Katera banka?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo. Pri Sparkasse se mi bo izteklo eno promocijsko obdobje, ko sem imel zastonj vodenje računa, tako da me zdaj dejansko zanima kaj se najbolj splača in kaj je ok.

Vse plačujem preko spleta (bi bilo fajn še naprej brez provizije)
Dvigujem gotovino na vseh možnih bankomatih (bi bilo fajn še naprej brez provizije)
Uporabljam redno kreditno (Mastercard).
Osebni bančnik je prednost, ker se mi ne da ubadati pa klicati za vsako informacijo...

Kakšni predlogi, kam ja in kam ne?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Lahko napišem za DH:

Vse plačujem preko spleta (bi bilo fajn še naprej brez provizije) - provizija 0,20€
Dvigujem gotovino na vseh možnih bankomatih (bi bilo fajn še naprej brez provizije) - ni provizije
Uporabljam redno kreditno (Mastercard). - dobil b.p. z mesečnim limitom 1500€
Osebni bančnik je prednost, ker se mi ne da ubadati pa klicati za vsako informacijo... - tega mislim da nimajo, ker sem šel v poslovalnico samo, ko sem odpiral račun, sicer urejam vse preko neta/maila

Izogibal bi se Banke Koper in SKB, ker so dragi kot žafran.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jaz bi na tvojem mestu ostal na Sparkasse. Res da vsake par mesecev podražijo za par centov, vendar je plačevanje položnic brez provizije, dvigi na bankomatih brez provizije, osebni bančnik JE. Sem preračunal in meni se še vedno najbolj splača Sparkasse. Ne bi nič pridobil z menjavo na DH, ki je še edina med bolj pocenskimi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Poglej na https://www.lon.si Se mi zdi, da imajo neke akcije. Sploh v kaki novo odprti poslovalnici.
Najboljš, da jim kr pošlješ to kar si tukaj napisal
wink-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kakšen predlog kje najbolje vzeti poslovni TRR?
Zaželjeno je da ni treba imet tistih kartic, da lahko plačuješ in pregledujes stanje povsod, ne samo na eni lokaciji.

Ena izmed opcij je NLB, ki ima tudi mobilno banko.

Kaj pa ostali?
Sberbank, SKB, itd...?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Mene je tale n26 spravil v pogon in sem naredila drmr okoli mojih bank
smile-1.gif


poslovni račun za s.p. sem prestavila na delavsko hranilnico. prejšnji ponedeljek šla na banko (DH) in odprla račun. 7.2. je TRR deloval. Točno en teden od obiska banke sem čakala, da mi aktivirajo spletno banko, ki je lahko preko zastonjskega sigenca. Znotraj nje lepo aktiviraš mobilno banko in včeraj sem preko nje prenakazala nekaj denarja, da sem videla kako stvar deluje. Spletne banke pa še nisem uporabljala, niti ne vem koliko jo bom, glede na to, da mobilna čisto OK deluje. Res je tudi, da mi niso povedali koliko časa bo trajalo, da bo ta spletna banka aktivirana in ko sem prejšnji teden pisala mail, ni bilo odgovora. Oziroma poslala v petek, v ponedeljek pa dobila mail za aktivacijo. Ali je bil to odgovor na moj mail ali zgolj slučaj, ne vem.
Res je, da nekih hudih zahtev jaz nimam in je to povsem dovolj in sem iskala samo najcenejšo opcijo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
ksz

evo jaz po 5 letih menjujem banko.

imel na delavski osebni in račun od d.o.o.ja

danes prestavil osebnega, poslovni zaenkrat ostaja, ampak iščem opcije.

sem po 5 letih ugotovil, da to da je nekaj najceneje, verjetno ni najbolj optimalno

podjetje obstaja od leta 2013, vsako leto je bilanca pozitivna, pa mi niso želeli odobrit 3k limita na poslovnem računu, oz so imeli nore ideje glede jamstev. (firma+jaz osebno)

za sebe sem želel vzet gotovinski kredit za dokončanje hiše, ker sem zaposlen v podjetju v katerem sem tudi polovični lastnik, so imeli spet ideje da zavarovanje ni dovolj, da potrebujem še poroka iz javnega sektorja za faking 20k e

se človek vpraša, kak je lahko prišlo do bančne luknje pri nas ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na DH je normalno delujočemu ki ni JS ali upokojenec nemogoče dobiti kredit. Sem že enkrat pisal - vsi prilivi OK, usranih 10T za avto pa sem po enem tednu dvignil vse papirje in vzel na NKBM po enourni odobritvi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Mene pri vsej tej silni birokraciji in administraciji še vedno čudi, da moraš fizično nosit te izpiske in vseostale papirje in dokazila..ko dobro vemo da je vse ve nekih bazah podvojeno ali celo potrojen. Res informacijska država za ovce.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem jih najbolj šokiral, ker sem na prvi "informativni" obisk prinesel čisto vse - vključno z medletno bilanco, so pričakovali, da me bodo kaka dva tedna šetali.

Ko sem dvignil dokumentacijo je bil pogled referentke NEPRECENLJIV! :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
evo še ena cvetka na delavski, gledam izpisek ... so mi zaračunali 2 € za spremembo naslova podjetja.

s tem da sem osebno šel do njih, jim povedal da je potrebno spremenit, na šalterju je stisnil f5 da je osvežil iz ajpesa pa save ... :)
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Vse plačujem preko spleta (bi bilo fajn še naprej brez provizije)
Dvigujem gotovino na vseh možnih bankomatih (bi bilo fajn še naprej brez provizije)

Koliko pa plačuješ preko spleta in dviguješ na bankomatih? Če tega ni veliko, se ti hitro ne splača plačevati bistveno večjega stroška vodenja računa. Jaz sem recimo tudi par let nazaj razmišljal o menjavi banke in na koncu ostal pri A Banki, ki je imela z naskokom najcenejše vodenje računa, zraven pa je brezplačna Visa Electron.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Tole je stara tema :) Sem na Unicredit na nekem special premium računu z ugodnostmi za poslovne partnerje s črno kartico. Vse vključeno, zadovoljen zaenkrat z vsem. Kakor sem pa gledal je NKBM dal potem ven tisti paket komplet, ki se mi zdi precej ugodna varianta.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Precej nemških bank (tipa n26) se tepe za stranke in računi so zastonj in plačevanje tudi. Jaz sem pri Comdirect, kjer dobiš zastonj se plačilno kartico (maestro). Edina slabost je da trajnimi ne gredo avtomatsko. Položnice je treba ročno utipkati...
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Precej nemških bank (tipa n26) se tepe za stranke in računi so zastonj in plačevanje tudi. Jaz sem pri Comdirect, kjer dobiš zastonj se plačilno kartico (maestro). Edina slabost je da trajnimi ne gredo avtomatsko. Položnice je treba ročno utipkati...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Precej nemških bank (tipa n26) se tepe za stranke in računi so zastonj in plačevanje tudi. Jaz sem pri Comdirect, kjer dobiš zastonj se plačilno kartico (maestro). Edina slabost je da trajnimi ne gredo avtomatsko. Položnice je treba ročno utipkati...

zašto dva puta kažeš?