Katera bliskavica?

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
178
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
počasi se spravljam v nabavo fleša, oz. lepše rečeno, bliskavice.
smile-1.gif


potreboval bi nekaj v tem smislu, katero pa bi priporočili vi?

Canon Speedlite 430EX

Sigma 500 EF (Canon AF)
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Ko sem se odločal med 430EX in 500 DG Super (glej Super, ne ST, za bolj realno primerjavo), sem se odločil za 430 EX.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Zaenkrat še nisem našel kakšne pomankljivosti. Razlika med 580 in 430 je predvsem vodilno število: 43 vs. 58, 430 ne zna bit master ampak samo slave in ima tipke namesto koleščka. Splača se nabavit še kabel (podaljšek), ki košta kakih 60€. Kabel je dolg 60 cm, torej imaš kar nekaj maneverskega prostora, ko imaš fleš v roki...
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
580EX, MR14EX in remote za fleš (ne vem oznake) znajo biti oboje - master ali slave, se pravi, da lahko v master načinu kontrolirajo več flešev, 430 pa zna samo poslušati komande. Če imaš en fleš je stvar nerelevantna, oz., če se odločiš kasneje še za drugi fleš pač vzameš 580.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Tudi mene mika nakup fleša pa me bolj zanima koliko jo dejansko uporabljte. Namreč v zaprtih prostorih niti ne slikam tkao veliko, če pa že me rešujejo druge zadeva. Vsekakor pa vem da se da z flešom marsikaj postoriti vendar sem na tem področju padalec
smile-1.gif
Torej kako prav vam pride fleš, ga velikokrat uporabljate za fill in?
Kaj porečete na Sigmin fleš DG 500 ker so kar ugodni?
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Sam ga pri koncertni fotografiji ne uporabljam rad. Ce ze, ga kompenziram v minus, tako, da je samo za doosvetlitev. Drugje, pri drugih stvareh ga pa veliko. Tudi zunaj, v najbolj soncnem vremenu, ce je potrebno
stupid-1.gif

Odvisno je pa, kaj slikas. Ce ti zadostuje vgrajeni fles, potem raje investiraj v kaksno drugo opremo.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Mah vgrajen fleš me je ravno zadnjič pojedel živce, ni vreden kozarca tople vode. Sem fotkal eno 80 letnico v gostilni, katastrofa.
Ja torej za fill in kar velikokrat prov pride verjetno ane
smile-1.gif

Dej kakšen vzorec od zunaj kdaj si ga uproabil
smile-1.gif
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Jaz ga uporabljam večinoma za makro in dosvetljevanje, npr. na soncu. Lahko npr. odpreš zaklop na 30s in med tem skačeš okoli s flešem in osvetliš kar ti paše... ma, fleš je ena izmed bolj uporabnih dodatkov za fotografsko malho, poleg stojala in polarizatorja. Seveda se je treba potrudit in si naredit oz. kupit kak difuzor za lažje delo
wink-1.gif
 

KYPCK

Pripravnik
30. okt 2007
110
0
16
Ljubljana ter center dolenjske
Sam uporabljam Sigmo super in res je super, nemorem komenterati Canonovih flešov ker jih nisem nikoli kupoval, saj daš sm za ime kar nekaj več denarja. Res da naj bi bila boljše sinhronizerana samo jaz še nisem nikoli prišel do tega da mi nebi kaj prav delalo. Učasih dobim kakšno malo slabše osvetleno sliko, pa še to se zgodi zaradi moje napake da pozabim malo na nastavitve. Pa sploh moraš vedati ali boš uporabljal avtomatiko ali se boš lepo sam poigraval z njo?
Slave je pa zakon! pride prav takrat kadar najmanj pričakuješ.
zmaga.gif