Enostavno moram imeti možnost kombinacije. Po hribu dol pelat ,po koreninah, z fiksiranimi nogami, se mi ne zdi preveč dobra ideja.
Sploh ker sem že v kleti takoj po montaži pedal skoraj padel s kolesa...
smile-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.375
9.808
113
kod Džej-Zija
Pa to je ravno poanta teh pedal. Da veš, da ti noga ne bo zdrsnila s pedala. Jaz jih uporabljam že precej let in tudi najtežje stvari vozim z zapetimi pedali, čeprav imam take s kovinsko kletko. Samo navadit se je treba. Doma se usedi na kolo in treniraj gib odpiranja pedal, pa bo.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Evo, pa sem še jaz kupil SPD...

In sicer PD-M324. Enostavno moram imeti možnost kombinacije. Po hribu dol pelat ,po koreninah, z fiksiranimi nogami, se mi ne zdi preveč dobra ideja.
Sploh ker sem že v kleti takoj po montaži pedal skoraj padel s kolesa...
smile-1.gif

neveš kaj zamujaš....

jaz se sploh nebi uspal spustit po klancu brez spdjev...... se ubijem!
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.403
4.396
113
49
Na sončni strani ALP
hehe... še s pasi sem bolj sproščeno dirjal kot pa brez.
grin1.gif

Drugače pa se moj PD-M424 lepo obnese. Bil na dopustu s kolesom in se pozna celi obračalni krog.
zmaga.gif

Pri pasih sem bil omejen na samo na pritiskanje gor in dol, tu pa se še navajam. Enostavno pozabim,
da imam na voljo več. Pa tudi brez SPD čevljev se da lepo vozit. Avtomat ne žuli preveč razen če bi bil s
kakšnimi patikami, katere pa itaq niso za na bike.
crazy1.gif


Veliko užitkov ti želim pri vožnji. Padcev pa bo itaq vedno manj. Tisti pri 0g pa tudi niso preveč boleči...
smirk-1.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
No ja, zamujal ravno ne bom veliko, saj na eni strani vendarle imam SPD.
smile-1.gif

Bom nekoč poskusil peljati prikloplen, po klancu navzdol, pa poročam. Po asfaltu se mi ne zdi da bi sploh bila kaka razlika pri tem, offroad pa... (gulp).
Sem prejle prvič peljal do Zbilj in nazaj. Ponosno lahko poročam, da niti enkrat nisem niti približno bil v situaciji, da bi lahko padel. Seveda je razlog v tem, da je bolj malo ustavljanj na celi poti (križišče pri Qlandii in pa pred blokom), dejstvo da sem celo pot razmišljal o tem (najprej odpni, nato ustavi, najprej odpni, nato ustavi,...) in pa to, da sem feder skoraj popolnoma odšravfal, tako da noga skoraj sama ven pada :D Sproti bom vsakič po malo zategoval, dokler se ne bom počutil optimalno.
Moram priznati, da je velika razlika med vožnjo v navadnih patikah in pa kolesarskih čevljih + spd. Najbolj opazna je razlika v tem, da sedaj lahko poganjam poln krog. Pa zdaj je noga nonstop v pravilnem položaju in mi ne leze malo naprej, malo nazaj in malo postrani.
smile-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.403
4.396
113
49
Na sončni strani ALP
Ena turca iz dopusta:



Skupaj dobrih 35km. Nekaj vzponov in spustov po precej zdelanem makedamu,
in lepa panoramsaka vožnja do grada Mokrice. Predvsem pri spustih po "strugah"
se je SPD kar dobro obnesel.
grin1.gif


Lp.-