Katastrofa od krovca

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Imam eno težavo s krovcem. Delo je bilo namreč katasrofalno opravljeno (za moje laične pojme). Račun še ni plačan, na ustno reklamacijo je izvajalec le dejal "koliko pa mislite, da bi lahko plačali?"
confused-1.gif


Gre za hiško v sredogorju, kmalu zaradi snega ne bo več dostopna in resnično ne vem kaj storiti. Ni mi v interesu zbijat ceno, ampak samo, da se zadeva strokovno opravi, za dogovorjeno plačilo. Ali obstaja način, da se ga prisili v odpravljanje napake?

Prej je bila gor azbestna kritina (kvadrati postavljeni v karo oz. diamant - klasika izpred XX let pač). Streha je bila popolnoma ravna, nekaj plošč je manjkalo in so bile zamenjane s plehom / plastiko / karkoli je pač prišlo pod roke. Zato (in zaradi ekologije) smo se pač odločili za menjavo. Rezultat pa je viden na slikah.

streha (tole bi moralo biti popolnoma ravno):
streha1.jpg


še od strani (žleb ni del te zgodbe
smile-1.gif
):
streha2.jpg


obroba dimnika:
dimnik.jpg


še drug dimnik:
dimnik2.jpg
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
17758-icon_confused.gif


No resno, itak da to ne more šteti pod "opravljeno delo" .. a je izvajalec tudi "zrihtal" kritino? Če jo ni je je bila plačana iz lastnega žepa bi ga komot tožil še za uničenje materiala. Drugače pa tržna inšpekcija, pa še pritožba na kakšno gospodarsko zbornico da temu loleku vzamejo licenco za opravljenje storitev.

Upam da imaš vsa dela prijavljena in ustrezno dokumentacijo ter tudi račune in podgodbe s krovcem!?
evil.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Ja šit no. Tole me spominja na varianto ko sem gledal majstra. pri delu. Ampak stavim da bi bolje naredil, pa mi lahko še en uč zavežeš pa s šnopsom napojiš.

Tole je adijo pamet!
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Material je zrihtal krovec in delo je bilo opravljeno v njegovi režiji. Edino staro kritino smo odstranili sami, potem so prevzeli "mojstri".

Ne vem kaj točno misliš s prijavljenimi deli in dokumentacijo? Ali bi morali tovrstna dela prijaviti?

V društvu smo iskali krovca, mojster je prišel na ogled, izstavil predračun in dogovorili smo se za posel. Streho smo po predhodnem dogovoru z njim "slekli" sami, pripomb ni imel. Potem je naredil kar je vidno iz slike in izstavil račun (ki ga imamo pri sebi, neplačan seveda).
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Ne vem kaj točno misliš z prijavljenimi deli in dokumentacijo? Ali bi morali tovrstna dela prijaviti?

Če ste samo pokrili staro streho potem ni treba gradbenega dovoljenja (in priglasitve del). Dovolj je če imaš račun/predračun, sem mislil da je bilo delo narejeno "na črno", ker drugače si ne morem zamislit da lahko narediš tako zanič!
evil.gif


Kakšen bi bil sedaj ustrezen psotopek pa ne vem; prvo dobi še enega dobrega krovca in naj ti na podlagi videnega stanja naredi kao predračun in potem primerjaj s tistim kaj je tale "majster" zaračunal! Moje mnenje je da ta streha ni OK in da če ne drugega ne ustreza standardom varne gradnje .. koliko razumem je to koča nekje v hribih? Če je streha povešena že od lastne teže potem jo bo 10 cm snega poravnalo v horizontalni smeri. Kaj vse to potegne za sabo ni treba razlagat!
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Iz slik je jasno razvidno, da polaganje ni bilo niti najmanj strokovno, celo več, "krovec" je v veliki meri tudi uničil kritino.
Ni mi pa čisto jasno, kaj se je zgodilo s poliuretansko izolacijo, ki bi pri tem tipu plošč morala biti debeline 2 cm, videti pa je kakor da je na ravnem delu sploh ni.
Da to niso morda 'škart' (2 in 3 kvaliteta) plošče iz Trima?
V tem primeru so poškodbe (lomi) bolj razumljive, kljub temu pa nedopustne.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Kako pa konstrukcija od znotraj zgleda? Imaš kako sliko, ko ni bilo kritine gor ali vsaj od prej.
Če je podloga zanič se res ne more solidno pokriti. Ampak, če je spodaj krivo se ne tlači novega gor. je treba prej sanirat.
Sicer so pa tud sami zaključki narejeni kot da sta delala volk in rdeča kapica.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Slik od prej žal nimam.

Leseno ogrodje je bilo po moji laični oceni ravno in trdno (sem plezal po njem, ko smo razsuvali staro streho). Je pa res, da je bila prejšnja kritina precej lažja. Ampak po drugi strani je mojster poleg kritine pripeljal tudi les, ki je bil namenjen ojačanju / menjavi lesene konstrukcije. Kako točno so menjavali, kaj so naredili s konstrukcijo... pa ne vem. Ravno danes sem namreč dobil fotografije stanja in sedaj se odločamo kaj in kako naprej.
 

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Odreagiraj "po regelcih":
1. pisno pozovi krovca, naj odpravi napake na izvedenem objektu. Napake naštej in dokumentiraj.
2. v pozivu navedi rok za odpravo napak, npr. 8 dni.
3. v pozivu navedi, da v kolikor napak v roku ne bo odpravil, bo napake odpravil drug izvajalec na njegov račun
4. poišči alternativnega izvajalca, tokrat bodi pozoren pri izbiri. Pri nas se npr. točno ve, kdo je soliden krovec
5. poišči si nekega nadzornega, ki bo pregledal objekt, če so dela izvedena v skladu z normami
6. da bo tale tvoj šalabajzer zakapiral, da gre zares, mu na sodišče naredi rezervacijo na izvršbo ali kako se že temu reče.

Če rabiš izvajalca ali nadzornega iz Kranja, me kontaktiraj preko ZS. Za nadzor vem za nekoga, ki dela tudi za objekte v npr. Bohinju.
Ne plačaj NIČ, dokler kompetentna oseba ne potrdi ustreznost izvedbe.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Ni mi pa čisto jasno, kaj se je zgodilo s poliuretansko izolacijo, ki bi pri tem tipu plošč morala biti debeline 2 cm, videti pa je kakor da je na ravnem delu sploh ni.
Da to niso morda 'škart' (2 in 3 kvaliteta) plošče iz Trima?
V tem primeru so poškodbe (lomi) bolj razumljive, kljub temu pa nedopustne.

Res izgleda čudno. Izolacija vem, da bi morala biti. In je na dobavljeni kritini tudi bila, vsaj na vidnem delu (ko je bila še zložena pred hiško). In pazi to: cena se je vmes dvignila, ker prvotno ponujene kritine ni bilo moč dobaviti zaradi defekta v materialu. Zato je krovec ponudil: ali zamudo X tednov (nesprejemljivo zaradi vremena) ali drugo kritino, boljšo in dražjo. Vzeli smo slednjo (vsaj plačali smo jo), da bo zdržala naslednjih 30 let. Sedaj ko si omenil škart robo... mogoče pa je res poturil tisto defektno robo?
rolleyes-1.gif


Sicer pa vsem hvala za mnenja.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Da bo tole o "škartu" bolj razumljivo: pred dobrimi dvanajstimi leti sem kupil v Trimu plošče, ki so bile izločene zaradi napak izolacije, barve, dolžine ali kaj podobnega. Cena je bila resnično ugodna, če se ne motim kakšnih 20% od polne, ko pa sem prekrival nadstrešek in delavnico sem seveda pazil na to, da so bile napake izločene ali pa kako drugače izničene.
Streha še vedno v popolnosti služi in vremenski vplivi ne delajo škode.
Torej je ta "škart" lahko uporaben, vendar zahteva prekrivanje nekaj več razmisleka.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Se nikoli nisem polagal kritine pa se upam trditi, da bi bil koncni izdelek za 80% boljsi. Temule pa ne mores reci streha. Reklamiraj zadevo in mu pojasni, da ce zadeva ne bo poregelcih, da ne bo dobil nic placano. Najdes drugega, pleh mu pa zmeces na kup pa ga naj odpelje. Vsi tile mojstri se imajo pa zelo fletno.

Kolega dela bajto. Ze tega ne razumem zakaj bi nekdo slabse opravil delo, ce mu ne das malice? WTF, saj ti placam, da delas, sendvic si pa sam prinesi. Ok, da ti pomagajo znanci ali nekdo, ki res naredi v nulo mu se prasca specem. Vsi te mamijo z avansi, placas, naredijo napol, ko je pa kaksna malenkost za popravit ga ni pa nikjer vec. Se dobro, da ni vec umorov. Se kreditiras life time, da se nekdo dela norca iz tvojega denarja (postrani zmontira okna, streho naredi kot da je sel tank cez, fasada sekasta...). Skoz moras bit zraven ali imeti dobrega nadzornega in nobenih avansov pa morda celo dobis soliden izdelek. Pa sorry za off.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Tko ti bom reku.

Reč mu da lahko ostane tako kot je, plačaš 50% cene in čao. Seveda če je to nekje kjer te pač ne moti pretirano.
Če te moti zelo, zahtevaj celotno zamenjavo ker to ni izvedeno delo, omeni mu da če se bo izmikal, lahko zadevo posreduješ tudi inšpekcijski slubi in pa seveda povabiš kakšno kamero na ogled kvalitete ki jo omenjeni podjetnik ponuja.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
wtf??
confused-1.gif


Če bi se sam spravil delat streho, jo sigurno naredim bolje kot tole
confused-1.gif


Osebno nebi plačal nič, oziroma mu rečem naj na svoje stroške pobere vse dol in gre čim dlje stran če hoče še po zemlji hodit, mislem tole je pa višek nesramnosti nekaterih podjetji. Če bi sam delal tko ne zaslužim niti za malo žemljo...

Vsekakor bi mu naredil veliko ANTIREKLAMO po vseh forumih ter poslal na medije, če je res vse tako kot praviš..predplačilo itd...

Vsekakor bi podal naprej ustreznim inštitucijam ter strokovno oceno itd...pa VSE SI PIŠI, SLIKAJ itd..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Za tako delo ne plačaj nič!

ne 'koliko bi pa dali'

naj poštima ali ne boš plačal - pa zavaruj se, ter mu podaj pisno reklamacijo (da bo čez čas kaj prijeti v roko).
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
PA KDO JE TO POKRIVAL ?? Sorry.

Od kterega proizvajalca je streha ? Kakšna pritrdila so uporabljena ( vijaki, jahači)??

To ni podobno nobeni reči.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Mislim da je nujno imenovati mojstra z imenom in priimkom.....
Naj počisti kar je nasral na streho, ti pa ta teden poišči mojstra kateri obvlada svoj posel (sedaj itak nimajo glavne sezone), naslednji teden bo lepo vreme pa naj ti nekdo drug pokrije kot je treba.....