Katera samoplačniška za 1025P - nevrokirurški pregled - prvi ?

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
družinski član je zaradi težav s hrbtenico komaj pokreten z izdatno pomočjo tablet, injekcij in obližev. Ima hitro napotnico za "1025P - nevrokirurški pregled - prvi", kar v najboljšem primeru pomeni druga polovica oktobra, zato iščem hitrejšo, samoplačniško varianto.

Na internetu sem do sedaj našel sledeče:

- MD medicina;
- Hippocratis medico;
- Zdravstveni zavod Zdravje;
- Artros;
- Terme Dobrna.

Ima kdo še kakšen predlog ali osebne izkušnje ?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Jaz sem bil v Dobrni - pri Voršiču. Ampak sem tudi tam na samoplačniško čakal "dva meseca" (prvi termin je bil poln).

MR že ima narejen? Ozr. kakšna pa je diagnoza, da je prišel takoj do nevrokirurga? Jaz sem namreč moral preko ortopeda in potem šele do nevrokirurga.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ortoped -> rendgen -> MR -> nevrokirurg.
Točne diagnoze ne vem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
rentgen ...

Kot sem rekel - jaz sem bil pri mag. Voršiču in ga lahko samo pohvalim - me je fino porihtal.

Preden so bo odločil kam na samoplačniško, naj preveri kateri zdravnik tam "ponuja" svoje storitve. Ker bo pač moral potem tudi pri tistem "nazaj" v sistem.

Alternativno tudi na Hrvaško - Sv. Katarina Zabok / Zagreb in potem uveljavljati refundacijo. Imajo sloves, da "vedo kaj delajo" (športnike).
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
V Primeru težav s hrbtenico (hernija) je res težava ker te obravnavajo samo s tabletami,..kao saj bo boljše. Pa ni takoj!
Ko nisem več mogel niti hodit niti spat sem plačal par ortopedskih pregledov pri renomiranem ortopedu v Lj, ki je dal mnenje za komisijo, pa MR, pa za fizioterapijo in za nevrokirurga. Šele potem sem dobil napotnico za kirurga in šele po par mesecih sem bil hitro na vrsti torej ene 7-8 mesecev po začetku težav,... (tudi če imaš hitro 14 dni-te zaradi zasedenosti dajo v daljo čakalno vrsto 2 ali 3 mesece če lahko še hodiš ali vstaneš s postelje). Ko pridem do kirurga pravi da je MR prestar in da naj grem še 1x,..oh ja, torej še 2 meseca je okol in spet pridem do kirurga ki pravi da je od začetka težav že skoraj eno leto in da se bo počasi začelo umirjat in da naj počakam še kake 3 mesece potem se lahko začneva pogovarjat o operaciji. Je pa tako, da ko si 1x pri kirurgu gre vse bistveno hitreje, beseda kirurga ima težo, rabiš MR dobiš takoj, rabiš fizioterapijo dobiš hitro, rabiš komisijo ni problem,...... Potem je šele začelo malo popuščat in po cca 1,5 leta so težave izzvenele (hernija se posušila živec umaknil. ) torej čas dejansko pomaga ampak traja VELIKO časa,.....
Medtem sem si plačal nebroj pregledov in obravnav od Rusa, do Kitajca, akupunktura, do fizioterapevtov, športnih fizioterapevtov, fizioterapije na napotnico, aparatur, magnetov, plavanja itd NIČ ni pomagalo! Vsak je pa seveda po končanem uvodnem tretmaju cca 5-10 ur se čudil da ni izboljšanja in predlagal da bi podaljšal še za 10-15 ur pri ceni 40-50 eur/uro pol pa računaj,.....prišel sem do sklepa da gre za navadne izkoriščevalce in jih odsvetujem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: doctorz