Katera je najmočnejša zračna puška?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Sej obstjajajo tudi nesvinčeni metki!
grims-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
v tem primeru pa ja. pa mora pazit potem tudi da naprej od češnje ni kakšna sosedova hiša...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik skala pravi:
samo problem je potem ko bo imel svinec ob češnji in čez nekaj let svinec v češnjah...


do drugega leta si lahko mrežo nabaviš menda je tudi to precej učinkovito.

mrežo čez češnje ?
bonk.gif


mreža je pogojno učinkovita čez ribez ali borovnice.

slovenceljni smo najbolj fookjen narod v razvitem svetu.
imamo največ omejitev in prepovedi za karkoli
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
vem da imajo ljudje mrežo čez češnje in vem da je učinkovita. sedaj če imaš ti 15 metrsko češnjo potem ne, če je pa 3-4 metre visoka potem se pa da.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ljudje imajo marsikaj
kot si napisal, 3-4 metre še verjetno gre.če pa se to stroškovno izplača pa je druga stvar ( če se s tem ravno profesionalo ne ukvarjaš oz živiš od tega
z višino in širino krošnje pa taki heci odpadejo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
S tem kar se kupi pri nas v trgovinah lahko pa vrano samo bolj ali manj pobožaš če ne streljaš pod 10m.

Yee right.


Sicer na 25m zadet zamašek od flaške ni več šala, ampak iz naslona bi moral vsak ne-nesposoben strelec s solidno opremo to opravit v 90%.

grin1.gif

Lahko ti povem iz izkušenj povem da amater tudi z naslonom ne zadane zamaška na 10 m kaj šele na 25. Pred mnogimi leti sem treniral mladino v streljanju z zračno puško in vem kako se strelja. Odrasli pa niso veliko boljši od njih.

Sicer pa je res dvakrat ustreliš proti vrani pa bo že vedela da se tam ne hodi več.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Seveda ker ste streljali s klasičnimi vzmetnimi puškami, s to sem napisal da še jager ne zadane piksne na 10m ker ima enostavno prevelik in specifičen odsun. S takimi puškami je iz klasičnega "trdega" naslona še težje zadet oz. je tehnika totalno drugačna kot pri klasičnih puškah. Če imaš vzmetno puško se moraš začet učit streljat stoje iz roke. Iz naslona pa še vedno iz roke ki je amortizer med naslonom in puško.

S pumparco, PCP ali pa CO2 puško pa odsuna nimaš in boš "zadel" kar boš videl.

Pa pri natančnosti je ponavadi problem tudi daljnogled (če je montiran) ker klasični lovski niso dobri. Napaka paralakse na kratkih razdaljah je tako velika da na 10m zgrešiš 5cm če samo 1cm spremeniš položaj očesa/glave, skratka tam kjer ti vidiš križ in tam kamor bo zadel pelet ni nujno ista točka. Zato je potrebno imeti namenske daljnoglede za zračne puške ki imajo fiksno paralakso zelo blizu (10-25m) ali še boljše take ki imajo nastavljivo paralakso (s temi si lahko pomagaš tudi pri določitvi razdalje do tarče in posledično izvedeš popravek višine glede na balistično krivuljo še pred prvim strelom).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Oz. odvisno od moč, kakšne stare slavije s pretegnjenimi vzmetmi in zanič tesnili dajo od sebe precej pod 10J in s takim je streljat dokaj enostavno ker se odsun da relativno dobro zadržat tudi na klasičen način.

Pri vzmetnih puškah pri 25J je pa že zabavno pa tudi nevarno ker moraš pustit puško da plava ampak hkrati kompenzirat odsun do te mere da ne dobiš plavega očesa in/ali plave rame!

Sicer sem pa jagre omenil zato ker so navajeni lovskih pušk in ponavadi pametujejo na polno, na 10m pa z zračko vsak mulc bolje strelja od njih in jim ne gre v račun!
grims-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Pri vzmetnih puškah pri 25J je pa že zabavno pa tudi nevarno ker moraš pustit puško da plava ampak hkrati kompenzirat odsun do te mere da ne dobiš plavega očesa in/ali plave rame!

Jaz imam - ali pa morda nimam, ker je tehnicno gledano malo premocna - za take "snajperje z zracnimi" enga Hatsana Mod 125 v 4.5mm
smile-1.gif


http://www.hatsan.com.tr/en_mod_125.html
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
očitno sem jaz potem fenomen, ker z zračko na fedro zadenem iz naslona brez težav na 40 m vžigalično škatlico...
Tole pa ni slabo. Jaz sem z mojo precej uničeno baikalko štofelce podiral na cca 10m. Na 40m najbrž ne bi zadel niti zajca pri miru.
Skala: vidim da ste ugotovil da se po češnjah da tudi plezat, z lojtro obirati.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Pri vzmetnih puškah pri 25J je pa že zabavno pa tudi nevarno ker moraš pustit puško da plava ampak hkrati kompenzirat odsun do te mere da ne dobiš plavega očesa in/ali plave rame!

Jaz imam - ali pa morda nimam, ker je tehnicno gledano malo premocna - za take "snajperje z zracnimi" enga Hatsana Mod 125 v 4.5mm
smile-1.gif


http://www.hatsan.com.tr/en_mod_125.html

Pa je to uporabno v tem kalibru? Domnevam da vse leti preko hitrosti zvoka in posledično ne zadaneš nič!
grin1.gif


Recimo gamo 1250 v kalibru 5.5 se da pogojno uporabljat samo s težjo municijo (tam 25gr+), seveda moraš puško najprej napet pa jo uspet obdržat v roki med strelom! Bi recimo rekel da je to že preko meje uporabnega, razen če streljaš večje tarče kjer par cm levo desno nima pomena.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
na 10m streljam z zračno pištolo. rezultati bolj tak.-tak. piksno od piva ali pa mačje hrane še zadenem . S co2 pištolo gre malce bolje, tudi do 20m
sicer pa, komaj čakam, da bom prek drevja mreže vesil. mora to biti prav prijetno potem dol jemat.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Najbolj neuporabna stvar _ever_ z normalnimi pelleti... Crossman Premier Heavy so edini, ki jo naredijo kolikor-toliko tocno.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
gamo, ki ga omenjaš je pravzaprav ena izmed redkih uporabnih zadev na fedro. Je pa res, da ni za mladoletne mulce in za babe
evil.gif

diabole eun jin ali pa gamo magnum-nekaj oz gamo hunter-nekaj dokaj natančno pošilja v cilj...