Katera aplikacija za resetiranje napak preko OBD2 (ios)

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Pozdravljeni

Kupil sem si obd2 za spreminjanje parametrov na svojem vozilu: https://www.amazon.co.uk/dp/B01NAQ2878/ref=cfb_at_prodpg

ker pa ima obd vec razlicnih funkcij, me zanima ce ga lahko uporabim za brisanje napak na drugih vozilih.

Primer: necakinji je sla na 2002 letnik clio vzigalna tuljava. Zaznalo je napako: misfire on cilinder 3, in je gorela lucka. S aplikcijo Carista sem napako zbrisal brez problema.

Sedaj pa ji gori lucka za Airbag in ne zanzna napake oz napise da je vse ok.

ali lahko kdo priproca odlicno aplikacijo za ios (apple) s katero lahko naredis diagnozo airbaga in lahko identificiras napake ter jih zbrises.

Hvala za vse odgovore!
 

Priponke

  • 744DD28C-59C6-4B14-BCC1-FB1414E19BD2.png
    744DD28C-59C6-4B14-BCC1-FB1414E19BD2.png
    245,9 KB · Ogledi: 171

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
ali lahko kdo priproca odlicno aplikacijo za ios (apple) s katero lahko naredis diagnozo airbaga in lahko identificiras napake ter jih zbrises.
Koliko krat dnevno pa si pripravljen sproti brisati napake, brez da bi prej napako odpravil?
Glede airbag lučke ji najprej svetuj, da naj svoj avto špara, legenzice pa naj v pubecovem avtu mantra, ker je to običajno potem problem za te vrste napako.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Koliko krat dnevno pa si pripravljen sproti brisati napake, brez da bi prej napako odpravil?
Glede airbag lučke ji najprej svetuj, da naj svoj avto špara, legenzice pa naj v pubecovem avtu mantra, ker je to običajno potem problem za te vrste napako.
Ce ne vem v cem je problem, kako lahko napako odpravim?
S tujavo je bilo zelo enostavno (napisal je da napacen vzig na tujavi st 3, tuljavonsem vzel ven, videl da je oksidirana, jo zamenjal za novo, resetiral in problem resen) isto za airbag, ko vidim v cem je problem, lahko popravljam, kar nekaj na blef ne gre)
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Teli poceni OBD povečini znajo dostopati samo do motornega računalnika.
Za airbag, zavore, ... pa je potrebno kaj zahtevnejšega.

Če sveti lučka za airbag pa so najverjetneje slabi kontakti oziroma senzor v sedežu (sovoznikov). Lahko pa tudi malo slabši akumulator ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.361
323
83
Ljubljana
Teli poceni OBD povečini znajo dostopati samo do motornega računalnika.
Za airbag, zavore, ... pa je potrebno kaj zahtevnejšega.

Če sveti lučka za airbag pa so najverjetneje slabi kontakti oziroma senzor v sedežu (sovoznikov). Lahko pa tudi malo slabši akumulator ;)
Mi lahko das namig, kaj pa je primerno za to kar jaz iscem?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Meni mehankar ni mogel priti v ABS modul s profi testerjem. Niti v airbag modul ne. Samo motorni računalnik se je pustil prebrat.
Sem peljal na pooblaščeni servis za diagnozo napake in potem popravil črpalko za ABS sam.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
z profi testerjem ali "profi" testerjem.
Dvomim, da ni šlo. Razen če maš še čisto svež avto, ali kako eksotiko.
original delphi, bosch, texa in podobni preberejo praktično vse kaj majo v meniju. Sploh za branje napak.
Je pa po delavnicah kr nekaj "original" testerjev, ki so kitajske kloni z krekano programsko opremo. Tu pa so težave ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
z profi testerjem ali "profi" testerjem.
Dvomim, da ni šlo. Razen če maš še čisto svež avto, ali kako eksotiko.
original delphi, bosch, texa in podobni preberejo praktično vse kaj majo v meniju. Sploh za branje napak.
Je pa po delavnicah kr nekaj "original" testerjev, ki so kitajske kloni z krekano programsko opremo. Tu pa so težave ja.
Delphi tester. Sem bil zraven, ko se je matral. Avto ni eksotika, je avtodom na osnovi Fiat Ducato. Mi je pa čudno, da je dve leti nazaj brez problema dostopal do vseh modulov.
 

B81

22. jul 2007
34.260
8.812
113
Teli poceni OBD povečini znajo dostopati samo do motornega računalnika.
Za airbag, zavore, ... pa je potrebno kaj zahtevnejšega.

Če sveti lučka za airbag pa so najverjetneje slabi kontakti oziroma senzor v sedežu (sovoznikov). Lahko pa tudi malo slabši akumulator ;)
To pa zato, ker je volan na levi strani.