Kastracija psa

Ali se strinjate s kastracijo psa


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
hvala za izčrpen info.
Za katero pasmo pa gre?
Upam da dobro okreva in dane bo kakšnih zapletov pri okrevanju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
Bordercollie je
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Poznaš njegove probleme in stališča z ženskami? In otroci? Ne gre mu očitno niti na področju psov, saj vsak normalen razume poanto teme, razen določeni se redno spotikajo ob osnove in so malo posebni.

a mi osvežiš kaki so moji probleme in predvsem stališča do žensk in otrok? vsekakor pa ženske ne imenujem človeške samice.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.878
8.907
113
EU
Softi@
Mi imamo labradorko. Sterilizirano. Drugih psov ne gleda. Tako ne more priti do težav, ki jih ti pišeš na dnu svojih postov.

--------------------
Pri ločitvi je vseeno kdo je kaj kupil, važno je kdo kaj odnese.
zmaga.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Jaz dokler nisem imel malce večje mrcine tudi nisem nikoli razmišljal o kastraciji. Živimo pa v urbanem okolju (sicer v hiši), kjer je frekvenca okoliških psov kar velika. Na žalost velika večina psov (vsaj v naših koncih) ali njihovih vodnikov (razlika med vodnikom in lastnikom je ogromna) ne opravi niti osnovnih pasjih tečajev, kar pomeni da cucki niso ustrezno socializirani. Posledično najebamo tudi tisti, ki imamo sicer relativno vzgojene pse (kmalu gre delati še BBH izpit, tisti ki poznate zgodbe)...

Osnovni pasji tečaji (žal) niso namenjeni socializaciji in vzgoji, ki sta za lepo vzgojenega psa prvotnega pomena. Namenjeni so šolanju psov in lastnikov, ki poleg znanja za prave rezultate potrebujejo tudi občutek. Tu se pa pogosto zalomi tudi pri tistih, ki so pripravljeni v to vlagati tako čas kot denar ... občutka samega se pa žal ne da kupiti. Z leti se lahko razvije a kakor pri komu.

Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
... saj se vsak "alfa" nevzgojeni samec samo zaradi vonja v trenutku zapodi v mojo zverco, kateri pa seveda ne ostane vedno ravno ravnodušen. Sicer me vedno gleda kaj se dogaja ampak všeč mu pa to, občasno to tudi pokaže
wink-1.gif
Da ne omenjam, da tudi lepo vzgojen pes, ko bo zavohal sveže sledi goneče psice, bo zalepil goflo pa se spet s tem ukvarjaš. Skratka po posvetu z pasjo trenerko sem hitro prišel do zaključka, da je pri tovrstnih pasmah najbolj optimalna rešitev kastracija psa. Sicer je še nismo opravili, smo pa blizu. Ne bi jih pa poimenoval ravno igrače ampak bolj kot družinske člane ob katerih se veliko nasmejiš in razjeziš, kateri te zna sproščati, ki te prisili v gibanje in še marsikaj drugega. Če si lastnik psa potem bi moral vedeti kaj ti pes vse lahko da.