Kašljanje...

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Že kak mesec skupaj se mi dogaja, da pokašljujem. Se mi pa zdi, da me bolj sili na kašelj, če sem kje na vlažnem? Drugače se počutim dobro, tko da ne vem, kaj bi bilo. Je pa tudi tko,da v tem primeru ne gre za "suh" kašelj?

Kdo kej ve, kaj bi lahk blo?
smile-1.gif
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.598
67
48
Dohtar ?

Ta bi verjetno znal kaj povedati.
Navsezadnje se je izučil v tej smeri.

Aja, bo pa treba osebno k njemu.

LP
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Ja, sej neki razmišljam, da bi se mu šel v petek pokazat. K tole že mal predolgo traja
frown-1.gif
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Evo, da malo napišem zdravničine ugotovitve. Ugotovila je, da je vzrok za moj kašelj zgaga oz težave z želodcem. Kislina nekako draži vse naokoli in me sili h kašlju. Dobu sem tablete, ki jih moram sedaj jesti 14.dni nato, pa moram na ponovni pregled do dohtarce.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Evo mene
smile-1.gif

Skratka zdravniki so ugotovili tako, kot že Apollo8 pred mano, GERB.

Sem dobu tri škatle tablet in sem pomojem dober za dva meseca
smile-1.gif
Upam, da se bojo po tem težave popravile.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
težave se bodo pojavile, ampak se bodo čez čas spet začele. Uredi si prehrano.

Težave s kislino niso praktično nikoli ozdravljive. NILAR in RUPURUT bo najbrž za vedno tvoj prijatelj
smile-1.gif


LP Mare
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Ne lej, verjetno si dobil kak list s tem katere hrane se izogibaj... pa apc se malo pogooglaj... nic pekocega in nic kar spodbuja izlocanje zelodcne kisline.. pa si ze veliko naredil. Sicer ti bo pa zdravnik predpisal terapijo in bos pac vsak dan tablet pojedel pa bo mir.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
tako pač je

Jaz imam enake simptome že 15 let pa sem tvojih let.

Evo mi o volku, volk iz gozda. Sem že začel tudi jaz kašljati
smile-1.gif


LP
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Tudi jaz imam enake simptome diagnoza Gastroezofagealna refluksna bolezen z ezofagitisom.
dobila sem tablete Nexium 1na dan zjutraj in Ranital 1 na dan zvečer
po enem mesecu se mi je stanje izboljšalo, kašelj je minil.
Bila sem pri otorinolairngologu, ki mi je poleg zdravil predlagal naj vedno , ko pojem sadje ali spijem čaj, grgram rahlo osoljeno vodo,
zvečer pa naj pred spanjem spijem žličko olivnega olja.
Danes na kontroli mi je priporočal naj občasno jemljem zaviralce protonske črpalke, če bi spet kašljala, sicer pa je zaenkrat vse v redu.
Ne kadim že od 2.9.2010 in verjetno nikol več ne bom- no upam, da ne. Alkohol pa sem nazadnej pila pred približno dvemi leti.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Evo, da se vam spet malo javim. Dobil sem 3 škatle kapsul Emozul, do sedaj sem pospravil 2 škatli (ena kapsula zjutraj, na tešče) in je stanje občutno boljše. S tem da sem zmanjšal dozo kave s tri na eno/dan
smile-1.gif
Sem pa opazu, da če jem orehe oz kakšno sladico, ki vsebuje orehe, da je cel sranje pol.

Sej, kaj je s to hrano. Kaj je kul in kaj ni? Sem dobu eno brošuro, sam tam nisem zasledil nč pametnega, poleg tega, da kava in kajenje nista kul
smile-1.gif
No, kadim itak ne, kavo sem pa zmanjšu...
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Priporočajo se naslednje spremembe življenjskega sloga:

-izogibajte se obilnim obrokom hrane,
-izogibajte se kislim živilom (pomarančam, limonam, paradižniku), čokoladi, orehom, čebuli, česnu, alkoholu in mastnim obrokom,
-če kadite, razmislite o prenehanju kajenja,
-ne pijte kave, oziroma pijač s kofeinom,
-če ste pretežki, poskusite zmanjšati telesno težo,
-izogibajte se ležanju tri do štiri ure po obroku,
-ne jejte tri ure pred spanjem,
-dvignite vzglavje ležišča za 10 do 20 cm,
-izogibajte se nošenju tesnih oblačil.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Jaz mam vsako leto probleme s kašljem, da enkrat v celem mesecu samo pokašljujem in ne neha in ne neha ... Letos, kot po čudežu, prvič po nekje 20-ih letih nisem kašljal skoraj nič, kaj še le en mesec ... zakaj, pa nimam pojma. Ta kašelj se mi vedno pojavi med februarjem in marcem ali marcem in aprilom.

Drugače, ko sem kašljal, sem nekje v sredini meseca že imel čisto suhi kašelj, da me je že grlo peklo pa popizdaval sem zraven, še jesti nisem mogel v miru ... komaj sem do ust prišel z žlico, sem se že mogel stran obrniti, da sem zakašljal.

K doktorju pa sem šel zaradi tega kašlja 15 let nazaj nekje, ki je samo nekšna brezvezna zdravila priporočal pa sirupe ... bolj sem jih sprobaval, slabše je bilo, od takrat pa sem se odločil, da bom skos ozdravel s čakanjem. Ko je bil mesec dni naokrog, sem vedel, da bom počasi ozdravel, če tudi me je grlo tako peklo, da bi si ga najrajši ven odrezal z jeze - po domače povedano.

Sicer pa še morem povedati, da nimam nobenih trajnih posledic, ali kakšne bolezni, in kot glavni podatek - ne kadim in nisem nikoli kadil, tako da mislim, da je za moj kašelj razlog letno obdobje, ko gre zima h koncu in se približuje pomlad. Vsaj tako si mislim.


Sicer pa ti pod mus nekaj priporočam, če samo kašljaš ... Obvezno jej med med med in med ... Meni to tako pomaga, da medu nobeno zdravilo ne seže "do kolen". Ko začnem kašljati, takoj letim v kuhinjo, pa si namažem na kruh margarino pa polno meda, tako, da ga v enem tednu cel liter pojem ... in verjami, da to zelo pomaga! Vsaj meni.