kasko - polomljeni nosilci luči

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Glede na to da sem totalen laik raje zastavim vprašanje najprej tukaj, predem grem na zavarovalnico.

Ob bližnjem srečanju s sipino sem malo predelal nos avtomobila - sprednji branik je potisnilo malo v notranjost, zvilo nekaj pleha in polomilo plastične nosilce in ohišje luči (sama stekla so ostala cela).
Zanima me ali delni kasko krije tudi poškodbo plastičnih delov luči?

Zavarovan imam (pri Triglavu) delni kasko D in J .


Hvala ...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Samo malo, a ni ravno J kombinacija (svetlobna telesa in ogledala) namenjena ravno temu? Tako kot npr. D za ostala stekla?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
6) Kombinacija J - zunanja svetlobna telesa in ogledala
Zavarovanje krije škodo na standardno vgrajenih svetlobnih telesih
in ogledalih zavarovanega vozila zaradi razbitja ali
poškodovanja, ki je posledica uresnicitve nevarnosti, navedenih
v (1) odstavku 4. clena teh pogojev.


4. clen. ZAVAROVANE NEVARNOSTI
(1) Splošno zavarovanje avtomobilskega kaska krije škodo zaradi
unicenja ali poškodovanja zavarovanih stvari, ki so posledica
presenetljivih in od zavarovanceve ali voznikove volje neodvisnih
dogodkov, ki nastanejo:
1) V prometu in mirovanju:
a) prometna nesreca,
b) trcenje vozila,

c) prevrnitev vozila,
d) zdrs vozila,
e) padec vozila,
f) udarec ali padec kakega predmeta, snega ter ledenih svec
ali ledenih tvorb.

Ni šumnikov, ker je skenirano.
smile-1.gif


Treba je le še ugotoviti, do kam segajo svetlobna telesa, po mojem je nosilec vključen. Imaš kako slikco?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Ker si bil sam kriv za poškodbe delne kombinacije tega ne krijejo. Žal, samo polni kasko.
Mislim, da si malo napačnop tolmačiš zavarovalne pogoje, ali pa so pri Triglavu drugače napisani.

Delno zavarovanje avtomobilskega kaska krije škodo zaradi
uničenja, poškodovanja ali izginitve zavarovanih stvari, ki nastane
kot posledica presenetljivih, od zavarovančeve ali voznikove
volje neodvisnih dogodkov, razvrščenih v kombinacije, na podlagi katerih
se ob sklenitvi zavarovanja določi obseg zavarovalnega
kritja.

Zgornji primer nedvomno krije škodo po kombinacijah.

P.S. V izogib problemom pri uveljavljanju (ker Cifri nedvomno verjamem na besede) reči cenilcu, da je šlo za izogibanje divjadi, ali pa kakemu noremu vozniku ali kaj podobnega.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Treba je le še ugotoviti, do kam segajo svetlobna telesa, po mojem je nosilec vključen. Imaš kako slikco?

Nosilec je del luči, sem včeraj uspel dobiti še mnenje enega cenilca. Se je pa zadeva zgodila v Tuniziji. Bo najbrž bolje če napišem, da se je zgodilo v SLO.
Bom poročal kako se je razpletlo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Jaz ne bi mešal tunizije....reči da si pač v slo zapeljal v nek štor ali kaj podobnega. Čeprav bodi pozoren iz kakšnega zavarovnja boš vlekel popravilo (kasko, odbitna franžiza , adijo 3 razredi ali pa delni kasko)
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če bo kaj več škode znajo zahtevat zapisnik policije. Pač morajo imeti neko zagotovilo, da nisi bil slučajno pod vplivom alkohola.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Nosilec luči ki se ti je polomil je sestavni del luči, koliko vem ti nosilca ne moreš kupiti extra, če pa ga lahko pa je tako poceni da se ti ne splača hodit na zavarovalnico! Torej če imaš zavarovana svetlobna telesa ti zavarovalnica mora pokriti te luči! Ni zdaj tukaj važno kdo je kriv, ravno zaradi tega pa je to DELNI kasko ker zavaruješ samo določene dele vozila in ne celotnega s krajo in še ne vem čim vred!

Lp
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Da zaključim temo ... včeraj sem odpeljal avto na cenitev, cenilec je priznal vse sprednje luči (oba žarometa + in oba smerokaza) pa ni niti havbe odprl (od zunaj zgledajo luči cele). Škode za skoraj 1000€.
 

xsara

Pripravnik
11. sep 2008
117
0
16
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Ker si bil sam kriv za poškodbe delne kombinacije tega ne krijejo. Žal, samo polni kasko.

Se jaz bi imel na tem mestu eno vprasanje.
Opazil sem, da je imel moj odbijac bliznje srecanje. Kdaj in kako se je zgodilo, ne vem... Ce se dobro pogleda avto od strani se vidi, da je malo zvit nosilec odbijaca na desni strani. Je pa na tej strani ze od prej praska na odbijacu (na plastiki). Imam kasko zavarovanje brez kraje na Zav. Triglav. Verjetno mi znajo na zavarovalnici teziti, da sem jaz zvil nosilec oz. da je zvit nosilec posledica tiste praske... Je mozno kako uveljaviti to skodo?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če sta obe praski povzročeni z drugim neznanim avtomobilom, to itak krije delni kasko parkirišče.

Če pa je tista praska (na plastiki) od česa drugega (npr. zlonamerno dejanje tretjih oseb) pa pri Triglavu izgubiš 3 premijske razrede.
Vse kar je nekje vmes je stvar tvojega pogovora s cenilcem.
smile-1.gif


Če bi imel slikco bi bilo lažje oceniti.
 

xsara

Pripravnik
11. sep 2008
117
0
16
Jaz nimam kombinacije parkirisce, ampak polni kasko brez kraje.
Letos sem ze enkrat uveljavljal skodo, ker so mi s kljucem porisali avto. Ce torej spet koristim zlonamerno dejanje tretjih oseb, padem potemtakem spet 3 premijske razrede nizje.

Bom se poslikal avto in dal v kratkem slike, da mi boste svetovali.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Kombinacija parkirišče ne krije zlonamernega dejanja tretjih oseb.
Koliko razredov nazaduješ če uveljavljaš kasko pri zlonamernem dejanju mislim da je odvisno tudi od zavarovalnice kjer imaš zavarovan avto. Najbolje,da jih kar pokličeš.
 

xsara

Pripravnik
11. sep 2008
117
0
16
Danes sem poslikal avto... Podrgnjena je plastika na odbijacu. Za to prasko bi tezko rekel, da je poskodba od drugega avtomobila. Je pa avto umazan, tako da se ne vidi najbolje.
535605-2.JPG
 

Priponke

  • 535605-2.JPG
    535605-2.JPG
    26,9 KB · Ogledi: 541
Nazadnje urejeno: