Kapitalizem uničuje našo mladino

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zakaj potem sploh iti? Zapravljati čas? Za nekaj "zastonj" hrane? Za sebi slabo reklamo?
Nisem mislil, da bi namenoma posnel amatersko. Pač si amater, in posnameš svojemu znanju in opremi primerno, greš pa da dobiš izkušnje, malo povadiš, se poiskusiš v nalogi, mogoče navežeš kak stik, spiješ pivo.... Naslednjič bo pa že boljš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
To je darilo vlade kapitalistom. Vlada, namesto da bi prisilila domače brezposelne uvaža poceni tujo delovno silo, da kapitalisti služijo s poceni delovno silo. Državo pa to fajn košta, domačim brezposelnim plačuje socialno, uvoženim družinam pa tudi + šola otroke.

Pa saj pri nas je podobno.
Sej to drzavo ti isti kapitlisti vzdrzujejo ti trot.

A mislis da ne bi raje zaposlili domacega delavca, ki razume jezik itd?

Da das cloveku 1000 neto + malico in prevoz (karta po LJ) te stane 1850 eur bruto bruto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Sej to drzavo ti isti kapitlisti vzdrzujejo ti trot.

A mislis da ne bi raje zaposlili domacega delavca, ki razume jezik itd?

Da das cloveku 1000 neto + malico in prevoz (karta po LJ) te stane 1850 eur bruto bruto.
Nebi rekel, da samo kapitalisti plačujejo davke.

Delodajalec zaposli tistega, ki je zanj cenejši. - za enako opravljeno delo.

Delodajalec ne da človeku 1000€ neto, ampak da 1500€ bruto, od tega 500€ delavec plača državi, malica in prevoz sta pa strošek, in to ne pokasira delavec, ampak LPP in gostinec. Kapitalist plača državi 100€ - razlika med bruto in bruto bruto. Približno - ne me zdej za eure lovit, ker nisem točno šel računat.

Veš koliko mam med kolegi takih, ki raje praskajo jajca doma za 500 eur socialne, kot pa da bi delali. In država jim to omogoča.
In namesto da bi njih sterali delat, namesto njih država uvozi tujca - mu da dovoljenje za bivanje in delo, katermu slejkoprej plača še socialno za njegovo ženo in otroke.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Nebi rekel, da samo kapitalisti plačujejo davke.

Delodajalec zaposli tistega, ki je zanj cenejši. - za enako opravljeno delo.

Delodajalec ne da človeku 1000€ neto, ampak da 1500€ bruto, od tega 500€ delavec plača državi, malica in prevoz sta pa strošek, in to ne pokasira delavec, ampak LPP in gostinec. Kapitalist plača državi 100€ - razlika med bruto in bruto bruto. Približno - ne me zdej za eure lovit, ker nisem točno šel računat.

Veš koliko mam med kolegi takih, ki raje praskajo jajca doma za 500 eur socialne, kot pa da bi delali. In država jim to omogoča.
In namesto da bi njih sterali delat, namesto njih država uvozi tujca - mu da dovoljenje za bivanje in delo, katermu slejkoprej plača še socialno za njegovo ženo in otroke.
Krasne kolege imas, da prezivijo s 500 eur mesecno in so zadovoljni s tem. :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Nisem mislil, da bi namenoma posnel amatersko. Pač si amater, in posnameš svojemu znanju in opremi primerno, greš pa da dobiš izkušnje, malo povadiš, se poiskusiš v nalogi, mogoče navežeš kak stik, spiješ pivo.... Naslednjič bo pa že boljš.
To pove vse o tem pomembnežu ki se ženi. Verjetno smetana naših vplivnevžev ali estrade. Oglas je dan zato da se prišpara, oziroma lepo rečeno par dobesedno fehta. Hočejo oh in soloh poroko denarja pa ni, potem se gre na take finte. Verjetno ni to edina storitev, verjetno bo kdo tudi celo noč pel za somopromocijo. Že velikokrat videno, na zunaj se vse blešči na banki pa globoki minus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
V bistvu je nekdo na socialki v boljsem polozaju od nekoga z minimalno placo. Od enkratne denarne pomoci, do brezplacne prehrane, itd. za deco, prednost na listi za neprofitna stanovanja, subvencija za najemnino teh stanovanj, brezplacna letovanja za otroke, brezplacni zvezki, itd. Se tega nabere.

Se zivo spomnim daljne znanke, ko sem bil v dvajsetih. Njen cilj je bil, da jo en oplodi, da dobi socialno stanovanje. Je uspela. Dela nič, občasno kaj preko občine, kaj so že javna dela. Res pa nima nič, ampak tudi družine z dvema na minimalcu nimajo kaj dosti več za pokazat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Dokler nimas lastne nepremicnine, ce ti je to v interesu, ker bo morda potrebno socialn pomoc vracati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Dokler nimas lastne nepremicnine, ce ti je to v interesu, ker bo morda potrebno socialn pomoc vracati.
A se ti zdi, da ima tista znanka lastno nepremičnino? :valjamse:
Boli njo za nepremičnino, ko je ne bo več na tem svetu. Do takrat ima pa itak socialno stanovanje.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
To že nekaj let več ne velja.
Imaš kakšen vir? Kar jaz najdem se ne strinja s tabo. Prvi je iz marca letos, za drugega pa res ne vidim datuma.

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Imaš kakšen vir? Kar jaz najdem se ne strinja s tabo. Prvi je iz marca letos, za drugega pa res ne vidim datuma.

Na brzino sem našel tole:

 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Če to še vedno drži, je pogojeno. Torej še vedno obstaja možnost vračila.