Kater telefon bi priporočali

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Sedaj imam Nokio 620. WP ugaša, vendar telefon še dela. Razmišljam, da bi ga dal hčeri, jaz bi pa kupil nekaj novejšega in boljšega. Mika me iphone in izkušnja z iOS, ki ga precej hvalijo. Je pa ovira visoka cena, saj mi je kar hudo dati za telefon več kot 300 eur. No, tako sem prišel do dveh kandidatov in sicer iphon SE in iphon 6, ki se po ceni toliko ne razlikujeta in sem morda še pripravljen dati zanju, če sta dandanes še dovolj dobra mobilnika. Iphone SE 32 GB se da dobiti novega za cca 300 eur, iphone 6 32 GB za nekoliko več. Prednosti SE so zmogljivosti, me pa malo skrbi majhen ekran, ki ni dosti večji od moje 620. Sedaj me pa zanima, kako je pa z delovanjem iphona 6, ki je že precej star model. Ali je dandanes že prepočasen za normalno uporabo? Iphone 6s kot vidim je podobno zmogljiv kot SE, vendar je predrag, tako da odpade. Torej, kaj bi vzeli raje, manjšega in bolj zmogljivega SE ali večjega in starejšega 6? Če 6 še vedno dobro deluje, bi raje vzel 6 kot SE, nasprotno pa SE.
Oziroma, je pa še 3. možnost in sicer Moto G5 plus, ki stane okoli 250 eur, ki zgleda kar zmogljiv za ta denar, vendar je pač na Androidu, kar mi niti ni tak problem, saj imam izkušnje le z wp, ne pa z iOS in Android. Sem razmišljal tudi o Nokii 5 in 6, vendar na ocena na gsmarena ni ravno dobra, tako da bi potem od Androida raje vzel Moto G5 plus.
Kaj priporočate: iphone SE, iphone 6, Moto G5 plus?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Če ti je bila lumia 620 všeč ti bo všeč tudi kateri koli iphone, ki ga imaš na izbiro. Sam sem šel iz WP na IOS in sem zelo zadovoljen. Prej sem imel nekaj izkušenj z Androidom pa nekak polagal upe na ta sistem v rangu financ, ki so ti na voljo. Še top modeli za 700-800 € komaj zadovoljivo delajo, potem si predstavljaj, da nabaviš nekaj za 250€. Mora bit kar katastrofa. Saj za telefoniranje jeza kaj več pa žalost.

Iphone 6 je še kar zadovoljivo hiter nekje v rangu Samsung galaxyja S7
evil.gif
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Saj zaradi pisanj o Androidu, me malo bolj vleče k iphonu, vendar kot sem rekel izkušnje imam samo z wp. Problem so pa finance, zato me zanima, ali bi bil z iphonom 6-glede na starost telefona- z njim še zadovoljen, ali ga je čas že povozil. Iphone SE je verjetno še dovolj zmogljiv, vendar le za dlako večji od moje Nokie, tako da sem v dvomih, ali večji in počasnejši ali manjši in hitrejši. Ali pa tvegam z Androidom kot Moto ali P17 lite kot je predlagam. Morda bom tudi zadovoljen, saj je večina fokâ v SLO na androidnih telefonih.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jaz sem zelo zadovljen z LG G5, hči ima Huawei Honor 8 in je tudi zadovoljna. Sem bil tudi prej na japku S5 pa bil kar malo skeptičen ob prehodu na Android. Ampak LG kar dela, je hiter, ne zmrzuje, pa še baterija se mu lahko zamenja, kar je danes bolj izjema kot pravilo. Japček SE se mi zdi premajhen ekran za današnje čase. Jaz bi gledal Androide v rangu 200-300 EUR. Sem ravno včeraj v BigBangu gledal Huawei P10 lite, pa Honor 8 lite za 230 EUR...in bil nad obema kar presenečen.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Mislim, da si se odločil. Ja android je pravi zate. Zato in predvsem zato, ker je večina na androidu.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Saj zaradi pisanj o Androidu, me malo bolj vleče k iphonu, vendar kot sem rekel izkušnje imam samo z wp. Problem so pa finance, zato me zanima, ali bi bil z iphonom 6-glede na starost telefona- z njim še zadovoljen, ali ga je čas že povozil. Iphone SE je verjetno še dovolj zmogljiv, vendar le za dlako večji od moje Nokie, tako da sem v dvomih, ali večji in počasnejši ali manjši in hitrejši. Ali pa tvegam z Androidom kot Moto ali P17 lite kot je predlagam. Morda bom tudi zadovoljen, saj je večina fokâ v SLO na androidnih telefonih.

Moraš vedet da sralci po androidu, kot so recimo uporabnik Koliko, svojo bogato izkušnjo deli na podlagi 5 let starega štekajočega samsunga, tako da take jemlji z malo rezerve. Ni samo večina slo na androidu, ampak sveta. S Huawei ne moreš mimo pihnit, so res dobri telefoni. Je pa res da se na androidu moraš izogibat poceni gajbic, predvsem samsungovih. S Huawei P10 ali P10 lite boš definitivno zadovoljen.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Moraš vedet da sralci po androidu, kot so recimo uporabnik Koliko, svojo bogato izkušnjo deli na podlagi 5 let starega štekajočega samsunga, tako da take jemlji z malo rezerve. Ni samo večina slo na androidu, ampak sveta. S Huawei ne moreš mimo pihnit, so res dobri telefoni. Je pa res da se na androidu moraš izogibat poceni gajbic, predvsem samsungovih. S Huawei P10 ali P10 lite boš definitivno zadovoljen.

Absolutno, android ima tezavo le v tem da je na voljo v vseh telefonih, na koncu pa je se open source. Nevednezi ga nafilajo z raznorazo nepotrebno kramo ki jo naloadajo in potem telefon ne zmore vec. jabuk je itak ze v startu telefon z dobrim hardware-om, vse kaj je resnega na appstore pa nasi ultrapotratni userji ki se ob svoji jabuki v sosednjem forumu prepirajo ali se da na bobu prisparat 2 eura ob prepisu stevilke ker sicer je operater oderuh - prakticno ne nalozijo nic na telefon. Posledicno nima kaj stekat.

Znanka ze 3 leta uporablja entrylevel android, Huawei Y300, takrat neka razprodaja bigbanga za 50 evricev. Na telefonu so vlglavnem samo viber, osnovni mail client in bazicni browser. Sicer pa kaksna fotka tu in tam. Brez dodane krame iz playa. Se danes (kljub temu da je ze v startu bolj pocasen) dela kot prvi dan iz trgovine.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Huawei P10 lite.

Ta telefon ima obupno kamero, Slike za zjokat. Ostalo niti ni tako slabo, razen androida. Odpovedala je lumia 1020 in smo nabavili to. Glede na komentarje naj bi bil ok telefon, pa je žalost. Najrajši bi prodal in kupil rabljeno lumio 950.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.244
185
63
Imam Moto G5 Plus nekaj tednov. Leti ko šus, fotke dobre, android zelo čist in brez nepotrebne navlake. Jaz sem z njim zelo zadovoljen, super telefon za ta denar.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ce je kamera blazno pomembna se ne vzame lite. Tam je druga pesem, tudi proti 1020 ciglu. Ni pa vec 250 eur cena.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Ja, od Androidov mi je ravno ta Moto G5 plus najbolj padla v oči glede na opis na gsmareni in ceno, tako da je resen kandidat. Gledam iphone in so res dragi, čeprav me mika iOS. Za iphona SE bi še dal, samo malo majhen je, čeprav je za žep to dobra lastnost
smile-1.gif
pa tudi moja Nokia je še malenkost manjša in do sedaj mi ni delalo to nekih težav, res pa je da se mi vid počasi slabša Zato pa bi malo večji ekran bil plus. Sem pa tudi razmišljal, da bi kupil Lumio 950, vendar kaj ko je vsak dan manj aplikacij. Ne vem. Se kar ne morem odločiti. Srce vleče k iphonu, razum k Moto G5 plus ali kaj podobnega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Preberi si mojo temo o najemu iosa. Sam sem kupil potem 5S in dela čisto zadovoljivo, SE mora biti potem še boljši.
Svetoval bi raje 6ko zaradi ekrana, meni je 5S odločni premajhen, potem, ko si navajen na cigle.
Še en out of the box predlog: na Letgo so 950ke po 150eur (cca. leto stare, torej še z enoletno garancijo), zadnjič je bila ena za 100eur
shocked-1.gif
. Lastne.izkušnje.press
Evo, recimo XL za 170eur: https://www.letgo.si/item/450244
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
@mtl
Spremljam sosednjo temo o najemu iphona. Sem bil s svojo Nokio z WP zelo zadovoljen, samo mi vedno bolj manjkajo kakšne aplikacije, res da ne ključne, vendar uporabne npr. spletno bančništvo itd. Lumia 950 je zanimiva, vendar bi bil kar se aplikacij tiče na istem, tako da ne vem....se bojim da bi kmalu spet iskal kaj drugega. Tudi, če windows naredi nekaj novega, aplikacij še nekaj let ne bo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Potem lahko črtaš WP. Ne samo, da ni novih aplikacij za WP, temveč tudi stare ugašajo oz. jih odstranjujejo
frown-1.gif
.
Moj glas gre potem za Iphone 6, pa če uporabljaš fotkič in navigacijo se moraš stegnit vsaj do 32GB, to je minimum, 16GB bo po moje žalost.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.244
185
63
Da še jaz pristavim svoj lonček - primerjava je tukaj.
Seveda je vse to moje osebno mnenje, tako da me ni potrebno prepričevati v nasprotno, vsak pač zagovarja svojega konja, svoje pluse in minuse si boš moral sestaviti sam:
- iPhone 6 ima slabši fotoaparat, tako sprednji kot zadnji (tudi v praksi, fotke sodelavcev, ki imajo iPhone, niso ravno nek presežek), 6s je mnogo boljši
- iPhone nima SD kartice, za več spomina plačaš celo premoženje
- Šestica je res že star model, tudi 6s ni več prav mlad
- Applovo "posiljevanje" z novimi OSi, pri katerih naprava dela jasno vedno počasneje, mi ni všeč
- Konec koncev mi je logika iOSa obupna (nastavitve programov ločene od programov, brez pravega filesistema)
In za ta celotni paket plačaš več, kot za android. Ne navijam za Moto G5, v cenovnem rangu do 250 EUR je kar nekaj zanimivih aparatov, ki se lahko kosajo z omenjenima Applovima modeloma. iPhone je bil na začetku res prvi, ki je ponujal vse, kar ponuja. Če nisi nek heavy user, je danes ostal le še statusni simbol, za katerega se seveda plača.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.244
185
63
Samo, če obstaja v globalni izvedbi. Xiaomi ne podpira vseh naših 4G frekvenc.