Katera ptica je to?

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Saj ne vem kam bi dal - pa bom kar tukaj vprašal.

Sicer z ženo iskala po raznih knjigah in www - ampak ne moreva določiti katera ptica je to.

Morda kdo tu ve? Najbolj računam na @oriolus
wink-1.gif




PS: ni neke porebe po komentiranju kvalitete slike - iz roke, zvečer itd
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Tinyeye....pa če najde kaj!

EDIT: očitno je tvoja....je ne najde v bazi!
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
cheer.gif


Jap - cikovt (Turdus philomelos) bo. Sem poiskal še oglašanje in "štima".

Hvala!

Zdaj moram samo še zvedeti ali se za to da dobiti kakšen daljinski upravljalnik.
Se ta "baraba" namreč vsako jutro takoj ko se zdani parkira na cipreso pred spalnico in se začnem "dreti".
No - vsaj budilke ne rabimo.
tongue-1.gif
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Se ta "baraba" namreč vsako jutro takoj ko se zdani parkira na cipreso pred spalnico in se začnem "dreti".

Rešitev

lovPuska2b.jpg


za ponoven miren spanec se mi lahko oddolžiš ob priložnosti
wink-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
ne-ne-1.gif


To pa ne! Nisem imel v mislih takšen "daljinski upravljalnik"!
Je tole "drenje" namreč dosti bolj prijetno kot pa avtomobilski direndaj, ki ga čez teden doživljam na službeni "dislokaciji".
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Vse ptice razen vuvuzel v naših koncih se da poslušat tudi če so na prvi veji ali dimniku od dodprtega okna ob 4 30 zjuzraj. Še srake so pravi balzam.




















Ko se 2 - 10 - 50 -100 vran začne nad tabo dret je za zanoret. Pa je lahko zraven cesta na kateri je jutranja konica, ropota kompresor, traktor, moped, ... Preglasijo vse.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Da ne odpiram nove teme:

Kateri ptiči pevci se oglašajo ob zgodnjih jutrih v mestih, ko še ni mestnega hrupa, ki imajo tak še dokaj "milozvočen" ščebet? Vem da niso ne vrabci, lastovke, ne srake, vrane ali golobi.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Da ne odpiram nove teme:

Kateri ptiči pevci se oglašajo ob zgodnjih jutrih v mestih, ko še ni mestnega hrupa, ki imajo tak še dokaj "milozvočen" ščebet? Vem da niso ne vrabci, lastovke, ne srake, vrane ali golobi.

Kosi
wink-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Da ne odpiram nove teme:

Kateri ptiči pevci se oglašajo ob zgodnjih jutrih v mestih, ko še ni mestnega hrupa, ki imajo tak še dokaj "milozvočen" ščebet? Vem da niso ne vrabci, lastovke, ne srake, vrane ali golobi.

Kosi
wink-1.gif

definitivno, mene včasih kar preseneti, kako lepo se znajo oglašati.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Se ta "baraba" namreč vsako jutro takoj ko se zdani parkira na cipreso pred spalnico in se začnem "dreti".
Vprašaj uporabnika kloshar-ja, izpričanega ljubitelja živali. On je imel težave z mladiči vrabcev, nisem pa zasledil, kako jih je humano (ali "animano") rešil.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
cheer.gif


Jap - cikovt (Turdus philomelos) bo. Sem poiskal še oglašanje in "štima".

Hvala!

Zdaj moram samo še zvedeti ali se za to da dobiti kakšen daljinski upravljalnik.
Se ta "baraba" namreč vsako jutro takoj ko se zdani parkira na cipreso pred spalnico in se začnem "dreti".
No - vsaj budilke ne rabimo.
tongue-1.gif

Cipreso posekat, pa ne bo imel kam sesti :p:cheer::valjamse: